Najlepszy występ w dziejach igrzysk olimpijskich! Polscy lekkoatleci zapisali się w historii kraju

Wu Lii/Pressfocus
Tegoroczne igrzyska olimpijskie przeszły już do historii polskiego sportu. Polscy lekkoatleci zanotowali najlepszy występ w dziejach.
Worek z medalami w "Królowej Sportu" otworzyła mieszana sztafeta 4x 400m, która zdobyła złoty medal. Przy okazji nasi biegacze ustanowili nowy rekord Europy.
Później aż cztery medale zdobyli polscy młociarze. W rywalizacji kobiet po trzecie złoto w karierze sięgnęła Anita Włodarczyk. Ostatnie miejsce na podium przypadło Malwinie Kopron.
Identycznie ułożyło się to w zawodach mężczyzn. Wygrał Wojciech Nowicki, a brązowy medal zdobył Paweł Fajdek. W biegu na 800 m brąz dołożył jeszcze Patryk Dobek.
Dziś polscy lekkoatleci dorzucili dwa medale. Chód na 50 kilometrów wygrał Dawid Tomala, w rzucie oszczepem druga była Maria Andrejczyk.
Tym samym nasi lekkoatleci dorównali liczbie medali olimpijczykom z 1964 roku. Wtedy jednak biało-czerwoni zgarnęli tylko dwa złota.
Wciąż są szanse na to, że ten wynik będzie jeszcze lepszy. Jutro polskie sztafety kobiet i mężczyzn wystartują w finałach na dystansie 4x 400m. Wyniki zawodniczek i zawodników z eliminacji pozwalają rozbudzić medalowe nadzieje.
Adam Kłos06 Aug 2021 · 16:54
Źródło: Sport.pl