Kevin De Bruyne bohaterem Belgów! Wszedł z ławki i dał zwycięstwo nad waleczną Danią [WIDEO]

Autor: Daniel Makarewicz 17 cze 2021 | 19:54
Reprezentacja Danii zagrała z wielką ambicją, ale nie zdołała sprawić niespodzianki w meczu z Belgią. Podopieczni Kaspera Hjulmanda prowadzili 1:0, ale ostatecznie przegrali 1:2.
Duńczycy do dzisiejszego starcia przystąpili wyjątkowi zmotywowani. Jeszcze w sobotę przeżywali prawdziwy dramat, gdy Christian Eriksen otarł się o śmierć podczas meczu z Finlandią. W czwartkowe popołudnie przyszło im się mierzyć z faworyzowaną Belgią. Duńczycy od pierwszych minut grali jednak z niesamowitą energią.
Od początku naciskali na rywali, pokazując wielką determinację w swoich działaniach. To przyniosło już efekt w 2. minucie. Belgowie stracili piłkę na własnej połowie, a po chwili Poulsen wpadł w pole karne i trafił do siatki.
Napór Duńczyków nie ustawał. Gospodarze raz za razem zagrażali bramce rywali. W 10. minucie gra została wstrzymana. Piłkarze oklaskami okazali wsparcie dla Eriksena, który wciąż przebywa w szpitalu.
Belgowie nie mogli znaleźć recepty na Duńczyków. Niewidoczny był Romelu Lukaku. Podopieczni Kaspera Hjulmanda imponowali waleczną i nieustępliwą postawą, za co zebrali mnóstwo zasłużonych pochwał.
W przerwie na boisko wszedł Kevin De Bruyne, który w ostatnim czasie zmagał się z problemami zdrowotnymi. Gra Belgów zaczęła się zazębiać. W 55. minucie szybki atak zaczął Lukaku i podał do De Bruyne, a ten wykazał się niesamowitą wizją gry i wyłożył piłkę Thorganowi Hazardowi. Ten nie pomylił się i pokonał Schmeichela.
Belgowie poszli za ciosem. Coraz mocniej napierali na rywali i to przyniosło efekt. W 70. minucie De Bruyne uderzył przy słupku i dał swojej drużynie prowadzenie.
Duńczycy próbowali odpowiedzieć, ale Belgowie dowieźli korzystny wynik do końca. W 87. minucie bliski szczęścia był Braithwaite, ale trafił tylko w poprzeczkę.
Tym samym podopieczni Kaspera Hjulmanda wciąż pozostają bez choćby jednego punktu w grupie "B". Belgowie za to zdobyli 6 "oczek" i już mogą myśleć o fazie pucharowej.
1 - 2
17 cze 2021 | 18:00 (zakończony)

Przebieg meczu

46'
K. De Bruyne
55'
T. Hazard
59'
E. Hazard
70'
90'
4'

2720 PLN

600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

Dyskusja 40

17 cze 2021 | 19:56
0
Za takie mecze nic nie robiłem. Piękne widowisko. KDB to geniusz
Belgia w pierwszej połowie słąba jakby się za dużo frytek obżarła. Wszedł De Bruyne i wyjaśnił wszystko. Sztos zawodnik.
0
Belgia w pierwszej połowie słaba jakby się za dużo frytek obżarła. Wszedł De Bruyne i wyjaśnił wszystko. Sztos zawodnik.
17 cze 2021 | 19:55
0
Świetny mecz,jedno z najlepszych spotkań na tym turnieju obok Holandia-Ukraina,
0
Gdyby nasi grali tak jak Duńczycy z Belgią, to, nawet pomimo porażki, byłoby dobrze.
17 cze 2021 | 19:59
0
Ogladajcie polacy KDB bo Zielinski nigdy tak w reprezentacji nie zagra.
0
Bardzo dobry mecz, a KDB jak zwykle udowadnia swoją wielkość.
0
Rudy robi robote.
17 cze 2021 | 19:58
0
Jak przegrywać to tylko tak jak dania.
0
Zeby nasi tak gryzli trawe w meczu z Hiszpania, jak tutaj Dania to bedzie dobrze.
Dunczycy tak napierali na Belgow ze bylem prawie pewny ze padnie gol no ale Braithwaite to jednak nie potafi grac

