Legalny poker online w Polsce - STS Betgames

Legalny poker online w Polsce - STS Betgames
Źródło zdjęcia: sts.pl / meczyki.pl
Sprawdź ranking bukmacherów

Ustawa hazardowa, znowelizowana w 2016 roku, wpłynęła nie tylko na zakłady bukmacherskie, ale także prężnie działający rynek pokera online. Również poker-roomy musiały się do niej dostosować, ale o ile na rynku bukmacherskim nadal działają legalne firmy, zajmujące się przyjmowaniem zakładów wzajemnych, o tyle w przypadku pokera nie możemy mówić o tym samym. Poker zszedł zatem niejako do podziemi i dziś pojawia się tylko jako dodatek do innego rodzaju produktów bukmacherskich.

Bukmacher STS- bonusy i promocje Betgames

Na skróty:

  1. Poker online - zakłady na poker w Betgames
  2. Legalny poker online?
  3. Poker Online w Betgames
  4. Obstawianie i poker online
  5. Promocja w STS na grę w Betgames

Tłumaczenia znawców tematu, wśród których najgłośniej słychać było głos słynnego piosenkarza Michała Wiśniewskiego, że poker nie jest dyscypliną, w której liczy się tylko szczęście, a zatem nie można go traktować jako gry czysto hazardowej, niewiele pomogły. Nowelizacja ustawy hazardowej w 2016 roku praktycznie zablokowała dostęp do wielu platform, na których można było zagrać w pokera i uniemożliwiły dostęp do legalnego pokera w sieci. Amatorzy tej szlachetnej rozgrywki muszą zatem szukać innych możliwości, a legalny poker online w Polsce oznacza zupełnie coś innego niż moglibyśmy się spodziewać.

Poker online - zakłady na poker w Betgames

Najbardziej jak dotąd zaawansowanym produktem bukmacherskim, który wykorzystuje poker, w najpopularniejszej wersji Texas Holdem, jest opcja pokera online dostępna jako Betgames na stronie bukmachera STS. Oczywiście jednak nie mamy tu do czynienia z typową dla poker-roomów możliwością gry z innymi graczami lub nawet jakąś wersją sztucznej inteligencji, a jedynie z zakładami na rezultat rozgrywek pokerowych. To co z pozoru brzmi dziwnie staje się bardziej zrozumiałe, jeśli tylko zgłębimy zasady obstawiania pokera na stronie STS.

Podstawowe zasady legalnego pokera w wariancie Texas Holdem

Zwyczajowa gra w pokera, w wariancie Texas Holdem, polega na sztuce oceniania siły własnego układu kart (dwóch kart rozdanych przez dealera na początku) i pięciu kart dostępnych na stole. W trakcie odsłaniania kolejnych kart gracz musi dokonać precyzyjnej oceny potencjalnego układu, a także tego co mogą mieć jego przeciwnicy. Taktykę na kolejne licytacje dostosowuje się do tego jak kształtuje się sytuacja na stole. Kluczowa jest jednak nieznajomość kart przeciwnika, który oczywiście także nie znając układu naszych kart dokonuje takiej samej oceny.

Zasady pokera online w Betgames STS

STS Betgames - zasady gry w pokera

Z kompletnie odwrotną sytuacją mamy do czynienia w przypadku zakładów na pokera w Betgames na stronie STS. Tutaj wszystko wiadomo od początku: na stole mamy sześciu wirtualnych pokerzystów, którym rozdawane są po dwie karty. Później gracz może dokonać oceny wszystkich rąk i postawić na jednego w wirtualnych zawodników. Kursy na stronie oczywiście również odzwierciedlają wartość danej ręki, np. układ Dama + Król poza kolorem będzie oceniany wyżej niż Ósemka i Dziewiątka w kolorze i dlatego kursy na taką rękę będą niższe.

