Legalny bukmacher bez podatku - który polski bukmacher ma najlepszą ofertę?

Legalny bukmacher bez podatku - który polski bukmacher ma najlepszą ofertę?
BETFAN / Meczyki.pl
autor: Jerzy Ochota27 maj 2020 | 16:03

[AKTUALIZACJA PAŹDZIERNIK 2019]:

Niesiemy dobrą nowinę. Na polskim rynku niedawno pojawił się absolutnie legalny bukmacher, który w swojej standardowej ofercie ma promocję grania bez podatku. To Betfan - polska firma z siedzibą w Warszawie. Ten bukmacher otrzymał licencję od Ministerstwa Finansów na oferowanie i przyjmowanie zakładów wzajemnych w październiku 2018 r., a już pół roku później, rekordowo szybko, otworzył serwis on-line. W Betfanie bez podatku można obstawiać od samego początku funkcjonowania tego bukmachera w sieci! 

Bukmacher Betfan - bonusy i promocje

Nowelizacja ustawy hazardowej w 2017 sprawiła, że dziś użytkownicy obstawiający zdarzenia sportowe mogą właściwie korzystać wyłącznie z oferty licencjonowanych bukmacherów. Ci oczywiście z miesiąca na miesiąc poprawiają swoją ofertę, a do gry wchodzą nowi gracze, także ci z czołówki branży w Europie. Największym problemem jest rzecz jasna bardzo wysoki, 12%-owy podatek od zakładów bukmacherskich mocno uszczuplający wygrane. Powstaje zatem pytanie: czy istnieją na polskim rynku bukmacherzy bez podatku?

Spis treści:

 1. BETFAN - legalny polski bukmacher
 2. Opodatkowanie w licencjonowanych bukmacherach
 3. Legalny bukmacher bez podatku
 4. Jak grać bez podatku?
 5. Kody promocyjne u pozostałych bukmacherów
 6. Bukmacherzy bez podatku - sprawdź

BETFAN legalny polski bukmacher bez podatku

Na początku wyjaśnijmy, żeby nie było niedomówień. Promocja “Bez podatku od gier” jest całkowicie darmowa i legalna, tak jak legalny jest bukmacher Betfan.

Dlaczego “od gier”? W momencie zawarcia zakładu, a więc rozpoczęcia gry, jesteśmy zwalniani z uiszczenia obowiązkowej opłaty od obrotu, czyli popularnego podatku właśnie od gier (hazardowych), wynoszącego 12%. Rozróżnijmy dwie fundamentalne sprawy: oferta nie dotyczy dodatkowego podatku od wygranej powyżej 2280 zł w wysokości 10% uzyskanej kwoty.

Przedstawiciele Betfana w październiku 2019 r., pół roku od wprowadzenia promocji, uznali, że zbyt wielu graczy błędnie myśli w następujący sposób:  “bez podatku” równa się braku opłaty przy wyższych wygranych. Multum zapytań skłoniło bukmachera do rozszerzenia nazwy akcji promocyjnej z “Bez podatku” na “Bez podatku od gier”. Dzięki temu ta bonusowa oferta jest przejrzysta i nie budzi wątpliwości. Przy okazji minimalnie zmieniono regulamin działania promocji.

Na czym polega "gra bez podatku"?

No właśnie, przejdźmy do sedna. Na czym dokładnie polega gra bez podatku w Betfanie i jak to możliwe, że opłata “magicznie znika” z listy naszych obowiązków do spełnienia przy obstawianiu? Otóż podatku nie można nie płacić. Wpływy do Skarbu Państwa muszą się zgadzać. I się zgadzają. Legalny polski bukmacher, jakim jest Betfan, bierze go na siebie. Po prostu płaci za nas, dokładając tym samym graczom określoną kwotę do wygranej z kuponu.

Idźmy dalej. Nie trzeba nic klikać, zaznaczać, ani wybierać. Jeżeli wszystkie zdarzenia na odpowiednim kuponie będą kwalifikowały się do warunków promocji, to opłata podatkowa zostanie automatycznie anulowana, a nasza wygrana wzrośnie.

Anulowanie podatku od gier to de facto zmiana współczynnika przy zawieraniu zakładu. W polskich zakładach bukmacherskich standardowo mnożymy kurs całkowity kuponu x0,88, bo od pełnej stawki (1,00) odejmujemy podatek (0,12). I to niezależnie od tego, czy wysyłamy singla, dubla, trebla czy większy zakład wielokrotny. Bez znaczenia jest też wartość wspomnianego kursu.

