Wojciech Szczęsny obronił rzut karny! Zrehabilitował się za błąd i utrzymał Juventus w grze [WIDEO]

Twitter
Wojciech Szczęsny w pierwszej połowie spotkania z Milanem popełnił duży błąd, który skutkował golem dla rywali. Po przerwie Polak w pełni się jednak zrehabilitował. Obronił rzut karny, wykonywany przez Francka Kessiego. To jednak i tak nie pomogło Juventusowi, który przegrał aż 0:3.
Spotkanie w Turynie ma ogromne znaczenie w kontekście walki o miejsce w Lidze Mistrzów. Zarówno Juventus, jak i Milan nie mogą być pewne miejsca w elitarnych rozgrywkach. Jest wielce prawdopodobnie, że co najmniej jednej z tych drużyn zabraknie w Champions League.
Po pierwszej połowie w zdecydowanie lepszych humorach znajdowali się "Rossoneri". Prowadzenie dał im Brahim Diaz, wykorzystując nie najlepsze zachowanie Wojciecha Szczęsnego.
W drugiej części spotkania to właśnie Hiszpan miał spory wpływ na wywalczenie rzutu karnego. Jego strzał został zablokowany ręką przez Giorgio Chielliniego. Gwizdek arbitra początkowo milczał.
Później sędzia podszedł jednak do monitora i po analizie VAR zdecydował się na podyktowanie "jedenastki". Do rzutu karnego podszedł Franck Kessie.
Szczęsny w pełni zrehabilitował się za wcześniejszą wpadkę, broniąc uderzenie pomocnika Milanu. Polak wyczuł intencje rywala i zbił piłkę do boku, utrzymując Juventus w grze.
W 78. minucie rezultat podwyższył Ante Rebić, który popisał się pięknym uderzeniem w samo okienko. Później trafił też Fikayo Tomori po asyście Hakana Calhanoglu. Milan spokojnie dowiózł trzybramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka.
Maciej Pietrasik09 May 2021 · 22:12