Słownik bukmacherski - 50 pojęć w jednym miejscu

Słownik bukmacherski - 50 pojęć w jednym miejscu
meczyki.pl
autor: Maksymilian KozłowskiWczoraj | 14:16
0
Liczba Głosów: 0
Zagłosuj

Wchodząc w świat bukmacherki, szybko możemy spotkać się z nieznanymi nam zwrotami, które z początku mogą nam sprawić trudność. By rozjaśnić wszelkie wątpliwości, warto zajrzeć do poniższego słownika terminów bukmacherskich. Po przeczytaniu tego poradnika, bez problemu poznasz wszystkie pojęcia dotyczące obstawiania, m.in. H2H, handicap, bankroll, lay i dnb. To podstawowe kompendium niezbędnej wiedzy w pigułce!

Lista pojęć:

A
1X2 (H2H, Head to head), Akumulator (zakład akumulowany), Ante post (zakłady przed czasem), Arbitraż

B
Back/Lay, Bankroll (Finansowanie), Bonus, BTS (BTTS)

C
Chalk (Kreda), Czyste konto

D
Do przerwy/koniec meczu, Dokładny wynik (DW, correct score), Dubel

E, F, G
Each way, Edge (przewaga), Fix ,Giełda zakładów, Gra pod spadki

H
Handicap, Handicap azjatycki (AH, Asian handicap), Handicap europejski, Hedging (zabezpieczenie), HT/FT (Half time/full time)

K, L, Ł
Kursy, Linia, Łamak

M
Maxikombi (System, Rozpis), Masówka, Nieparzyste/parzyste, Nieprzekroczenie handicapu,

P
Pewniak, Parlay (zakład wielokrotny), Podwójna szansa, Pool betting, Powyżej/poniżej (over/under, +/-), Punkty kartkowe

R, S
Remis, Scorecast, Singiel (Solo), Spread (Points spread, wyrównanie), Surebet

T, U
Taśma (Tasiemiec), Trebel, Trixie, Underdog (Outsider)

V, Y
Value, Vigorish (Juice), Void (Zakład unieważniony → zwrot), Yield

Z
Zakład bez remisu (DNB, draw no bet), Zakład na fragment meczu (period betting), Zakład na przyszłość (future betting)

1X2 (H2H, Head to head)

1X2 to nic innego jak skrócony zapis najprostszego możliwego zakładu sportowego. 1 to zwycięstwo gospodarza, 2 – triumf gościa, a X – remis. U niektórych bukmacherów (i wśród części graczy) zamiast X występuje 0 (zapis 102).
Z kolei odpowiedź na pytanie „H2H co to?” znajdziemy tłumacząc tę frazę z angielskiego. H2H, czyli head-to-head, a po polsku dosłownie: łeb w łeb. Posługujemy się tym chcąc porównać zawodników lub drużyny mierzące się ze sobą. W przypadku zespołów piłkarskich możemy przejrzeć ich ostatnie rozegrane mecze, zarówno z innymi rywalami, jak i przeciwko sobie. H2H to też pojęcie używane w przypadku zakładów, gdzie typujemy, który gracz lub zespół okaże się lepszy na koniec zawodów. To powszechne np. w przypadku skoków narciarskich (kto z dwójki skoczków zajmie wyższą pozycję?) lub analogicznie – kolarstwie, lekkoatletyce czy sportach motorowych.

Akumulator (zakład akumulowany)

W skrócie: AKO (Akumulowany Kurs Ogólny). To każdy prosty zakład, na którym znajdują się minimum dwa zdarzenia. Ewentualną wygraną obliczamy bardzo łatwo, mnożąc stawkę (minus klasyczny podatek od obrotu) razy kurs każdego kolejnego typu, niezależnie od ich liczby. Posłużmy się przykładem: 10 PLN x 0.88 (podatek 12%) = 8.80 PLN * 1.50 (kurs zdarzenia nr 1) [13.20 PLN] * 2.00 (kurs zdarzenia nr 2) = 26.40 PLN.
W skrócie: stawiając 10 PLN na dwa zakłady o kursach 1.50 i 2.00, wygrywamy 26.40 PLN.

