Legalny bukmacher bez podatku - który polski bukmacher ma najlepszą ofertę?

Legalny bukmacher bez podatku - który polski bukmacher ma najlepszą ofertę?
Źródło zdjęcia: stevepb / pixabay.com
Sprawdź ranking bukmacherów

Nowelizacja ustawy hazardowej w 2017 sprawiła, że dziś użytkownicy obstawiający zdarzenia sportowe mogą właściwie korzystać wyłącznie z oferty licencjonowanych bukmacherów. Ci oczywiście z miesiąca na miesiąc poprawiają swoją ofertę, a do gry wchodzą nowi gracze, także ci z czołówki branży w Europie. Największym problemem jest rzecz jasna bardzo wysoki, 12%-owy podatek od zakładów bukmacherskich mocno uszczuplający wygrane. Powstaje zatem pytanie: czy istnieją na polskim rynku bukmacherzy bez podatku?

Spis treści:

  1. Opodatkowanie w licencjonowanych bukmacherach
  2. Legalny bukmacher bez podatku
  3. Jak grać bez podatku?
  4. Bukmacherzy bez podatku - sprawdź

1. Opodatkowanie w licencjonowanych bukmacherach

Jednym z podstawowych powodów tak dużej popularności nielicencjonowanych bukmacherów bez podatku zarejestrowanych zagranicą, zwłaszcza w latach 2010-2017 (wtedy obowiązywała nieskuteczna ustawa hazardowa 2010) był fakt, iż grając u takich podmiotów nie trzeba było odprowadzać żadnych podatków, a dzięki temu kursy w dużej mierze odzwierciedlały prawdopodobieństwo trafienia jakiegoś typu. Tego typu firmy, zarejestrowane głównie w rajach podatkowych płaciły podatki zgodnie z tamtejszymi zasadami pozostawiając graczom swobodę korzystania z oferty na swojej stronie. Taki stan rzeczy nie mógł jednak trwać w nieskończoność, bo żadne państwo nie może sobie pozwolić na to by zagraniczny bukmacher bez podatku zarabiał na obywatelach danego kraju i jednocześnie nie płaciła w tym kraju żadnych danin. Stąd zrodziła się paląca potrzeba uporządkowania rynku bukmacherskiego w Polsce, której ostatecznym efektem były zapisy ustawy z 2017 roku.

Najważniejsza kwestia nowej ustawy

Kwestia sposobu opodatkowania i jego wysokości była jedną z najważniejszych kwestii ustawy hazardowej w 2010 roku i jeśli chodzi o te zapisy to trzeba powiedzieć, że nowelizacja w 2017 roku nie zmieniła praktycznie nic. W ramach tych zapisów licencjonowani bukmacherzy muszą odprowadzać 12% podatku obrotowego od każdego zawartego u nich zakładu. Wysokość tego podatku spada jednak nie na firmę, ale na zwykłego gracza, który de facto opłaca ten podatek w każdym kuponie. Jak to działa? Przypuśćmy, że chcemy postawić 100 złotych na zdarzenie o kursie 2. W przypadku trafienia go u bukmacherów bez podatku wygrywamy 100 złotych (100 PLN x kurs czyli 2 = 200 PLN - 100 PLN jakie postawiliśmy na ten typ); jeśli jednak weźmiemy pod uwagę podatek obrotowy dostajemy tylko 76 złotych, bo na kuponie już go uwzględniono. Sami widzimy zatem, że wygrana w kuponu singlowego jest wyraźnie niższa, a jeśli policzymy taką samą różnicę dla kuponu złożonego z dwóch zdarzeń będzie ona jeszcze większa.

12% podatku od obrotu

12%-owy podatek obrotowy nie jest jednak jedyną daniną jaką gracze oddają państwu. Oprócz tego każda wygrana powyżej 2280 złotych jest obwarowana dodatkowym 10%-owym podatkiem. Dotyczy to pojedynczych wygranych na kuponie, ale pod uwagę bierze się zarówno stawkę jak i wygraną na kuponie. Wygrywając zatem pięć razy po 1500 złotych ani razu nie zapłacimy dodatkowego 10%-owego podatku, ale w przypadku postawienia 1000 złotych i wygranej 2500 złotych zapłacimy podatek od wygranej w zakładach bukmacherskich: 10% od kwoty 2500 PLN. Wielu użytkowników mocno pilnuje określonej w ustawie granicy: nie ma bowiem nic złego w tym by w taki sposób dobrać stawkę by wygrać mniej niż owe 2280 złotych, a różnicę między tym za ile chcieliśmy zagrać ten kupon a jego ostateczną stawką wykorzystać na kolejny zakład. To jedna z porad, którą zdecydowanie należy wziąć pod uwagę.

