Bayern rozjechał Atletico w hicie Ligi Mistrzów! Wygrane Liverpoolu i City, Inter stracił punkty [WIDEO]

Autor: Daniel Makarewicz 21 paź 2020 | 22:55
Bayern Monachium nie dał szans Atletico Madryt w hicie Ligi Mistrzów. "Die Roten" rozbili zespół Diego Simeone 4:0. Trzy punkty zgarnęły też ekipy Liverpoolu, Atalanty i Manchesteru City.
GRUPA A
Bayern Monachium udanie rozpoczął nowy sezon w Lidze Mistrzów. Obrońcy tytułu pewnie pokonali Atletico Madryt. Podopieczni Hansiego Flicka przeważali od samego początku. Już w 7. minucie Lewandowski uderzył z pierwszej piłki, ale pomylił się o dobry metr.
Przewaga gospodarzy z każdą chwilę. Bayern wyszedł na prowadzenie w 28. minucie. Wówczas Kimmich kapitalnie zagrał do Comana, a ten był niepilnowany i bez problemu pokonał Oblaka.
Kolejny cios "Die Roten" zadali jeszcze przed przerwą. Tym razem Coman posłał piłkę w pole karne, a Goretzka podwyższył wynik spotkania.
Po powrocie z szatni do siatki trafił Joao Felix, ale radość Atletico nie trwała długo. Sędzia po analizie VAR dopatrzył się pozycji spalonej Suareza.
Bayern nie zwalniał tempa i dołożył jeszcze dwa trafienia. Najpierw Tolisso pięknym strzałem zza pola karnego nie dał szans Oblakowi.
Potem Coman przeprowadził indywidualny rajd, minął kolejnych rywali, by ze spokojem wykończyć akcję.
W innym spotkaniu tej grupy Red Bull Salzburg zremisował z Lokomotiwem 2:2.
Grupa B
Inter Mediolan podzielił się punktami z Borussią Moenchengladbach. Podopieczni Antonio Conte mogli wyjść na prowadzenie w 21. minucie, ale Eriksen trafił w nogi obrońców. Z kolei na cztery minuty przed przerwą Lukaku uderzył z ostrego kąta, jednak pomylił się o centymetry.
Druga połowa rozpoczęła się od gola Interu. Znów pokazał się Lukaku. Belg dostał piłkę od Darmiana i uderzył nie do obrony. Gospodarze nie zdołali jednak utrzymać korzystnego rezultatu. W 63. minucie sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę na gola zamienił Bensebaini.
Gdy wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, przyjezdni zdobyli gola na wagę wygranej. Hofmann pokonał Handanovicia i został bohaterem Moenchengladbach, ale... tylko na chwilę.
Ostatnie słowo należało do Interu. Lukaku ustrzelił dublet i mecz zakończył się remisem 2:2.
W innym spotkaniu tej grupy Real Madryt przegrał z Szachtarem Donieck 2:3.
GRUPA C
Manchester City był zdecydowany faworytem starcia z FC Porto. Pierwszego gola zdobyli jednak przyjezdni. W 14. minucie Luis Diaz zwiódł całą linię obrony, wpadł w pole karne i pokonał Edersona.
"The Citizens" wyrównali, gdy z rzutu karnego trafił Aguero. Sprawa wzbudziła jednak wielkie kontrowersje. Powtórki pokazały, że sędzia popełnił poważny błąd.
Ostatecznie to podopieczni Pepa Guardioli sięgnęli po trzy punkty. W 65. minucie Guendogan przymierzył z rzutu wolnego i Marchesin nie miał nic do powiedzenia.
Wynik spotkania ustalił Ferran Torres. Hiszpan wpadł w pole karne, ograł rywala i uderzył tuż przy słupku.
Olympiakos wygrał na własnym boisku z Olympique Marsylia. W 10. minucie M'vila huknął z powietrza, jednak minimalnie się przy tym pomylił. Tuż przed przerwą El-Arabi uderzył głową, ale piłka minęła słupek. W drugiej połowie piłka wreszcie wylądowała w siatce OM. Masouras pokonał Mandandę, ale sędzia po analizie VAR dopatrzył się pozycji spalonej. W 69. minucie Randelović trafił w słupek.
Gospodarze do końca walczyli o korzystny rezultat i to przyniosło efekt. W doliczonym czasie gry trafił Koka i tym samym zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.
GRUPA D
Ajax - Liverpool
"The Reds" do dzisiejszego starcia przystąpili bez kontuzjowanego Virgila van Dijka. Juergen Klopp w tej sytuacji na środku obrony wystawił Gomeza i Fabinho. Już w 2. minucie pierwszy z tego duetu nie zrozumiał się z Adrianem. Ajax nie skorzystał jednak z chwili zamieszania.
Gospodarze grali odważnie, mieli swoje sytuacje, ale na prowadzenie wyszedł Liverpool. W 35. minucie do własnej bramki trafił Tagliafico. Defensor po strzale Mane zachował się niczym snajper i zaskoczył Onanę.
Zawodnicy Ajaksu ruszyli do odrabiania strat, ale brakowało im argumentów przeciwko dobrze zorganizowanym mistrzom Anglii. Najlepszą okazję miał Claassen, który w 46. minucie trafił w słupek.
Ostatecznie Liverpool wygrał 1:0 i zgarnął komplet punktów.
Atalanta bez najmniejszych problemów zainkasował trzy punkty w starciu z Midtjylland. Ekipa z Bergamo podniosła się po bolesnej porażce z Napoli w Serie A. Dziś to podopieczni Gian Piero Gasperiniego dyktowali warunki od początku do końca.
W 26. minucie worek z bramkami otworzył Zapata, który z bliska pokonał Hansena. Kilka chwil później Kolumbijczyk wypatrzył Gomeza, a ten huknął nie do obrony. Piłka odbiła się od poprzeczki i ugrzęzła w siatce. Przyjezdni kolejny cios zadali jeszcze przed przerwą. Muriel dopadł do futbolówki odbitej przez bramkarza i podwyższył wynik spotkania.
Po przerwie trafił jeszcze Miranchuk i ostatecznie Atalanta wygrała 4:0.