Kolejnym etapem jest ujawnienie trzech kart wspólnych, czyli tzw. flop. Tak naprawdę po nim wszystko jest jasne, nie tyle jeśli chodzi o końcowe zwycięstwo jednego z wirtualnych pokerzystów, ale o prawdopodobieństwo wystąpienia określonych układów. Bywa tak, że w tym momencie niektóre układy są już pozbawione szans na zwycięstwo, a w grze pozostają dwaj-trzej`zawodnicy. Ma to naturalnie odzwierciedlenie w kursach, które mocno spadają. Podobnie jak w przypadku zakładów sportowych mamy tu do czynienia z faworytami i underdogami, a dobrzy analitycy są w stanie policzyć prawdopodobieństwo wygranej określonego układu kart.

Poza opcją typowania określonego wirtualnego gracza do dyspozycji mamy również typowanie układu, który okaże się zwycięski. Najmniej prawdopodobne są oczywiście układy najmniej prawdopodobne, czyli poker i poker królewski, ale także - ze względu na specyfikę rozgrywki - wysoka karta. W prawdziwym pokerze często mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której dwaj gracze, którzy pozostali w rozgrywce nie mają nawet najniższego układu, czyli pary, a wygrywa ta osoba, która ma wyższa kartę. W tym wypadku niezwykle trudno o taki układ, w zasadzie jest on możliwy tylko w przypadku wystąpienia tej samej pary i wygranej za sprawą wyższej karty, a zatem ta opcja ma najwyższe kursy.

Legalny poker online?

Ci, którzy wiedzą co nieco o rynku bukmacherskim w Polsce zasadnie mogą podnieść temat legalności Betgames w Polsce. W końcu rozgrywki pokerowe mogą być, w świetle ostatnich rozporządzeń, prowadzone jedynie na stronach, które zyskały na to licencję, a firmy bukmacherskie jakoś nie kwapią się do tego by urządzać turnieje u siebie. Tego samego nie robi też STS, który znalazł zupełnie inną formułę na prowadzenie tego typu działalności.

STS BetGames - Legalny poker

Kluczowe wydaje się w niej to, że gracz nie uczestniczy w rozgrywce pokerowej, a jedynie ją obserwuje. Nie można zatem powiedzieć, że strona daje swoim użytkownikom możliwość uczestniczenia w rozgrywce, a jedynie pozwala typować ewentualne rozstrzygnięcia danych części rozgrywek. Odróżnia to również Betgames od kasyn internetowych, na których znów sam gracz uczestniczy w rozgrywce, a nie obstawia ich rozstrzygnięcia. Swoiste połączenie typowania zakładów z pokerem online okazało się tu zatem receptą na to by móc zaproponować użytkownikom coś na kształt samej gry.

Dla kogo legalny poker online?

Są to rozgrywki, które mogą zainteresować tych, którzy lubią typować online, a mają dość obstawiania wydarzeń sportowych czy też kulturalnych. Atutem Betgames jest to, że zdarzenia można obstawiać w zasadzie na okrągło. Każde rozdanie trwa około pięciu minut, w trakcie godziny mamy zatem do czynienia z około 12 sesjami pokerowymi, w trakcie których można zawrzeć dziesiątki zakładów. Tylko nieliczne wydarzenia sportowe mogą wygenerować tego typu średnie podczas livebettingu.

Podobnie jak w przypadku zakładów na zdarzenia sportowe wymagane są tu od gracza pewna wiedza i umiejętności analityczne. Wprawdzie obstawiać pokera w Betgames można zupełnie na ślepo i zapewne niektórym udało się kilka razy w taki sposób wygrać, to jednak rozrywka jest zdecydowanie lepsza jeśli nauczymy się właściwie szacować prawdopodobieństwo wystąpienia danego układu. Wprawdzie kursy w 100%-ach bazują właśnie na obliczanych szybko procentowych szansach na pojawienie się dwóch par, trójki czy strita to jednak dzięki właściwej ocenie da się zminimalizować ryzyko, choćby poprzez niegranie kompletnie nieopłacalnych wariantów.

