AC Milan wicemistrzem Włoch! "Rossoneri" pokonali Atalantę Bergamo i wracają do Ligi Mistrzów! [WIDEO]

Screen z TV
AC Milan po ośmiu latach przerwy znów zagra w Lidze Mistrzów. "Rossoneri" w hicie ostatniej kolejki Serie A pokonali 2:0 Atalantę Bergamo. Dzięki temu sięgnęli na dodatek po wicemistrzostwo Włoch.
Podopieczni Gian Piero Gasperiniego już wcześniej zapewnili sobie grę w kolejnej edycji Champions League, ale liczyli na zajęcie drugiego miejsca w tabeli. Dla Atalanty byłby to największy sukces w historii występów w Serie A.
Milan był osłabiony brakiem Zlatana Ibrahimovicia oraz Ante Rebicia, przez co na szpicy wystąpił Rafael Leao. Przez 45 minut spotkania działo się stosunkowo niewiele - niecelnie uderzali Saelemaekers oraz Malinowski.
W końcówce pierwszej połowy ekipa z Mediolanu wyszła na upragnione prowadzenie. W polu karnym faulowany był Theo Hernandez, a z jedenastu metrów nie pomylił się Kessie.
Po przerwie Atalanta przejęła inicjatywę, ale przez długi czas nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe. Najgroźniej było w 57. minucie, gdy nieznacznie niecelne okazało się uderzenie Duvana Zapaty.
Później niewiele brakowało, aby Leao przesądził o losach spotkania. Portugalczyk był bardzo bliski szczęścia, lecz gospodarzy uratował wówczas słupek.
Atalanta częściej uderzała na bramkę rywali, ale Gianluigi Donnarumma zdołał zachować czyste konto. A to było równoznaczne z wielkim świętowaniem "Rossonerich", których znów będziemy mogli oglądać w najważniejszych klubowych rozgrywkach w Europie. W samej końcówce triumf gości przypieczętował Kessie, który znów trafił z jedenastu metrów.
W Lidze Mistrzów zagra także finalnie Juventus, który pokonał Bolognę (więcej TUTAJ). Wielką szansę zaprzepaściło Napoli, jedynie remisując z Hellasem (więcej TUTAJ).
Maciej Pietrasik23 May 2021 · 22:44