Ante post (zakłady przed czasem)

Ante-post, czyli z ang. przed gonitwą. Jak można się domyślić, ma to związek z wyścigami zwierząt (głównie koni, ale też psów). Wzięło się to ze zakładów stawianych w ciemno przed konkretnym zdarzeniem, zanim znane są numery startowe poszczególnych uczestników gonitwy. Dziś tego określenia używamy typując również końcowe rozstrzygnięcie imprezy, która jeszcze się nie rozpoczęła. Popularne jest stawianie na triumfatora np. turnieju tenisowego Wielkiego Szlema lub piłkarskich Mistrzostw Świata.

Arbitraż

Fraza, która raczej już wyszła z użytku. Patrz – surebet, dziś stosowane określenie.

Back/Lay

Z kursem „back” spotkamy się na giełdzie zakładów. To identyczny kurs, jaki jest dostępny do gry u bukmachera. Przeciwieństwem jest „lay”, czyli kurs odwrotny, przeciwny, granie na „nie wydarzy się”. Przykład: wystawienie kursu lay 1,80 jest równoznaczne z zagraniem kursu back 3,60.

Bankroll (Finansowanie)

Czyli budżet gracza, kwota, którą przeznaczamy na grę, nasz kapitał do docelowego pomnożenia.

Bonus

Najpopularniejsza i najczęściej stosowana strategia przez bukmacherów, polegająca na przyciąganiu do siebie nowych graczy lub wynagradzaniu wiernych firmie klientów. Bonus nie występuje w jednej, stałej postaci – może przybrać różne formy.
Na osoby dopiero rozpoczynające przygodę z danym bukmacherem, zazwyczaj czeka bonus powitalny, najczęściej w postaci cash backu (zwrot pieniędzy w wypadku przegranej), free betu (darmowy zakład do wykorzystania) lub bonusu od depozytu. Bonus od depozytu otrzymujemy przy okazji wpłacania pieniędzy na konto. Zazwyczaj jest to podwojenie zasilanych środków, choć nie ma reguły. Zwykle tą sumą musimy później kilka razy obrócić, grając typy o określonych, minimalnych kursach. Z kolei bonus lojalnościowy możemy dostać będąc zasłużonym klientem, regularnie obstawiających w danym miejscu. Czasami też stanowi formę zachęty dla osób, które kiedyś były stałymi graczami, a chwilowo zrobiły sobie przerwę. Rzadziej zdarzają się bonusy okolicznościowe (przyznawane z okazji jakichś głośnych wydarzeń) lub nawet... urodzinowe!

BTS (BTTS)

Both team score (both team to score) – czyli z ang.: obie drużyny strzelą gola. Jeden z najpopularniejszych zakładów piłkarskich.

Chalk (Kreda)

Czym jest typer po kredzie? To obstawianie zwycięstw wyraźnych faworytów, na których triumf zazwyczaj mamy niski kurs. Określamy ich właśnie mianem kredy (z ang – chalk). Typując, musimy pamiętać, że nigdy nie ma stuprocentowej pewności wygranej.

Czyste konto

Drużyna kończy mecz bez straconego gola, czyli jej bramkarz zachowuje tym samym czyste konto. Istnieją zakłady, w których możemy grać na to, czy dany zespół skończy spotkanie „na zero”.

Do przerwy/koniec meczu

Zakład podwójny. Typujemy jaki będzie rezultat meczu po pierwszej połowie oraz po ostatnim gwizdku sędziego. By kupon wszedł, musimy przewidzieć oba wyniki. Ten zakład cieszy się szczególną popularnością wśród graczy polujących na tzw. „łamaki”, czyli prowadzenie jednego zespołu do przerwy, przy końcowym zwycięstwie drugiego (patrz – łamaki).

Dokładny wynik (DW, correct score)

Dokładny rezultat spotkania. Można zagrać też dokładny wynik do przerwy. Takie zakłady są kuszące ze względu na wysokie kursy.