Tabela ligowa - Liga Mistrzów

600 PLN

Nowy pakiet startowy w Betfan! m.in. trzy zakłady bez ryzyka na 600 PLN łącznie

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 70

22 paź 2020 | 08:39
bayern pokazal man city, ze nie tylko za pieniadze buduje sie najlepsza obecnie druzyne na swiecie.
0
bayern pokazal man city, ze nie tylko za ogromne pieniadze buduje sie najlepsza obecnie druzyne na swiecie. panie guardiola, ucz sie od hansiego.
22 paź 2020 | 04:28
0
Inter remis xd
22 paź 2020 | 00:19
0
Jestem pod wrażeniem formy Bayernu,z Atletico stawialem remis a tu 4:0.
Liczyłem mocno na Ajax ale no brakowało im szczęścia,LM po raz kolejny pokazała że każda drużyna może czymś zaskoczyć.
22 paź 2020 | 00:13
0
Bayern kontynuuje tryumfalny przemarsz po Europie, zapoczatkowany jeszcze rok temu. Tak wlasnie gra klub nr 1 na swiecie.
Hiszpania stala sie ich osobistym workiem do bicia - stłukli Barcelone, stłukli Seville, stłukli Atletico. Czas na ogorkow z drugiej czesci madrytu, choc obawiam sie, ze moga nie wyjsc w tym roku z grupy (brawo Szachtar!) :(
22 paź 2020 | 00:54
0
stłukli seville różnicą jednej bramki i to męcząc się z nimi aż do dogrywki
22 paź 2020 | 13:01
0
dogrywka byla tylko dlatego, ze Bayernowi nie uznano prawidlowo zdobytej bramki ;)
22 paź 2020 | 08:54
0
"Hiszpania stala sie ich osobistym workiem do bicia"

Role się odwróciły kiedyś to Bayern był chłopcem do bicia dla hiszpańskich klubów xd
22 paź 2020 | 13:03
0
Skad ty to wziales, ze hiszpanskie kluby bily Bayern?
Poza 2014 rokiem i porazka z Realem 4:0 i 1:0, to zaden hiszpanski klub nie tłukł Bayernu. Reszta meczy to byly wyniki remisowe (1 mecz wygrany przez Bayern, jeden przez druzyne hiszpanska), tudziez mecze zakonczone remisami.
23 paź 2020 | 10:19
0
Trzeba pamiętać że wtedy nie było Varu, można gdybać ale pewnie z Varem real by nie wygrywał, ile oni mieli bramek z kapelusza, czerwonych kartek uniknionych to się głowie nie mieści, ale historii nie zmienimy.
21 paź 2020 | 23:47
Whoops! We couldn't access this Tweet.