Poker Online w Betgames - zasady rozgrywki

STS Betgames - zasady rozgrywki pokerowej

Obstawić zwycięstwo danego wirtualnego gracza online, czy też zwycięski układ, można już przed rozdaniem dwóch kart, bukmacher daje wtedy równe kursy na zwycięstwo wszystkich sześciu opcji, ale jest to granie kompletnie na ślepo, które niewiele różni się od losowania jednej z opcji. Po rozdaniu pary kart gracz ma 55 sekund na obstawienie jednej z opcji. W tym momencie jeszcze wszystkie z nich są możliwe, w kolejnych fazach rozgrywek bywa już z tym różnie, wszystko zależy bowiem od kart wspólnych, które mogą powiedzieć wiele o tym jakie są możliwe zwycięskie układy.

Poker Betgames - przed rozdaniem kart

Poker Betgames - przed rozdaniem kart

Już po rozdaniu dwóch kart każdemu z wirtualnych graczy w pokera kursy na wygraną ulegają znacznemu zróżnicowaniu. To oczywiste, że bukmacher dużo wyżej wycenia szansę pary dam niż kombinacji niskich kart, jak piątka i dwójka, nawet w kolorze, a dwie kolejne karty poza kolorem mają większe szanse na zwycięski układ niż para kompletnie niedopasowana. Na tym etapie rozgrywek online istnieje jednak jeszcze sporo możliwości, dlatego kursy na zwycięstwo danej ręki jeszcze tak bardzo od siebie nie odbiegają.

Rozdanie dwóch kart sześciu wirtualnym pokerzystom

Rozdanie dwóch kart sześciu wirtualnym pokerzystom

Sytuacja ulega zmianie w po rozdaniu trzech pierwszych kart wspólnych, czyli tzw. flopa. Rzadko zdarza się, by na tym etapie rozgrywek online jakieś układy dwóch kart były już pozbawione szansy na zwycięstwo, bywa ono jednak mocno ograniczone. Kursy ulegają dalszemu zróżnicowaniu i można już w tym momencie bez problemu wskazać wirtualnych faworytów. Tak samo dzieje się w przypadku typowania zwycięskiego układu, z tym rozróżnieniem, że niektóre opcje w tym wypadku odpadają. Pomiędzy rozdaniem trzech kart a kolejną fazą rozgrywek bukmacher daje znów 52 sekundy by postawić zakład.

Trzy karty wspólne

Trzy karty wspólne

Po tym czasie w grze pojawia się czwarta karta (turn), po której zwykle w grze pozostaje kilka układów kart. Zazwyczaj mamy do czynienia z jednym faworytem i pozostałymi rękami, które mają szansę na zwycięski układ w przypadku dojścia na piątej karcie (river) odpowiedniej figury lub koloru. W przypadku typowania online zwycięskiej sekwencji kart mamy do czynienia z dwiema, a często nawet jedną możliwością. Wynika to z tego, że niektóre z nich są na tyle prawdopodobne, że bukmacher nie wystawia na nie kursów, a inne są niemożliwe do ułożenia. Przed pokazaniem piątej karty gracz ma jeszcze 44 sekundy by po raz ostatni postawić na układ lub zwycięskiego gracza.

Czwarta karta wspólna

Czwarta karta wspólna

Pojedyncza rozgrywka online kończy się wraz z pokazaniem ostatniej karty. W tym momencie na ekranie podświetla się zwycięskiego gracza, a także układ, który wygrał. W przypadku chęci sprawdzenia któregoś z wcześniejszych rozdań można skorzystać z opcji “Wyniki”. Istnieje oczywiście możliwość remisu, gdy wirtualni gracze mają takie same układy i brak wyższej karty, ale w takim wypadku nagrody są wypłacane tym uczestnikom zakładów, którzy obstawili na zwycięstwo jakiegokolwiek gracza, który wygrał w dowolnej rundzie zakładów. 

