Twitter zachwycony występem Rakowa Częstochowa. "Perfekcyjnie zorganizowana maszyna. Znakomity mecz"

Marcin Bulanda / PressFocus
Raków Częstochowa w czwartek wygrał 2:1 ze Slavią Praga w meczu IV rundy eliminacji Ligi Konferencji. Dziennikarze oraz eksperci na Twitterze nie szczędzili pochwał wicemistrzom Polski.
W pierwszej połowie meczu ze Slavią pięknym golem popisał się Ivi Lopez. Hiszpan po indywidualnej akcji i precyzyjnym uderzeniu dał prowadzenie gospodarzom. Nie był to jego pierwszy błysk w tym sezonie.
W pierwszej połowie nie brakowało sędziowskich kontrowersji. W jednej z sytuacji arbitrzy niesłusznie odgwizdali spalonego Iviego. Nie jest też wykluczone, że Rakowowi należał się rzut karny.
W drugiej części spotkania spory błąd popełnił Kacper Trelowski. Nie ulega wątpliwości, że golkiper Rakowa przy golu dla Slavii powinien zachować się zdecydowanie lepiej.
Ogółem Raków wygrał ze Slavią 2:1. Choć wicemistrzowie Polski wywalczyli cenną zaliczkę przed rewanżem, to nie brakowało opinii, że ten wynik może budzić niedosyt, bo Raków powinien zwyciężyć jeszcze wyżej.
Maciej Pietrasik18 Aug 2022 · 20:19
Źródło: Twitter