Kevin De Bruyne bohaterem Belgów! Wszedł z ławki i dał zwycięstwo nad waleczną Danią [WIDEO]

Reprezentacja Danii zagrała z wielką ambicją, ale nie zdołała sprawić niespodzianki w meczu z Belgią. Podopieczni Kaspera Hjulmanda prowadzili 1:0, ale ostatecznie przegrali 1:2.
Duńczycy do dzisiejszego starcia przystąpili wyjątkowi zmotywowani. Jeszcze w sobotę przeżywali prawdziwy dramat, gdy Christian Eriksen otarł się o śmierć podczas meczu z Finlandią. W czwartkowe popołudnie przyszło im się mierzyć z faworyzowaną Belgią. Duńczycy od pierwszych minut grali jednak z niesamowitą energią.
Od początku naciskali na rywali, pokazując wielką determinację w swoich działaniach. To przyniosło już efekt w 2. minucie. Belgowie stracili piłkę na własnej połowie, a po chwili Poulsen wpadł w pole karne i trafił do siatki.
Napór Duńczyków nie ustawał. Gospodarze raz za razem zagrażali bramce rywali. W 10. minucie gra została wstrzymana. Piłkarze oklaskami okazali wsparcie dla Eriksena, który wciąż przebywa w szpitalu.
Belgowie nie mogli znaleźć recepty na Duńczyków. Niewidoczny był Romelu Lukaku. Podopieczni Kaspera Hjulmanda imponowali waleczną i nieustępliwą postawą, za co zebrali mnóstwo zasłużonych pochwał.
W przerwie na boisko wszedł Kevin De Bruyne, który w ostatnim czasie zmagał się z problemami zdrowotnymi. Gra Belgów zaczęła się zazębiać. W 55. minucie szybki atak zaczął Lukaku i podał do De Bruyne, a ten wykazał się niesamowitą wizją gry i wyłożył piłkę Thorganowi Hazardowi. Ten nie pomylił się i pokonał Schmeichela.
Belgowie poszli za ciosem. Coraz mocniej napierali na rywali i to przyniosło efekt. W 70. minucie De Bruyne uderzył przy słupku i dał swojej drużynie prowadzenie.
Duńczycy próbowali odpowiedzieć, ale Belgowie dowieźli korzystny wynik do końca. W 87. minucie bliski szczęścia był Braithwaite, ale trafił tylko w poprzeczkę.
Tym samym podopieczni Kaspera Hjulmanda wciąż pozostają bez choćby jednego punktu w grupie "B". Belgowie za to zdobyli 6 "oczek" i już mogą myśleć o fazie pucharowej.
Daniel Makarewicz17 Jun 2021 · 19:54