Dubel

Zakład akumulowany składający się z dwóch zdarzeń.

Each way

Zakład, w którym typujemy nie tylko zwycięzcę zawodów, ale również kolejne lokaty. W przypadku wyścigów konnych, skąd pochodzi to pojęcie, są to np. miejsca 2-4, w innych sportach (piłka nożna, Formuła 1) zazwyczaj dwa pierwsze.

Edge (przewaga)

Przewagę na rynku zakładów osiągnąć może zarówno gracz, jak i bukmacher. Klienci szukają podejrzanych, błędnych kursów, powstałych w wyniku niedopatrzenia lub pomyłki firmy oferującej zakłady. Mając lepsze, sprawdzone informacje niż bukmacher, łatwiej go ograć i zasilić swoją kieszeń. Działa to też w drugą stronę, gdy buki, wykorzystując dostępne kontakty, wchodzą w posiadanie cennej wiedzy, która pomoże im zarobić, a do której zwykli użytkownicy nie mają dojścia.

Fix

Inaczej – ustawka, ustawiony wynik zdarzenia. W internecie należy unikać osób oraz stron reklamujących się posiadaniem „fixów” na sprzedaż. Służy to nieuczciwemu wyciąganiu pieniędzy od niczego nieświadomych, niedoświadczonych graczy. Niestety jest to zjawisko dość powszechne.

Giełda zakładów

Miejsce, gdzie przyjmowane są zakłady... między użytkownikami! Bukmacher udostępnia nam możliwość typowania z innymi graczami. Kursy na giełdzie zależą od zainteresowania konkretnymi zdarzeniami. Zakłady mogą być dopasowane, gdy „przeciwnicy” zgadzają się na dany kurs, częściowo dopasowane lub niedopasowane, jeżeli brakuje porozumienia.

Gra pod spadki

Sposób gry polegający na dokładnej obserwacji wahań kursowych na rynku, a następnie na tej podstawie wybieranie poszczególnych zakładów i obstawianie ich. Istnieją specjalne wyszukiwarki pomagające nam znaleźć zdarzenia, w których na konkretny typ spadają kursy.

Handicap

Jeden z najpopularniejszych zakładów „nietypowych”. Najprościej mówiąc, jest to dodawanie lub odejmowanie jednej ze stron goli/punktów, by móc wysłać kupon z lepszym kursem danego zdarzenia. Redukujemy lub powiększamy różnicę w celu osiągnięcia wyższego kursu. Przykładowo: zdecydowany faworyt i czołowa drużyna ligi gra u siebie z outsiderem z dołu tabeli. Kurs na jego zwycięstwo wynosi zaledwie 1,20. Gdy zagramy handicap -1 (co oznacza, że gospodarz musi triumfować dwoma bramkami), automatycznie wzrośnie wartość takiego zakładu, najprawdopodobniej w okolice 1.50-1.60.
Analogicznie, można grać również handicapy „plusowe”, gdy uważamy, że to w teorii słabszy zespół namiesza. Grając handicap +1 (czyli dodajemy jednej stronie gola), do odebrania wygranej potrzeba nam minimum remisu, bo przy wspomnianym wirtualnym przyznaniu bramki, drużyna ta zwyciężyłaby.

Handicap azjatycki (AH, Asian handicap)

Rodzaj handicapu, który pochodzi, jak sama nazwa wskazuje, z kontynentu azjatyckiego. Grając ten zakład, nie uwzględniamy możliwości remisu. W jego przypadku następuje zwrot stawki, czyli postawione pieniądze bez żadnej straty wracają na nasze konto i możemy nimi dalej grać.

Handicap europejski

Tradycyjny handicap z wzięciem pod uwagi trzy-drogowego rozstrzygnięcia, a więc także remisu, w przeciwieństwie do handicapu azjatyckiego.