W Betfanie zaś w ramach omawianej promocji wracamy do współczynnika x1,00, czyli tym samym nasza wygrana rośnie o 14% w stosunku do zwykłej gry obciążonej podatkiem od obrotu. Mnożnik się nie zmienia, nie zostaniemy więc zaskoczeni nagłą zmianą ewentualnie zyskanej kwoty. Zachodzące zmiany najłatwiej wyjaśnić na konkretnych przykładach w zależności od wybranej stawki.

Załóżmy, że wysyłamy zakład wielokrotny (minimum z dwoma zdarzeniami, bo Betfan nie obejmuje grą bez podatku pojedynczych zakładów - singli) o kursie całkowitym 5.00

Bukmacher Betfan
Kod bonusowy: MEGABONUS

>>Przejdź na stronę betfan.pl<<

Jak obliczyć wygraną w BETFAN?

Potencjalną wygraną liczymy tak, jak zawsze, mnożąc stawkę x kurs x współczynnik.

Wariant A. Stawka 5 zł.

 1. Współczynnik 0,88: 5 zł x 5.00 x 0,88 = 25 zł x 0,88 = 22 zł
 2. Współczynnik 1,00: 5 zł x 5.00 x 1,00 = 25 zł x 1 = 25 zł

Zysk dzięki grze bez podatku wynosi w tym wypadku 3 zł.

Wariant B. Stawka 20 zł.

 1. Współczynnik 0,88: 20 zł x 5.00 x 0,88 = 100 zł x 0,88 = 88 zł
 2. Współczynnik 1,00: 20 zł x 5.00 x 1,00 = 100 zł x 1 = 100 zł

Zysk przy tej stawce to 12 zł.

Wariant C. Stawka 100 zł.

 1. Współczynnik 0,88: 100 zł x 5.00 x 0,88 = 500 zł x 0,88 = 440 zł
 2. Współczynnik 1,00: 100 zł x 5.00 x 1,00 = 500 zł x 1 = 500 zł

Zyskujemy 60 zł przy stawce wynoszącej “stówkę”.

Wariant D. Stawka 800 zł.

 1. Współczynnik 0,88: 800 zł x 5.00 x 0,88 = 4000 zł x 0,88 = 3520 zł
 2. Współczynnik 1,00: 800 zł x 5.00 x 1,00 = 4000 zł x 1 = 4000 zł

Wariant E. Stawka 1000 zł.

 1. Współczynnik 0,88: 1000 zł x 5.00 x 0,88 = 5000 zł x 0,88 = 4400 zł
 2. Współczynnik 1,00: 1000 zł x 5.00 x 1,00 = 5000 zł x 1 = 5000 zł

Jak więc widać, na grze bez podatku w Betfanie zyska zarówno gracz obstawiający niewielkie sumy, jak i “grubsza ryba”. Wszystko zależy od stawki… oraz od spełnienia koniecznych warunków promocji.

Obstawianie bez podatku - reguły gry

Betfan ma konkretne, przejrzyste i nieskomplikowane reguły gry przy obstawianiu bez podatku. Nie natrafimy na żadne “haczyki”, czy też kruczki prawne. To możemy wziąć za pewnik. Legalny bukmacher, legalna promocja, legalna gra gwarantowana.

Jak wspomnieliśmy wyżej, do promocji “Bez podatku od gier” kwalifikują się tylko zakłady z minimum dwoma zdarzeniami, czyli po prostu zakłady wielokrotne. Pojedyncze nie wchodzą w grę, ale też nie mamy żadnego górnego limitu związanego z liczbą typów na kuponie. 

Betfan wyznaczył również oczekiwany minimalny kurs każdego umieszczonego na zakładzie zdarzenia - musi być równy lub wyższy niż 1.45. Jeśli zdecydujemy się zagrać kupon z typem o kursie niższym niż wskazany, nie weźmiemy udziału w bonusowej akcji bez podatku.

Z kolei, co bardzo ważne, nie jest wskazany wymagany minimalny kurs CAŁKOWITY (łączny). Informacyjnie napiszemy tylko, że wcześniej był, ale doszło do zmiany w momencie aktualizacji nazewnictwa promocji.

Limit zakładów

Kolejna niezbędna informacja to limit zakładów zawartych w ramach bez-podatkowej promocji. Takiego limitu… nie ma. Można grać bez podatku od gier bez ograniczeń, zawsze za dowolną stawkę. Siedem dni w tygodniu. Wszystko zależy od gracza.

