Hitowe rozstrzygnięcia w grupie śmierci! FC Barcelona urwała się ze stryczka, piękne gole w LM [WIDEO]

Za nami kolejne decydujące rozstrzygnięcia w Lidze Mistrzów. W dzisiejszych meczach nie brakowało sensacyjnych zwrotów akcji i ogromnych niespodzianek.

Grupa E

Lazio - Celtic
Celtic stracił dziś szanse na grę w pucharach w rundzie wiosennej. Podopieczni Brendana Rodgersa przegrali na wyjeździe 0:2 z Lazio.
Bezdyskusyjnym bohaterem rzymian został Ciro Immobile. W drugiej połowie doświadczony snajper wszedł na murawę z ławki rezerwowych i strzelił dwa gole, co możecie zobaczyć TUTAJ.
Feyenoord - Atletico Madryt
W drugim meczu tej grupy Atletico wygrało 3:1 z Feyenoordem. Wynik meczu mógł otworzyć Alvaro Morata, który przegrał jednak pojedynek z Justinem Bijlowem.
Zawodników "Los Colchoneros" wyręczył Lutsharel Geertruida. Holender próbował zatrzymać Marcosa Llorente, ale przypadkowo skierował piłkę do własnej bramki.
W drugiej połowie Mario Hermoso po efektownym uderzeniu podwyższył prowadzenie "Rojiblancos". Później gospodarzy stać było jedynie na kontaktową bramkę Matsa Wieffera.
Wynik spotkania ustalił Santiago Gimenez, który poszedł w ślady Geertruidy i również zdobył bramkę samobójczą. Tym samym wiadomo już, że z tej grupy awansują Atletico i Lazio.

Grupa F

Milan - Borussia Dortmund
Milan przegrał z Borussią Dortmund 1:3. Dzięki temu wicemistrzowie Niemiec zapewnili sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.
Na początku tego starcia sędzia podyktował dwa rzuty karne. Najpierw w 6. minucie Olivier Giroud zmarnował jedenastkę, pozwalając Gregorowi Kobelowi na skuteczną interwencję. Kilka minut później Marco Reus wytrzymał presję i zamienił karnego na gola. Pudło Francuza i bramkę Niemca możecie zobaczyć TUTAJ.
Cenny punkt mediolańczykom zapewnił Samuel Chukwueze. Nigeryjczyk doprowadził do remisu, strzelając swojego premierowego gola na San Siro.
Druga połowa upłynęła pod dyktando gości z Dortmundu. Jamie Bynoe-Gittens i Karim Adeyemi zapewnili triumf Borussii.
PSG - Newcastle
PSG było o krok od porażki z Newcastle. Dopiero w 98. minucie Kylian Mbappe wykorzystał rzut karny i doprowadził do remisu 1:1.
W trakcie meczu mnóstwo pracy miał Szymon Marciniak. Paryżanie domagali się odgwizdania jeszcze dwóch jedenastek, ale Polak podjął inne decyzje, co możecie zobaczyć TUTAJ.

Grupa G

Manchester City - RB Lipsk
Sporym charakterem w meczu z RB Lipsk wykazał się Manchester City. Triumfatorzy poprzedniej edycji Ligi Mistrzów wygrali 3:2, chociaż w pewnym momencie przegrywali różnicą dwóch trafień.
W pierwszej połowie pogromcą ekipy "Obywateli" został Lois Openda, który skompletował dublet. Po zmianie stron gospodarze ruszyli do odrabiania strat.
Erling Haaland, Phil Foden i wreszcie Julian Alvarez zapewnili komplet punktów "The Citizens". Manchester i RB Lipsk mają już zagwarantowany udział w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.
Young Boys Berno - Crvena Zvezda
Pierwsze zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów odniosła ekipa Young Boys Berno. Szwajcarzy pokonali Crvenę Zvezdę 2:0.
Wynik tego meczu otworzył Kosta Nedeljković, który strzelił gola samobójczego. Po dwóch kwadransach Lewin Blum wykorzystał asystę Mohameda Camary i podwyższył prowadzenie.
Zespół Young Boys wygrał, dzięki czemu zapewnił sobie udział w fazie pucharowej Ligi Europy. Z kolei Crvena Zvezda nie zagra na wiosnę w rozgrywkach europejskich.

Grupa H

FC Barcelona - FC Porto
Barcelona zapewniła sobie awans z grupy po zwycięstwie 2:1 nad FC Porto. Podopieczni Sergio Conceicao poszli z Katalończykami na wymianę ciosów, przez co spotkanie obfitowało w wiele podbramkowych sytuacji.
Wynik meczu w 30. minucie otworzył Pepe, który dobił uderzenie Galeno. Po kilkudziesięciu sekundach Joao Cancelo doprowadził do remisu po przeprowadzeniu efektownej akcji, którą możecie zobaczyć TUTAJ.
W drugiej połowie Cancelo do bramki dołożył asystę. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Joao Felix.
Szachtar Donieck - Antwerpia
Krok w stronę awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów wykonał dziś Szachtar Donieck. Ukraiński zespół pokonał Antwerpię 1:0, dzięki trafieniu Mykoły Matwijenki, które znajdziecie TUTAJ.