Hedging (zabezpieczenie)

Opcja gwarantująca wygraną zakładu. Wykupujemy za określoną kwotę zabezpieczenie na wybrane zdarzenie, a później dzięki temu możemy wypłacić kupon, zanim ono się odbędzie (zakładając, że inne typy są trafne). Potencjalny zysk jest oczywiście niższy z powodu kupna gwarancji.

HT/FT (Half time/full time)

Określamy w ten sposób typy do przerwy/na koniec meczu.

Kursy

Liczby określające prawdopodobieństwo danego zdarzenia, ich wysokość ustalana jest na podstawie wiedzy bukmacherów oraz ilości typów i sumy stawek wykładanych na konkretny zakład.

Linia

Liczba ustalana przez bukmachera odnoszącą się do punktów, goli, gemów itp. zależnie od dyscypliny. Buki wystawiają zwykle kilka linii, by gracz mógł wybrać odpowiednią i zagrać na powyżej/poniżej. Linia zazwyczaj ustalana jest w dokładności do 0,5. W piłce nożnej mamy linie goli (0,5; 1,5; 2,5; 3,5...), w koszykówce linie punktów (201,5; 202,5; 203,5...). Gdy linie są pełnymi liczbami, w przypadku wyrównania linii (gramy na +200 pkt, mecz kończy się wynikiem 101:99), na ogół następuje zwrot stawki, czyli postawione pieniądze wracają na nasze konto.

Łamak

Łamak to nic innego jak prowadzenie w meczu jednego zespołu do przerwy, a zwycięstwo drugiego na koniec spotkania. Dostępne zakłady to więc 1/2 (gospodarz/gość) lub 2/1 (na odwrót). Polowanie na łamaki jest popularne ze względu na kuszącą perspektywę trafienia jakiegoś bardzo wysokiego kursu, który może oscylować od około 20.00 do nawet 40.00. Takie typy najlepiej grać pojedynczo. Istnieją opracowania pokazujące zbiór drużyn najczęściej „łamiących się” na przestrzeni ostatnich lat. Rozgrywkami znanymi z takich zdarzeń są np. niższe ligi angielskie.

Maxikombi (System, Rozpis)

Zakład składający się z minimum dwóch typów, które są rozpisane za pomocą różnych kombinacji. Każdemu zdarzeniu przyporządkowuje się oznaczenie (A, B, C...), dzięki czemu mogą powstać kombinacje: AB, AC, BC itp. Gdy zdecydujemy się na grę systemem 4/6, oznacza to, że mamy na kuponie 6 grup (bloków) → A, B, C, D, E i F. Do jakiejkolwiek wygranej potrzebujemy więc trafnego wytypowania zdarzeń z 4 grup. Kwota, która zasili nasze konto, uzależniona jest od kursów właśnie poszczególnych zdarzeń i grup. Maxikombi to bezpieczna forma gry, musimy jednak pamiętać, że w razie wejścia całego kuponu, ogólna wygrana będzie mniejsza, niż gdybyśmy te same zakłady wysłali jako AKO.

Masówka

Bardzo popularny zakład, masowo stawiany przez graczy, będący w czołówce typowanych zdarzeń np. na weekend. Na masówkach może dobrze zarobić bukmacher, bo gdy wybrane przez tysiące osób spotkanie zakończy się niespodziewanym rezultatem, pieniądze trafiają do kieszeni buka.

Nieparzyste/parzyste

Zakłady, w których gracze próbują przewidzieć, czy dana liczba na koniec zdarzenia będzie nieparzysta czy parzysta. Mogą być to m.in. punkty w koszykówce lub siatkówce (zarówno w kwartach/setach, jak i na koniec spotkań), bramki w piłce nożnej albo gemy w tenisie. To dość loteryjny, ryzykowny sposób typowania.

Nieprzekroczenie handicapu

Sytuacja ma miejsce, gdy zakład na handicap zakończy się niepomyślnie, czyli typowana drużyna nie przekroczy handicapu. Przykład: stawiamy, że faworyt wygra dwoma golami (handicap -1), tymczasem rezultat końcowy to różnica jednego gola.