Poker Betgames - zakończenie rozgrywki

Poker Betgames - zakończenie rozgrywki

Obstawianie i poker online - mariaż idealny?

Choć są tacy, którzy się jeszcze nie poddali i nadal walczą o to by legalny poker online powrócił, jednak trudno przypuszczać by w najbliższym czasie miało się to ziścić. Niestety poker online nie ma dobrej passy, przez większość jest postrzegany w kategoriach gry typowo hazardowej i trudno będzie przekonać rządzących, że jest inaczej. Miłośnicy tej szlachetnej gry karcianej muszą zatem uciekać się do różnych sposobów by w nią grać, a z kolei firmy bukmacherskie prześcigają się w tworzeniu różnych produktów, które nawiązywałyby do niej tematycznie.

STS BetGames - Poker

Poker online w Betgames STS - udane połączenie obstawiania z grą

Tak pokrótce można też podsumować udane, jak się okazuje, zabiegi STS by skorzystać z popularności tej gry. Produkt Betgames Poker w udany sposób łączy bowiem dwie z pozoru nieprzystające do siebie rzeczy, czyli grę w pokera i obstawianie rezultatów rozgrywki. Użytkownik z jednej strony nie uczestniczy w samej rozgrywce, jest tylko jej obserwatorem, a z drugiej może skorzystać z oferty bukmachera obstawiają zwycięstwo jednego z wirtualnych graczy albo określonego układu.

Firma tym samym piecze dwie pieczenie na jednym ogniu: z jednej strony proponuje rozgrywkę luźno opartą o zasady Texas Holdem, najpopularniejszej odmiany poker online, a z drugiej nie proponuje niczego innego ponad stare, sprawdzone obstawianie wyników gier. Oparte jest ono w pełni na prawdopodobieństwie wyliczanym po każdej fazie rozgrywek, z tego powodu bukmacher nie może na tym stracić, a jednocześnie daje ono szansę graczowi na stawianie na bardziej wartościowe zakłady i unikanie tych kompletnie nieprawdopodobnych. Betgames jest więc z pewnością niezwykle interesującym produktem, zwłaszcza dla miłośników pokera online

Promocja w STS na grę w Betgames - do 1305 PLN bonusów

Nowi gracze w STS mogą liczyć na bogatą ofertę bonusową, którą można wykorzystać również na rozgrywki w pokera w Betgames. Nowi gracze otrzymują 100% bonusu od pierwszej wpłaty, aż do 1200 PLN! W przypadku wpłaty 100 PLN gracz otrzymuje dodatkowe 100 PLN bonusu do wykorzystania, zarówno na zwykłe zakłady sportowe, jak i grę w Betgames. W przypadku wpłaty 1200 PLN konto bonusowe zostaje zasilone najwyższa kwotą określoną w promocji, czyli 1200 PLN.

Bukmacher STS- bonusy i promocje Betgames

Na grę w Betgames można też wykorzystać Cashback 31 PLN. To promocja, w ramach której gracz otrzymuje zwrot do 31 złotych w przypadku gdy pierwszy zakład okazał się przegrany. Aby z niego skorzystać, należy zarejestrować się u Bukmachera korzystają z linka na naszej stronie, np.: TUTAJ, a po utworzeniu konta i pierwszej wpłacie zagrać pierwszy zakład. Należy jednak pamiętać o 12%-owym podatku, który wpływa na kwotę zwrotu. Aby liczyć na zwrot pełnych 31 PLN należy zatem postawić zakład za minimum 35.23 PLN.

Zarejestrowanie się w STS korzystając z linka na naszej stronie uprawnia również do skorzystania z darmowego zakładu 29 PLN, by go wykorzystać nie trzeba wpłacać żadnych pieniędzy. Co istotne kwoty tej nie trzeba przeznaczać na jeden zakład, można podzielić ją na kilka. Kwota freebeta podlega obowiązkowi obrotu przed wypłatą: minimum trzy razy po kursie 1.91. W tym wypadku także można go przeznaczyć na grę w Betgames Poker.