2. Legalny bukmacher bez podatku

Licencjonowani bukmacherzy zazwyczaj działają na polskim rynku od wielu lat, a co za tym idzie musieli się dostosować do obowiązującego w Polsce prawa podatkowego. W sytuacji swoistej wolnej amerykanki jaka panowała na polskim rynku do 2017 roku podmioty płacące w RP podatki były oczywiście z góry na straconej pozycji jeśli chodzi o rywalizację z zarejestrowanymi w rajach podatkowych firmami, które w ogóle nie odprowadzały podatków, a hojny sponsoring polskiego sportu niewiele w tej kwestii zmieniał. Wprowadzenie rozwiązań umożliwiających blokowanie stron nielicencjonowanych bukmacherów, a także płatności do tych firm kompletnie zmieniło zasady gry, a bukmacherzy bez podatku musieli zwyczajnie wycofać się z polskiego rynku. Działające w Polsce firmy mogą na równych warunkach konkurować ze sobą przede wszystkim szerokością oferty, wysokością kursów i atrakcyjnymi bonusami. Czy możliwe jest zatem rozwiązanie, w ramach którego jedna lub kilka firm decyduje się na zrezygnowanie z opodatkowywania gracza i stanie się bukmacherem bez podatku?

Legalny polski bukmacher  bez podatku to...

Niestety na tak postawione pytanie należy sobie odpowiedzieć prosto: absolutnie nie. Bukmacher to w dużej mierze zwyczajna firma, która podobnie jak inne przede wszystkim jest nastawiona na zysk, a by go odnosić należy policzyć wszelkie koszty i odjąć je od spodziewanego przychodu. Bukmacher bez podatku zarabia na marżach wliczanych w każdy zakład. W idealnej sytuacji w meczu dwóch tenisowych przeciwników, którym dalibyśmy dokładnie po 50% szans na wygraną kurs zostałby ustalony na 2 do 2. Firmy muszą jednak zarabiać dlatego ustalają niższe kursy np. 1.88 do 1.88 i w ten sposób niezależnie od wyniku spotkania wychodzą na tym spotkaniu na plus. Gdybyśmy założyli, że na rynku polskim funkcjonują legalni bukmacherzy bez podatku trudno byłoby o zysk, a firmy nie mogłyby długo tak funkcjonować. Dlatego decydują się one na obecny model funkcjonowania i jeśli sposób opodatkowania się nie zmieni zapewne będą w ten sposób działać.

Co na to doświadczeni typerzy?

Doświadczeni typerzy często zwracają uwagę na to, że przy takim sposobie opodatkowania zakładów bukmacherskich w Polsce wygrywanie na dłuższa metę jest praktycznie niemożliwe, a bukmacher bez podatku obciążającego gracza jest w tym wypadku niezbędny. Typowanie to sztuka wyboru najbardziej prawdopodobnych do trafienia zdarzeń, ale żaden z nich nie jest gwarantowany w 100%-ach, a już z całą pewnością należy stwierdzić, że nie było jeszcze typera, który trafiałby wszystkie swoje typy. Najlepsi typujący w dłuższej perspektywie osiągają 10-12%-owy zysk i jest to bardzo dużo, ale z drugiej strony oczywistym jest to, że zysk ten zostałby niemal całkowicie "zjedzony" przez opodatkowanie w Polsce. Co zatem robić? Odpowiedzią dla niektórych są nielicencjonowani bukmacherzy bez podatku, ale my tego w żadnym wypadku nie polecamy, bo jest to droga donikąd; jeśli nawet nie bierzemy pod uwagę znaczących utrudnień z korzystania z tego typu firm to już dotkliwe kary pieniężne za obstawianie z pewnością działają na wyobraźnię. Na szczęście są sposoby by wykorzystywać ofertę licencjonowanych w Polsce, które także choćby przez określony czas stają się bukmacherem bez podatku.

3. Jak grać bez podatku?

Już wcześniej pokazaliśmy, że licencjonowani bukmacherzy nie mogą sobie pozwolić na to by wziąć podatek na siebie, jednocześnie jednak ich przedstawiciele wciąż szukają nowych sposobów by wygrać rywalizację z konkurencją i przyciągnąć do siebie nowych graczy. A czy jest lepszy sposób by przemówić do wyobraźni grających niż odwołanie się do obecnej w większości obywateli niechęci do płacenia podatków? W żadnym wypadku nie jest to jednak namawianie do oszukiwania czy korzystania z jakichś nielegalnych opcji, bo wszystko jest zgodne z literą prawa. Polega to zwykle na tym, że poszczególne firmy oferują czasowe promocje, w trakcie których ich klienci mogą zagrać kupony bez podatku. Oczywiście obwarowane są one dodatkowymi zapisami: może to być np. minimalna kwota, za którą należy zagrać kupon czy też ograniczenie tylko do jednej dyscypliny sportowej, a nawet ligi. Jest to jednak opcja, z której warto skorzystać, bo ewentualne wygrane są zwyczajnie dużo wyższe.