Parlay (zakład wielokrotny)

Rozwiązanie bardzo popularne w Wielkiej Brytanii oraz sportach amerykańskich. Parlay obejmuje wiele wybranych selekcji, zdarzeń. Gracz musi wybrać zwycięzcę każdego zdarzenia. W skrócie więc, to zakład wielokrotny bazujący na równowartości zakładów AKO (patrz: akumulator). Używany niekiedy jako synonim zakładu akumulowanego, choć w rzeczywistości parlay nie spełnia jego wszystkich wymogów.

Pewniak

Potoczne określenie zakładu, który docelowo na pewno będzie wygrany. Jego trafienie jest w teorii niezwykle prawdopodobne. To najczęściej zdarzenie z bardzo niskim kursem na zwycięstwo faworyta. Zazwyczaj dodaje się je do kuponu, by podbić minimalnie stawkę lub zniwelować podatek od obrotu. Czy pewniaki faktycznie istnieją? Sport cechuje się dużą nieprzewidywalnością, dlatego nigdy nie możemy być stuprocentowo przekonani o wyniku danego pojedynku. O pewniakach wiele powiedzą mało doświadczeni gracze, którzy zwykle na początku przygody z bukmacherką, grają popularne „taśmy” z natłokiem pewniaków. 

U niektórych bukmacherów pewniaki (P) to typy będące elementem kuponu zagranego systemem Maxikombi. Są niezbędne do ogólnej wygranej. Jeśli zakład składa się z ośmiu zdarzeń zagranych systemem i pięciu pewniaków, to gdy choć jeden pewniak nie wejdzie, wówczas niezależnie od wyników innych pojedynków, kupon jest przegrany.

Podwójna szansa

To pojęcie możemy rozumieć dwojako. Po pierwsze, oznacza tzw. zakład z podpórką, czyli połączone dwa z trzech dostępnych wyników zdarzenia trzy-drogowego: 1X (wygrana gospodarza lub remis) i X2 (wygrana gościa lub remis).
Bardziej popularne i stosowane aktualnie przez większość bukmacherów jest określenie podwójną szansą zakładu, w którym typujemy dany rezultat z zastrzeżeniem, że nie ma znaczenia, czy padnie on do przerwy, czy na koniec meczu.
„Ale jak to, podwójna szansa co to?” – zapytacie. By to rozjaśnić, najłatwiej znów posłużyć się przykładem, przywołując na jego potrzebę buka z największymi udziałami w rynku. Załóżmy, że podwójna szansa STS dostępna jest w wariantach 1-1, 0-0 (X-X) i 2-2. Gdy wybierzemy wariant pierwszy, w istocie gramy na prowadzenie gospodarza pojedynku do przerwy LUB jego końcowe zwycięstwo. Analogicznie można typować remis lub triumf gościa. Podwójna szansa 1-1 jest najczęściej wykorzystywanym zakładem spośród trzech wymienionych.

Pool betting

Zakłady, w których suma wygranej nie zależy od wystawianych kursów, ale łącznej sumy stawek, z których odpowiednią prowizję pobiera operator – bukmacher, a reszta trafia do podziału dla osób poprawnie typujących. Idealnym przykładem pool bettingu w Polsce jest popularne „Lotto”.

Powyżej/poniżej (over/under, +/-)

Zakład, w którym typujemy, czy suma punktów (goli, gemów etc.) będzie wyższa lub niższa od ustalonej przez bukmachera linii. Występować może w każdej dyscyplinie z systemem przyznawania punktów. By wyeliminować przykłady „wyjścia na zero”, linię są na ogół ustawione w połowie, np. +2.5 gola w meczu piłkarskim = by zakład wszedł, potrzeba trzech bramek. Czasem możemy spotkać się (szczególnie grając live) z liniami bez połówek. Wówczas przy +2 wciąż potrzeba trzech goli, ale w razie tylko dwóch, otrzymujemy zwrot postawionych pieniędzy na konto.