Pełen profesjonalizm na meczykach, jak zwykle
0

21 paź 2020 | 23:39
0
Co do innych meczów gratulacje dla Atalanty. Życzę im, by ich radosny futbol, trwał jeszcze dłużej niż w poprzedniej edycji.
Pochwały dla mniej utytułowanej Borussii w starciu z silniejszym rywalem.
Brawa dla Greków. W tamtym sezonie wyeliminowali Arsenal z LE. Może w LM, też sprawią niespodziankę.
21 paź 2020 | 23:32
0
Atletico lepiej wypadło niż Barcelona w meczu z Bayernem ale nie wiem czy wypada gratulować.
21 paź 2020 | 23:09
0
Wielki Bayern kontra ogórki z Hiszpanii!
0
Szkoda że sędzia pomógł City
0
Bayern był wściekły, oni nie pokonali Atletico, oni ich rozwalili. Jeden palec, z Napletico został tylko palec
0
Coman w tej edycji ligi mistrzów rozpoczyna jak w poprzedniej oraz kończył, czyżby powtórka z rozrywki? ;> MIA SAN MIA! Lecimy po kolejne trofeum.
21 paź 2020 | 23:00
0
Takiego wyniku się nie spodziełem. Atletico zmiażdżone, rozjechane, nie mieli nic do powiedzenia. Bayern w tej formie to główny kandydat do trymfu, ale droga jeszcze daleka. Dziś bezbłędni.
0
Z całym szacunkiem, ale wygląda to tak jakbyś się dopiero obudził i nie widział poprzedniej edycji ligi mistrzów i gry w Bundeslidze, Bayern obecnie to potwór, moim zdaniem jedynie kto może się z nimi mierzyć na równo to Liverpool.
21 paź 2020 | 23:06
0
Z całym szacunkiem, ale wygląda to tak jakbyś się dopiero obudził i nie widział poprzedniej edycji ligi mistrzów i aktualnego sezonu czy w LM czy w PL. Aktualnie nie ma drużyny która może podjąć Bayern na równi z równym. Geniusz taktyczny tylko może ich powstrzymać lub zmęczenie samego Bayernu.
Nie życzę sobie żebyś mi czytał e myślach :D
0
Nie życzę sobie żebyś mi czytał w myślach :D
21 paź 2020 | 23:14
0
Pozwól, że się nie zgodzę. Typowałem zwycięstwo, ale nie w takich rozmiarach. Atleti to niewygodny rywal, grający twardo i defensywnie, a Bayern miał ostatnimi czasy wahania formy obronnej, więc takiego wyniku raczej nie można się było spodziewać. Drużyna Simeone nie zwykła tracić tak dużej liczby bramek, stąd moje zaskoczenie.
0
Szkoda że Real się teraz nie trafił bo byłaby powtórka tego co Barcy zrobili XD
21 paź 2020 | 22:59
0
Bayern jebańcy wciąż mają tę moc.
0
I jak tam kibice sra ligi? Kogo jeszcze Lewy z ekipą ma rozjechać żebyście przyznali ze liga niemiecka mocniejsza? A może nie kogo tylko ile bo 4 0 z Atletico z Barca przemilczę a Realowi to sam Lewy 4 zapakował w jedyn meczu.
PS. Kibice angielskiej też nie macie się czego cieszyć bo przypominam Totki i Chelsea
21 paź 2020 | 23:11
0
VAR jest Hiszpańskich zespołów nie ma...
21 paź 2020 | 23:30
0
Jeden Bayern nie czyni całej ligi lepszej od wszystkich innych.
22 paź 2020 | 00:20
0
Oczywscie, ze nie. Na szczescie Bundesliga, to jeszcze chocby RB Lipsk oraz Dortmund. Oba te zespoly zaprezentowaly sie lepiej od tych z Wloch, Anglii i Hiszpanii. Bundesliga nadal w TOP 3

0
bvb z Lazio rzeczywiscie dalo dupy, ale Moenchengladbach? Ktoras z kolei druzyna w tabeli Bundesligi zremisowala z druga sila Serie A i to ma niby przemawiac na korzysc Wlochow? WTF?