Oferta gry bez podatku to darmowy bonus wśród wielu promocji dostępnych u tego legalnego polskiego bukmachera. Sporo bonusów oferowanych przez różne działające na naszym rynku firmy ma dodatkowe warunki obrotu do spełnienia PO ewentualnych wygranych. Zwykle obstawiający są zobowiązani do wskazanego obrotu wielokrotnością otrzymanego bonusu.

W Betfanie przy tej konkretnej promocji nie ma żadnych wymagań, co do obracania środkami bonusowymi. Wygraną sumę możemy wypłacić lub przeznaczyć na dalszą grę.

Podsumowując, Betfan to jedyny legalny polski bukmacher on-line, który w swojej stałej ofercie proponuje wszystkim użytkownikom bezpieczną i zgodną z prawem grę bez podatku od gier, czyli w momencie zawierania zakładu. Inne firmy zwykle prowadzą takie akcje przy okazji jakichś specjalnych wydarzeń sportowych, nie mają zaś tego w codziennych usługach oferowanych graczom.

Bukmacher Betfan
Kod bonusowy: MEGABONUS

>>Przejdź na stronę betfan.pl<<

Opodatkowanie w licencjonowanych bukmacherach

Jednym z podstawowych powodów tak dużej popularności nielicencjonowanych bukmacherów bez podatku zarejestrowanych zagranicą, zwłaszcza w latach 2010-2017 (wtedy obowiązywała nieskuteczna ustawa hazardowa 2010) był fakt, iż grając u takich podmiotów nie trzeba było odprowadzać żadnych podatków, a dzięki temu kursy w dużej mierze odzwierciedlały prawdopodobieństwo trafienia jakiegoś typu.Tego typu firmy, zarejestrowane głównie w rajach podatkowych płaciły podatki zgodnie z tamtejszymi zasadami pozostawiając graczom swobodę korzystania z oferty na swojej stronie.

Taki stan rzeczy nie mógł jednak trwać w nieskończoność, bo żadne państwo nie może sobie pozwolić na to by zagraniczny bukmacher bez podatku zarabiał na obywatelach danego kraju i jednocześnie nie płaciła w tym kraju żadnych danin. Stąd zrodziła się paląca potrzeba uporządkowania rynku bukmacherskiego w Polsce, której ostatecznym efektem były zapisy ustawy z 2017 roku.

Najważniejsza kwestia nowej ustawy

Kwestia sposobu opodatkowania i jego wysokości była jedną z najważniejszych kwestii ustawy hazardowej w 2010 roku i jeśli chodzi o te zapisy to trzeba powiedzieć, że nowelizacja w 2017 roku nie zmieniła praktycznie nic.

W ramach tych zapisów licencjonowani bukmacherzy muszą odprowadzać 12% podatku obrotowego od każdego zawartego u nich zakładu. Wysokość tego podatku spada jednak nie na firmę, ale na zwykłego gracza, który de facto opłaca ten podatek w każdym kuponie.

Jak to działa? Przypuśćmy, że chcemy postawić 100 złotych na zdarzenie o kursie 2. W przypadku trafienia go u bukmacherów bez podatku wygrywamy 100 złotych (100 PLN x kurs czyli 2 = 200 PLN - 100 PLN jakie postawiliśmy na ten typ); jeśli jednak weźmiemy pod uwagę podatek obrotowy dostajemy tylko 76 złotych, bo na kuponie już go uwzględniono.

Sami widzimy zatem, że wygrana w kuponu singlowego jest wyraźnie niższa, a jeśli policzymy taką samą różnicę dla kuponu złożonego z dwóch zdarzeń będzie ona jeszcze większa.

12% podatku od obrotu

12%-owy podatek obrotowy nie jest jednak jedyną daniną jaką gracze oddają państwu. Oprócz tego każda wygrana powyżej 2280 złotych jest obwarowana dodatkowym 10%-owym podatkiem. Dotyczy to pojedynczych wygranych na kuponie, ale pod uwagę bierze się zarówno stawkę jak i wygraną na kuponie.

Wygrywając zatem pięć razy po 1500 złotych ani razu nie zapłacimy dodatkowego 10%-owego podatku, ale w przypadku postawienia 1000 złotych i wygranej 2500 złotych zapłacimy podatek od wygranej w zakładach bukmacherskich: 10% od kwoty 2500 PLN.

