Duży błąd Wojciecha Szczęsnego w hicie z Milanem! Fatalne zachowanie Polaka przy golu dla rywali [WIDEO]

W niedzielnym hicie Serie A Juventus mierzy się z Milanem. Niestety, po raz kolejny w ostatnich tygodniach zawiódł Wojciech Szczęsny. To właśnie Polak jest głównym winowajcą gola dla "Rossonerich" z pierwszej połowy. W sumie bramkarz puścił dziś trzy gole, a mediolańczycy wygrali 3:0.
31-latek wyraźnie obniżył loty pod koniec marca, gdy nie najlepiej spisał się między innymi w meczu reprezentacji Polski z Węgrami. Później coraz więcej niepewnych interwencji zaczął notować także w klubie, choćby w derbach z Torino.
Mimo to Andrea Pirlo w większości meczów wciąż stawia na Wojciecha Szczęsnego. Golkiper z pewnością nie będzie mógł zaliczyć do udanych pierwszej połowy starcia Juventusu z Milanem.
W doliczonym czasie gry Hakan Calhanoglu dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a Polak starał się wypiąstkować piłkę. Zrobił to jednak niedokładnie, a futbolówka trafiła pod nogi Brahima Diaza.
Na dodatek zupełnie niezrozumiałe było zachowanie Szczęsnego po tej interwencji. Nie wrócił bowiem między słupki, a w efekcie nie miał szans na interwencję, gdy rywal uderzył prosto w okienko.
Bramka Diaza wywołała też spore kontrowersje, gdyż wydawało się, że Hiszpan pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki. Powtórki pokazały jednak, iż decyzja arbitra była słuszna.
- Za dużo nagromadziło się tego w krótkim czasie, by Wojtek Szczęsny przetrwał burzę w Juventusie. Był kapitalny, ale od dłuższego czasu przestał gwarantować cokolwiek - skomentował Przemysław Langier z "Goal.pl".
- Szczęsny z kolejnym ważnym zawalonym golem - krótko skwitował Marcin Borzęcki z "TVP Sport".
Szczęsny zrehabilitował się za wcześniejszy błąd w drugiej połowie, gdy obronił rzut karny, wykonywany przez Francka Kessiego. Później musiał jednak skapitulować po pięknym uderzeniu Ante Rebicia. Pokonał go też Fikayo Tomori. Anglik wykorzystał centrę od Hakana Calhanoglu i ustalił wynik spotkania. Milan wygrał 3:0.
Maciej Pietrasik09 May 2021 · 21:51