Bayern na szóstkę na inaugurację Bundesligi! Demonstracja siły mistrza Niemiec [WIDEO]

Bayern Monachium mocno rozpoczął nowy sezon Bundesligi. Mistrzowie Niemiec rozbili na wyjeździe Eintracht Frankfurt 5:1.
Bayern zaczął mecz w niezwykłym stylu. Od początku zaczął szturmować bramkę Eintrachtu. Gracze gospodarzy nie mogli się połapać w atakach rywali.
Pierwszy gol dla Bayernu padł już w 5. minucie, gdy w zaskakujący sposób z rzutu wolnego trafił Joshua Kimmich. Gola zobaczycie TUTAJ.
Bayern szybko podwyższył prowadzenie za sprawą Pavarda. Francuz dopadł do piłki po rzucie rożnym i kropnął do siatki.
Być może mecz wyglądałby nieco inaczej, gdyby Eintracht szybko złapał kontakt. Miał na to szansę, bo krótko po golu Pavarda piłką w poprzeczkę bramki Manuela Neuera trafił Tuta.
Nie było gola dla gospodarzy, były kolejne dla gości. Piłkarze Juliana Nagelsmanna nie zdejmowali nogi z gazu. Nadal z rozmachem szturmowali bramkę Kevina Trappa.
W 29. minucie swojego pierwszego gola w Bundeslidze strzelił Sadio Mane. Senegalczyk wykończył uderzeniem głową centrę Gnabry'ego.
Bayern nie odpuszczał - miażdżył rywala. W 35. minucie do bramki trafił Musiala. W 43. - Gnabry.
A goli mogło być przecież więcej, bo Bawarczycy zmarnowali kilka świetnych sytuacji. Thomas Mueller nie trafił do pustej bramki. Piszemy o tym TUTAJ.
Po przerwie Bayern zdecydowanie spuścił z tonu. Rozluźnienie było widać choćby po Manuelu Neuerze, który w 63. minucie popełnił kompromitujący błąd. Niemiec wdał się w pojedynek poza polem karnym z Muanim, stracił piłkę na jego rzecz i tylko patrzył jak ta wpada do siatki. Pisaliśmy o tym TUTAJ.
Bayern tworzył sobie niezłe okazje, ale często brakowało mu dokładności. Potrafił jednak jeszcze raz trafić do bramki. W 84. minucie zrobił to Musiala.
Nagelsmann dał szansę gry nowym zawodnikom - po przerwie na boisku pojawili się Mathys Tel, Ryan Gravenberch, Matthijs de Ligt i Noussair Mazraoui.
Marcin Karbowski05 Aug 2022 · 22:22