Wielu użytkowników mocno pilnuje określonej w ustawie granicy: nie ma bowiem nic złego w tym by w taki sposób dobrać stawkę by wygrać mniej niż owe 2280 złotych, a różnicę między tym za ile chcieliśmy zagrać ten kupon a jego ostateczną stawką wykorzystać na kolejny zakład. To jedna z porad, którą zdecydowanie należy wziąć pod uwagę.

Legalny bukmacher bez podatku

Licencjonowani bukmacherzy zazwyczaj działają na polskim rynku od wielu lat, a co za tym idzie musieli się dostosować do obowiązującego w Polsce prawa podatkowego. W sytuacji swoistej wolnej amerykanki jaka panowała na polskim rynku do 2017 roku podmioty płacące w RP podatki były oczywiście z góry na straconej pozycji jeśli chodzi o rywalizację z zarejestrowanymi w rajach podatkowych firmami, które w ogóle nie odprowadzały podatków, a hojny sponsoring polskiego sportu niewiele w tej kwestii zmieniał.

Wprowadzenie rozwiązań umożliwiających blokowanie stron nielicencjonowanych bukmacherów, a także płatności do tych firm kompletnie zmieniło zasady gry, a bukmacherzy bez podatku musieli zwyczajnie wycofać się z polskiego rynku. Działające w Polsce firmy mogą na równych warunkach konkurować ze sobą przede wszystkim szerokością oferty, wysokością kursów i atrakcyjnymi bonusami.

Czy możliwe jest zatem rozwiązanie, w ramach którego jedna lub kilka firm decyduje się na zrezygnowanie z opodatkowywania gracza i stanie się bukmacherem bez podatku?

Legalny polski bukmacher  bez podatku to...

Niestety na tak postawione pytanie należy sobie odpowiedzieć prosto: absolutnie nie. Bukmacher to w dużej mierze zwyczajna firma, która podobnie jak inne przede wszystkim jest nastawiona na zysk, a by go odnosić należy policzyć wszelkie koszty i odjąć je od spodziewanego przychodu. Bukmacher bez podatku zarabia na marżach wliczanych w każdy zakład.

W idealnej sytuacji w meczu dwóch tenisowych przeciwników, którym dalibyśmy dokładnie po 50% szans na wygraną kurs zostałby ustalony na 2 do 2. Firmy muszą jednak zarabiać dlatego ustalają niższe kursy np. 1.88 do 1.88 i w ten sposób niezależnie od wyniku spotkania wychodzą na tym spotkaniu na plus. Gdybyśmy założyli, że na rynku polskim funkcjonują legalni bukmacherzy bez podatku trudno byłoby o zysk, a firmy nie mogłyby długo tak funkcjonować. Dlatego decydują się one na obecny model funkcjonowania i jeśli sposób opodatkowania się nie zmieni zapewne będą w ten sposób działać.

Bukmacher Betfan
Kod bonusowy: MEGABONUS

>>Przejdź na stronę betfan.pl<<

Co na to doświadczeni typerzy?

Doświadczeni typerzy często zwracają uwagę na to, że przy takim sposobie opodatkowania zakładów bukmacherskich w Polsce wygrywanie na dłuższa metę jest praktycznie niemożliwe, a bukmacher bez podatku obciążającego gracza jest w tym wypadku niezbędny. Typowanie to sztuka wyboru najbardziej prawdopodobnych do trafienia zdarzeń, ale żaden z nich nie jest gwarantowany w 100%-ach, a już z całą pewnością należy stwierdzić, że nie było jeszcze typera, który trafiałby wszystkie swoje typy.

Najlepsi typujący w dłuższej perspektywie osiągają 10-12%-owy zysk i jest to bardzo dużo, ale z drugiej strony oczywistym jest to, że zysk ten zostałby niemal całkowicie "zjedzony" przez opodatkowanie w Polsce. Co zatem robić?

Odpowiedzią dla niektórych są nielicencjonowani bukmacherzy bez podatku, ale my tego w żadnym wypadku nie polecamy, bo jest to droga donikąd; jeśli nawet nie bierzemy pod uwagę znaczących utrudnień z korzystania z tego typu firm to już dotkliwe kary pieniężne za obstawianie z pewnością działają na wyobraźnię. Na szczęście są sposoby by wykorzystywać ofertę licencjonowanych w Polsce, które także choćby przez określony czas stają się bukmacherem bez podatku.

Jak grać bez podatku?