Po co kłamiesz , nowy ranking

No a lazio jest nizej w tabeli ligi niż BVB.
Co do Interu , to tam jest Conte.
Taki z Ciebie ekspert a nie wie , że ten trener w kazdym zespole mial problemy w LM
W Chelsea było to samo.
25 paź 2020 | 02:25
0
Moj błąd. Ranking, ktory wkleilem jest z zeszlego sezonu.
Co ma do tego Conte? W Bayernie jak byl Kovac to i tak wygrywali mecze. A nie powiesz mi, ze Conte jest slabszy od Kovaca. Prawda jest taka, ze 4 sila poprzedniego sezonu Bundesligi zremisowala (a przez wiekszosc meczu wygrywala) z drugim najlepszym wloskim klubem. W zeszlym sezonie LM Inter byl w grupie z BVB i kto przeszedl dalej?
23 paź 2020 | 10:18
0
La Liga najsilniejsza i więcej czytać nie trzeba... Premierleague zjada te marną hiszpańską ligę na śniadanie.
22 paź 2020 | 00:50
0
tylko kiedy lewy strzelil te bramki realowi? to ze bayern pokonal atletico czy tottenham nie znaczy o wyższości bundesligi nad tymi ligami, bo bundesliga sama w sobie jest slaba, a bayern jest mocny nad wyraz, krotka pamiec masz chyba, bo liverpool wygral z bayernem w lidze mistrzow i tak mozna dyskutowac dowoli, twoje argumenty sa na strasznie niskim poziomie, ale z wypiekami na twarzy pewnie pisales ten komentarz zeby sie dowartosciowac i pokazac jak potezny jest Lewanodwski, a ile dzisiaj bramek strzelil? przypomnij jak dzisiaj zagral ten LEWY ktory rozjechal w pojedynke atletico z drobna pomoca bayernu nie strzelajac ani jednej bramki XD
22 paź 2020 | 07:52
0
Hiszpania niby jest mocna? 4 zespoły które się liczą a 3 wygrywają.
0
Kiedy mówią że bundesliga słaba, a bayern rozjeżdźa ogórki z ligi Hiszpańskiej :)
0
Ile to razy z rzędu Bayern wygrał lige?
To nie BL jest mocna, tylko Bayern.
22 paź 2020 | 00:18
0
A wiesz, ze taki Juventus wygral Serie A jeszcze wiecej razy niz Bayern Bundeslige?
Zreszta co to ma za znaczenie, skoro Bayern robi z reszta Europy dokladnie to samo co z Bundesliga
22 paź 2020 | 00:30
0
Wiem, i skoro wspominasz o włoskiej, to na ten moment jest ona silniejsza od bundesligi.
22 paź 2020 | 11:33
0
Ciekawe czemu Cie minusują.
Ranking uefa i wyniki w Lm pokazuja dobitnie ,ze Serie a stoi wyzej od niemców.
22 paź 2020 | 14:34
0
No bo jak serie A ma być lepsza, skoro nie ma tam Bayernu? ;)
21 paź 2020 | 22:58
0
Jak zagrał Lewy dzisiaj? Ktoś coś może napisać na temat jego występu?
21 paź 2020 | 23:05
0
Lewy zagrał średnio, miał może z dwie sytuacje na bramkę, lecz nic z tego.
0
Raczej średnio, dziś inni mieli swój dzień.
0
Dobrze kryty w polu karnym nie miał wiele wolnego miejsca. Miał dwie szanse, ale nie typowo czyste, które przestrzelił. Grał często na skrzydle wymieniając się z Mullerem i starał się rozgrywać. Faulowany w polu karnym przy stanje 1:0, ale sędzia puścił grę. W sumie chyba słusznie, bo nie pokazywali potem powtórek. Ogólnie możnaby wymagać od niego więcej, więc spodziewam się średnich not. Zmieniony w 80 minucie, żeby oszczędzać siły na poważniejszych rywali.
0
Mocno przeciętnie, choć niewiele mógł zdziałać, bo był bardzo dobrze kryty, czasem nawet potrójnie.
21 paź 2020 | 23:40
0
Tu trzeba chwalic obrone Altelico wzgledem dziewiatki Bayernu, ale trolle wiedza lepiej.