STS ma w swojej ofercie kilka bonusów bezpośrednio dedykowanych Betgames. Są to bonusy przeznaczone dla graczy, którzy zagrali tam swoje pierwsze zakłady. Jedna z nich daje możliwość zwrotu przegranych stawek zakładów, które zostały rozliczone w ciągu określonego dnia, maksymalnie do 20 PLN, a druga oferuje zwrot 10% kwoty stawek na zakłady zagrane w ciągu bieżącego tygodnia. Oba bonusy szczegółowo omawiamy w specjalnym artykule, który został im poświęcony.

Pewne 20 PLN w Betgames

Jest to promocja, w ramach której STS oferuje zwrot stawek przegranych zakładów, na zakłady zawarte w danym dniu i rozliczone od 0:00 do 23:59 określonego dnia. Co istotne liczą się w nim tylko stawki zakładów przegranych. Wedle podanego przez STS przykładu: zawierając zakłady na 22.73 PLN, które zostały przegrane, użytkownik dostaje zwrot 20 PLN (22.73 x 0.88), dotyczy to jednak tylko zakładów o kursach minimum 1.9, inne nie biorą udziału w tej promocji. Promocja dotyczy wyłącznie graczy, którzy zarejestrowali się na stronie Bukmachera po rozpoczęciu trwania promocji, czyli 28 lutego 2020. Aby skorzystać z promocji, należy zarejestrować się u Bukmachera korzystają z linka na naszej stronie, np.: TUTAJ 

Bezpieczne 25 PLN na Betgames

Ta promocja dotyczy wszystkich zarejestrowanych użytkowników STS, warunkiem uczestnictwa jest kliknięcie w przycisk “weź udział”. Od tego momentu Bukmacher liczy stawki wszystkich zakładów postawionych na Betgames, bierze się jednak pod uwagę tylko te z minimalnym kursem 2.0. Zliczane są kwoty zakładów zawartych i rozliczonych w ciągu tygodnia, od poniedziałku 0:00 do niedzieli o godzinie 23:59.Stawiając w tym czasie 250 PLN gracz otrzymuje 22 PLN bonusu (250 PLN x 0.88 x 0.1). Maksymalna kwota bonusu to 25 PLN. Każdy może uzyskać tylko jeden bonus w trakcie trwania danego etapu akcji promocyjnej. Bonus przed wypłatą podlega wymogowi obrotu: minimum 3 razy po kursie nie mniejszym niż 1.91.

Nota prawna

Firma STS, czyli: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 21.02.2012 roku, numer: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BETFAN Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BETFAN to legalny polski bukmacher. Hazard wiąże się z ryzykiem. Gra u nielicencjonowanych podmiotów jest niezgodna z prawem.

Firma PZBUK działa na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet wydanego przez Ministra Finansów w dniu 28 czerwca 2018 roku na okres 6 lat o numerze PS4.6831.26.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma TOTOLOTEK S.A. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 20.06.2013 roku, numer: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD 61485. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma LVBET posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Zezwolenie wydane dnia 13 maja 2016 r. numer PS4.6831.9.2016.EQK. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

E-TOTO zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych, nr zezwolenia: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne.

Sprawdź ranking bukmacherów
Ranking

Bukmacherzy

Darmowy zakład 29 PLN + Cashback 31 PLN + Bonus 1200 PLN. Kod: MEGABONUS

Bonus powitalny o łącznej wartości 1145zł. Zakład bez ryzyka + darmowy zakład + bonus od depozytu.

Zakład bez ryzyka 100 PLN i "Pakiet Pudziana" 3000 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Mateusz Borek poleca: Bukmacher ETOTO zamienia 100zł na 300zł

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.