Już wcześniej pokazaliśmy, że licencjonowani bukmacherzy nie mogą sobie pozwolić na to by wziąć podatek na siebie, jednocześnie jednak ich przedstawiciele wciąż szukają nowych sposobów by wygrać rywalizację z konkurencją i przyciągnąć do siebie nowych graczy. A czy jest lepszy sposób by przemówić do wyobraźni grających niż odwołanie się do obecnej w większości obywateli niechęci do płacenia podatków?

W żadnym wypadku nie jest to jednak namawianie do oszukiwania czy korzystania z jakichś nielegalnych opcji, bo wszystko jest zgodne z literą prawa. Polega to zwykle na tym, że poszczególne firmy oferują czasowe promocje, w trakcie których ich klienci mogą zagrać kupony bez podatku. Oczywiście obwarowane są one dodatkowymi zapisami: może to być np. minimalna kwota, za którą należy zagrać kupon czy też ograniczenie tylko do jednej dyscypliny sportowej, a nawet ligi. Jest to jednak opcja, z której warto skorzystać, bo ewentualne wygrane są zwyczajnie dużo wyższe.

Sprawdź kody promocyjne:

Bukmacherzy bez podatku - przykłady

Totolotek - Gram Grubo

Podobnie działa dobrze znany Totolotek, który rozpropagował akcję Gram Grubo, w ramach której można zagrać typy bez podatku.W większości przypadków Bukmacher oznacza specjalne spotkania, które można zagrać bez podatku: są to zwykłe spotkania, mecze reprezentacji lub starcia w europejskich pucharach. Bukmacher Totolotek ma też w swojej ofercie dwa bonusy startowe o wartości 520 zł - darmowy zakład oraz bonus 100% od depozytu.

Bukmacher - Totolotek
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę totolotek.pl<<

Zazwyczaj także, obowiązuje minimalna kwota za jaką należy zagrać kupon, a także zobowiązanie do postawienia określonej ilości spotkań, ale bukmacherzy bez podatku zazwyczaj działają właśnie w ten sposób.

Fortuna i Milenium - Happy Hour

Niektórzy bukmacherzy jak choćby Fortuna czy Milenium stosują taktykę happy hour tzn. w określonych godzinach użytkownicy mogą postawić kupony bez podatku.

Kilku bukmacherów zwraca całość lub część podatku pod warunkiem zagrania zakładów przez urządzenie mobilne. Innym rozwiązaniem jest bonus od zakładów kombi powyżej pewnej ilości zdarzeń na kuponie. Co należy więc robić by grać u bukmachera bez podatku?

Bukmacher Fortuna
KOD PROMOCYJNY UZUPEŁNIA SIĘ AUTOMATYCZNIE

>>Przejdź na stronę efortuna.pl<<

Przede wszystkim należy śledzić ofertę wszystkich licencjonowanych firm, bo pomijając te, które wprowadziły tego typu promocję na stałe, większość z nich pojawia się okresowo np. w czasie ważniejszych spotkań piłkarskich lub wielkich turniejów.

Po drugie należy dokładnie przeczytać zasady promocji, bo zdarza się, że są one obwarowane dodatkowymi zabezpieczeniami, a nie wypełniając ich wszystkich możemy nie dostać zwrotu podatku. Z całą pewnością warto się jednak zainteresować tego typu promocjami, bo pomijając już nawet wyższe wygrane korzystanie z tego typu zwrotów jest po prostu częścią skutecznej i rozważnej gry u bukmachera, a o to przecież właśnie chodzi.

Bukmacher Betfan - bonusy i promocje

Nota prawna

Firma STS, czyli: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 21.02.2012 roku, numer: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BETFAN Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BETFAN to legalny polski bukmacher. Hazard wiąże się z ryzykiem. Gra u nielicencjonowanych podmiotów jest niezgodna z prawem.

Firma PZBUK działa na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet wydanego przez Ministra Finansów w dniu 28 czerwca 2018 roku na okres 6 lat o numerze PS4.6831.26.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma TOTOLOTEK S.A. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 20.06.2013 roku, numer: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD 61485. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma LVBET posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Zezwolenie wydane dnia 13 maja 2016 r. numer PS4.6831.9.2016.EQK. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

E-TOTO zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych, nr zezwolenia: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne.

Tylko do końca weekendu zakład bez ryzyka 230zł na polską piłkę! Kod: MEGABONUS

Bonus powitalny o łącznej wartości 1145zł. Zakład bez ryzyka + darmowy zakład + bonus od depozytu.

Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Mateusz Borek poleca: Bukmacher ETOTO zamienia 100zł na 300zł