Dyrektor TVP Sport rozczarowany słowami Szpakowskiego. "Szkoda, że tak zakończył tę transmisję"

Dyrektor TVP Sport rozczarowany słowami Szpakowskiego. "Szkoda, że tak zakończył tę transmisję"
Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski, nie ukrywa rozczarowania słowami Dariusza Szpakowskiego na koniec transmisji z finału mistrzostw świata. - Wydaje mi się, że to był najlepszy moment na to, żeby powiedzieć: "To była moja ostatnia transmisja" - ocenił w programie "Dwa Fotele" na kanale Meczyki, na YouTube.
W minioną niedzielę Dariusz Szpakowski po raz ostatni skomentował mecz w finałach mistrzostw świata. Legenda dziennikarstwa skradła show podczas meczu Argentyna - Francja, a pod koniec transmisji w wyjątkowy sposób pożegnała się z kibicami (TUTAJ).
Dalsza część tekstu pod wideo
Wiemy, że był to ostatni moment, w którym mogliśmy usłyszeć głos Szpakowskiego na mundialu, jednak nie jest tajemnicą, że komentator myśli o pojechaniu do Niemiec na EURO 2024, o czym pisaliśmy TUTAJ.
Czy 71-latek będzie miał jeszcze okazję do skomentowania kolejnej wielkiej imprezy? Swoje zdanie w tej kwestii przekazał w "Dwóch Fotelach" Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.
- Wydaje mi się, że [MŚ w Katarze] to był najlepszy moment na to, żeby powiedzieć: "To była moja ostatnia transmisja". Nie wyobrażam sobie, że znajdzie się lepszy moment - a zwłaszcza taki finał MŚ, fenomenalna historia Messiego. Coś, co może podsumować te 40 lat pracy i te skomentowane nazwiska: Maradona, Messi, Mbappe... - powiedział.
- Zabrakło mi takiej laudacji, jaką zrobił Włodek Szaranowicz na odejście Adama Małysza. To przejdzie do historii dziennikarstwa. Oczywiście to wszystko jest napisane i przygotowane, ale zawsze się mówi, że najlepsza improwizycja jest ta, która jest przygotowana - kontynuował.
- Szkoda, że Darek akurat w taki sposób zakończył tę transmisję - stwierdził Szkolnikowski.
Szkolnikowski widzi go w innej roli.
- Mam pomysł na Szpakowskiego. Chciałbym, żeby Darek był nadal przy meczach reprezentacji i gościł w studiu. Jego głos jest charakterystyczny i jeżeli on coś mówi, to znaczy, że jest to coś ważnego dla polskiej piłki - stwierdził.
- Absolutnie pomysł na niego jest. Nikt go z telewizji nie wypycha, nikt nie każe mu iść na emeryturę. Ale uważam, że EURO 2020 było słabe w jego wykonaniu - był w słabej formie, bardzo dużo błędów, mylenie Szwedów z Duńczykami. Dużo słabsza dyspozycja, natomiast ten mundial był bardzo dobry - podsumował Szkolnikowski.
Cytowany fragment od [35:43]:
Redakcja meczyki.pl
Kamil Kobielski23 Dec 2022 · 20:30
Źródło: własne

Przeczytaj również