Bukmacherzy bez podatku - przykłady

Forbet - Twój Weekend, 12% wyższe wygrane na kuponach

Jedną z pierwszych firm, która skorzystała z tego typu promocji swoich usług był Forbet, u którego można było zagrać kupony korzystając z całej oferty bukmachera bez podatku. Promocja ta była ważna do odwołania i zakończyła się dość dawno, ale pokazała, że klienci bukmacherów są zainteresowani tego typu bonusami i chętnie z nich korzystają. Obecnie w ofercie znajduje się promocja Twój Weekend, w ramach której Bukmacher podwyższa wygrane na każdym kuponie o 12%. To wszystko sprawia, że Forbet to obecnie najlepszy bukmacher bez podatku w Polsce.

forbet bez podatyku

KOD REJESTRACYJNY: MECZYKI
>>Przejdź na stronę iforbet.pl<<

Totolotek - Gram Grubo

Podobnie działa dobrze znany Totolotek, który rozpropagował akcję Gram Grubo, w ramach której można zagrać typy bez podatku. W większości przypadków Bukmacher oznacza specjalne spotkania, które można zagrać bez podatku: są to zwykłe spotkania, mecze reprezentacji lub starcia w europejskich pucharach. W większości przypadków obowiązuje minimalna kwota za jaką należy zagrać kupon, a także zobowiązanie do postawienia określonej ilości spotkań, ale bukmacherzy bez podatku zazwyczaj działają właśnie w ten sposób.

Totolotek bez podatku gram grubo

Kod rejestracyjny: MECZYKI
>>Przejdź na stronę totolotek.pl<<

Fortuna i Milenium - Happy Hour

Niektórzy bukmacherzy jak choćby Fortuna czy Milenium stosują taktykę happy hour tzn. w określonych godzinach użytkownicy mogą postawić kupony bez podatku. Kilku bukmacherów zwraca całość lub część podatku pod warunkiem zagrania zakładów przez urządzenie mobilne. Innym rozwiązaniem jest bonus od zakładów kombi powyżej pewnej ilości zdarzeń na kuponie. Co należy więc robić by grać u bukmachera bez podatku? Przede wszystkim należy śledzić ofertę wszystkich licencjonowanych firm, bo pomijając te, które wprowadziły tego typu promocję na stałe, większość z nich pojawia się okresowo np. w czasie ważniejszych spotkań piłkarskich lub wielkich turniejów. Po drugie należy dokładnie przeczytać zasady promocji, bo zdarza się, że są one obwarowane dodatkowymi zabezpieczeniami, a nie wypełniając ich wszystkich możemy nie dostać zwrotu podatku. Z całą pewnością warto się jednak zainteresować tego typu promocjami, bo pomijając już nawet wyższe wygrane korzystanie z tego typu zwrotów jest po prostu częścią skutecznej i rozważnej gry u bukmachera, a o to przecież właśnie chodzi.

Fortuna bez podatku happy hour

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
>>Przejdź na stronę efortuna.pl<<

Sprawdź ranking bukmacherów
Ranking

Bukmacherzy

Kod rejestracyjny: MEGABONUS. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Brak ryzyka na start. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "SPRAWDŹ".

Kod rejestracyjny: MEGABONUS530. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Wszystkie

Typy bukmacherskie

Poniżej 2.5 bramki (under 2.5) Alaves gra bardzo solidnie w obronie i jest przez to bardzo niewygodnym rywalem dla większości zespołów w La Liga. Sevilla mimo niezłej gry nie strzela wielu goli na początku sezonu, a zatem w tym spotkaniu również nie spodziewamy się wielu bramek.
Obie drużyny strzelą - both to score Bournemouth jest u siebie groźne, co pokazało nawet w meczu z Manchesterem City. Everton jeszcze nie zdobył bramki na wyjeździe, ale po ostatnim spotkaniu z Wolverhampton podopieczni Marco Silvy powinni być w dobrych nastrojach i w końcu powinni trafić przynajmniej raz na boisku rywala.
Pogoń wygra Szczecinianie chyba powoli wracają do właściwego rytmu i w starciu z ŁKS powinni być faworytem. Łodzianie po niezłym początku sezonu totalnie się zagubili, tracą mnóstwo bramek i w tym spotkaniu mogą nie zdobyć ani jednego punktu.
Poniżej 2.5 bramek (under 2.5) Obie drużyny nie rozpieszczały swoich kibiców bramkami w pierwszych dwóch kolejkach. Zarówno Brescia, jak i Bologna nie mają wielkiego potencjału w ofensywie, dlatego typujemy w tym spotkaniu małą ilość bramek.
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.