0
Nagłowek dla tego meczu powinnien brzmiec: KDB wszedl i pozamiatał.
0
Belgia tym meczem udowodniła bardzo wiele. Dla mnie jak nie będą w top 4 to będzie sensacja.
17 cze 2021 | 20:10
0
Fantastyczny mecz, świetne wejście rudego, szkoda Duńczyków, liczę na to że uda im się wywalczyć zwycięstwo z Rosją i jakoś awansować!
17 cze 2021 | 20:22
0
Wiem że to głupio zabrzmi po blamażu naszych patałachów ale dobrze że Dania nie wygrała to znaczy że trzecia drużyna w tej grupie będzie miała maks 3 punkty bo oczywiście Finlandia nie zremisuje z Belgią. Jeżeli Słowacja zatrzyma Szwecje to przy przegranej maks 1 golem z hiszpania i wygranej ze Szwecja mamy awans, Ja wiem że pierdole głupoty ale 5 lat temu Portugalia wyszła z 3 miejsca i wygrała mistrzostwa i nikt im tego nie wypomina, poczekajmy do meczów jutro i w sobotę XD
17 cze 2021 | 20:25
0
Chłopie jak my skończymy z 0 punktami.
17 cze 2021 | 20:50
0
O czym Ty gadasz? Daj se już spokój z tymi obliczeniami. Jeszcze 2 razy wpierdol i wakacje.
17 cze 2021 | 20:02
0
Dlaczego Dania potrafi walczyć jak równy z równym z Belgią, robić akcje, walczyć i gryźć murawę a nasze orły grały, jakby im się nie chciało. W czym jest problem? Przepraszam no, Dania nie ma lepszego składu od Polski.
17 cze 2021 | 20:09
0
Dania nie ma polskiej myśli szkoleniowej 🤣🤣🤣
Poza tym Dania już nam wpierdoliła 4-0 z tym gorszym składem....
17 cze 2021 | 20:44
0
Wtedy to był wypadek przy pracy, po bardzo dobrej serii meczów, który zapoczątkował regres zespołu. W tych eliminacjach w pierwszym meczu szybko prowadziliśmy 3-0 a skończyło się 3:2.
17 cze 2021 | 20:14
0
Oczywiście że mają lepszy skład. Przede wszystkim mają drużynę. My natomiast mamy jedynie Lewandowskiego, który sam nie jest w stanie nic zrobić. Reszta to tylko bardzo przeciętni piłkarze którzy grają drugoplanowe role w średnich europejskich klubach. To my kibice sobie tylko wmawiamy, że stać ich na lepszą grę, a jak widać tak nie jest.
0
Sory ale się nie zgodzę. W takim razie co mają powiedzieć Słowacy, Macedończycy i można by wymienić parę reprezentacji, które przynajmniej walczyły i miały jakieś wypracowane schematy. Lewandowski, Zieliński, Krychowiak, Klich, Moder, Bednarek, Szczęsny, Fabiański, Glik. Jest paru zawodników z dobrych klubów.
17 cze 2021 | 20:51
0
W punkt!!!
My w Polsce patrzymy na naszą reprezentację przez pryzmat Lewandowskiego, dlatego nam się wydaje, że reszta też jest dobra...
17 cze 2021 | 20:19
0
Nie no ku*wa, ile można tego słuchać? Czy ty w ogóle oglądałeś nasz mecz? Serio pytam. Mam wrażenie, że większość marud tutaj komentuje sam wynik, a nie mecz, bo co jak co, ale walki ze Słowacją, mimo że graliśmy w 10 odmówić nam nie można. Mało tego, do tej czerwonej cisneliśmy ich i duże prawdopodobieństwo, że byśmy ich ukłuli drugi raz. CZERWO zepsuło nam mecz.
17 cze 2021 | 20:55
0
Chyba inny mecz oglądałeś albo zdejmij te różowe okulary, przez które oceniasz grę.
17 cze 2021 | 21:34
0
Ty najpierw zacznij oglądać mecze i wyrabiaj na jego podstawie własne zdanie, a nie papugujesz większość polskich „dziennikarzy”...
0
Strasznie żal mi Duńczyków.
0
Ten Lukaku to jest normalnie czołg.Kozak.
17 cze 2021 | 20:15
0
Lukaku mvp. 4 Duńczyków nawet nie potrafiło go powstrzymać. Kocur.
17 cze 2021 | 20:13
0
Belgia bardzo cierpiała w tym meczu
0
Powoli czarne konie turnieju żegnają się z nim... Turcy, Duńczycy.. Kto następny
17 cze 2021 | 20:12