AC Milan upokorzył Juventus w hicie Serie A! "Rossoneri" znów są na podium, obrońcy tytułu stracą LM? [WIDEO]

Screen z TV
AC Milan wygrał w Turynie z Juventusem 3:0 w hicie 35. kolejki Serie A. Wojciech Szczęsny musiał skapitulować po strzałach Brahima Diaza oraz Ante Rebicia. Po porażce mistrzowie kraju spadli na piąte miejsce w lidze. "Rossoneri" znów są natomiast na podium.
Starcie w stolicy Piemontu było niezwykle ważne w kontekście walki o miejsce w Lidze Mistrzów. Obu utytułowanych klubów może zabraknąć w kolejnej edycji Champions League.
Od pierwszych minut oczy wielu kibiców zwrócone były na Gianluigiego Donnarummę, którego w ostatnich tygodniach łączono z przenosinami do Turynu. Młody golkiper od początku grał bardzo niepewnie. Dwukrotnie źle wyszedł do piłki po dośrodkowaniach, lecz jego błędy pozostały bez konsekwencji. Znakomitej sytuacji nie wykorzystał Giorgio Chiellini.
W końcówce pierwszej połowy do ataku ruszył Milan. Gospodarzy przed stratą gola uchronił Alex Sandro, znakomicie interweniując przy próbie dogrania do Zlatana Ibrahimovicia. Do przerwy goście prowadzili jednak 1:0.
W doliczonym czasie gry spory błąd popełnił Wojciech Szczęsny. Polak źle interweniował po dośrodkowaniu Hakana Calhanoglu z rzutu wolnego, a po piąstkowaniu źle się ustawił. Do siatki trafił wtedy Brahim Diaz.
Tuż po przerwie bliski wyrównania był Bentancur, ale jego uderzenie znakomicie obronił Donnarumma. Później to Milan grał w Turynie pierwsze skrzypce.
Za błąd z pierwszej części spotkania zrehabilitował się Wojciech Szczęsny. Polak znakomicie obronił strzał Francka Kessiego z rzutu karnego. "Jedenastkę" podyktowano za zagranie ręką Chielliniego.
Gdy później z boiska ze względu na problemy zdrowotne zszedł Zlatan Ibrahimović, wydawało się, że Milan może mieć problem z utrzymaniem korzystnego rezultatu. Tymczasem podopieczni Pioliego dobili rywali.
W 78. minucie pięknym uderzeniem w samo okienko popisał się Ante Rebić. Niedługo później wynik na 3:0 ustalił Fikayo Tomori, wykorzystując znakomite dośrodkowanie Calhanoglu.
Wynik 3:0 dla Milanu oznacza, że "Rossoneri" awansowali na trzecie miejsce w tabeli, a na dodatek mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań z Juventusem. "Stara Dama" spadła natomiast na piątą lokatę. Na ten moment ekipy z Turynu zabraknie w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.
Maciej Pietrasik09 May 2021 · 22:38