"Amatorka. No nie przystoi". Stanowski grzmi po powołaniach Probierza

"Amatorka. No nie przystoi". Stanowski grzmi po powołaniach Probierza
Źródło: Adam Starszyński / PressFocus
Michał Probierz mocno zaskoczył sposobem ogłoszenia powołań na EURO 2024. Selekcjonera polskiej kadry zdecydowanie krytykuje Krzysztof Stanowski.
Chyba nikt nie spodziewał się, że szkoleniowiec poda szeroką kadrę na mistrzostwa Europy podczas konferencji prasowej na... turnieju golfowym. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.
Dalsza część tekstu pod wideo
Początkowo plan był zupełnie inny. Probierz zapowiadał, że nie będzie w żaden sposób komentował powołań, a PZPN o 19:00 wyda oficjalny komunikat.
Stało się jednak inaczej, co mocno krytykuje Krzysztof Stanowski. Dziennikarz w bardzo dosadnych słowach skomentował konferencję Probierza.
- Rozumiem, że Michał Probierz lubi pokazać swoją oryginalność, ale sposób ogłoszenia tej kadry to przynajmniej amatorka, a dodatkowo jakieś dziwne pomieszanie dyscyplin sportu, interesów sponsorów PZPN, interesów jakiegoś pola golfowego. No nie przystoi - ocenił Stanowski.
- Gdybym płacił związkowi kasę za wspieranie kadry, to właśnie kończyłbym pisać dokument z pytaniami, gdzie były moje logotypy i jak PZPN ma zamiar mi zrekompensować całą sytuację. I pytanie główne: co tu się w zasadzie odp***dala? - wypalił.
Wśród wybrańców Probierza znalazło się 29 zawodników. Jeden z nich, Oliwier Zych, na pewno nie zagra na EURO. Poza tym selekcjoner musi skreślić jeszcze dwóch piłkarzy. Pełną kadrę znajdziecie TUTAJ.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik29 May · 13:04
Źródło: Krzysztof Stanowski

Przeczytaj również