Punkty kartkowe

W zakładach piłkarskich przyznawane są punkty kartkowe – 10 za żółtą i 25 za czerwoną. Załóżmy, że bukmacher wystawia linię punktów na 59. Grając na powyżej, potrzeba nam 60 punktów kartkowych, czyli np. sześciu żółtych kartek lub dwóch czerwonych i żółtej itp.

Remis

Remis to oczywiście zdarzenie bez rozstrzygniętego wyniku. Bukmacher może wystawić kursy na spotkanie bez remisu, co oznacza, że mamy do wyboru tylko dwie opcje. W takim przypadku na ogół taka możliwość jest specjalnie oznaczona jako: „zakład bez remisu (remis=zwrot)”, bo w razie nierozstrzygnięcia, następuje zwrot stawki. Z oczywistych przyczyn, zakład bez remisu nie występuje np. w tenisie.

Scorecast

Zakład, w którym łącznie obstawiamy dwa zdarzenia z tego samego pojedynku jako jeden typ. Klasyczny scorecast to zakład w piłce nożnej na strzelca pierwszego gola + dokładny wynik na koniec meczu (w założeniu, że liczymy tylko regulaminowy czas gry).

Singiel (Solo)

Kupon, na którym jest tylko jeden zakład. Decydując się na taką grę, zwiększamy prawdopodobieństwo wygranej.

Spread (Points spread, wyrównanie)

Wyrównanie przez bukmachera szans między faworytem pojedynku, a jego rywalem. Stosowane w celu zachęcenia do gry na to zdarzenie jak największej ilości osób. Spread następuje, gdy dwie strony dzieli spora różnica w umiejętnościach, przez co pierwotne prognozy znacząco wskazują na jedną z nich.

Surebet

Sposób gry, który zawsze kończy się naszym zyskiem. Brzmi pięknie, prawda? To jednak nie jest takie proste. Jeśli na surebetach chcemy poważnie zarobić, musimy obracać naprawdę sporymi kwotami. Skąd mamy pewność zysku? Granie surebetów opiera się na wyłapywaniu różnic w kursach u różnych bukmacherskich, w czym mogą nam pomóc profesjonalne wyszukiwarki kursów. Dla rozjaśnienia, posłużmy się przykładem: zbliża się mecz tenisowy. Bukmacher A decyduje się na wystawienie kursów 1,80 – 2,10. Bukmacher B prognozuje inaczej, wystawiając kursy 2,40 – 1,60. Jeśli odpowiednio dostosujemy stawkę, stawiając u obu buków inaczej, wygramy niezależnie od wyniku pojedynku. Jej wysokość zależy od kapitału, jakim dysponujemy. Na surebetach najczęściej zarabiają fachowcy obracający sumami z czterema, a nawet pięcioma cyframi przed przecinkiem.

Taśma (Tasiemiec)

Zakład akumulowany zawierający dużą liczbę zdarzeń. Taśmy są puszczane głównie przez początkujących lub rekreacyjnych graczy obracających niewielkimi sumami. Zwykle charakteryzują się natłokiem zdarzeń o podobnych, nie za wysokich kursach.

Trebel

Zakład akumulowany składający się z trzech zdarzeń.

Trixie

Zakład zawierający trzy wybory, można go zawrzeć zarówno na zwycięzcę, jak i metodą each-way (patrz: Each-way). Składa się z czterech zakładów na wygraną oraz ośmiu na each-way, czyli jednego zakładu potrójnego oraz trzech podwójnych. Najbardziej popularny w wyścigach konnych.

Underdog (Outsider)

Przeciwieństwo faworyta, strona zakładu typowana do porażki, na której wygraną wystawiane są wysokie kursy. Potencjalny przegrany jest zwykle rzadkim wyborem graczy, choć niekiedy warto spróbować szczęścia i wysłać zakład na underdoga z atrakcyjnym kursem.

Value

Z ang. wartość, czyli zakład opłacalny dla graczy, np. z powodu zawyżonych kursów, nieprawidłowo dobranych przez bukmachera.

Vigorish (Juice)

Marża zysku bukmachera lub odnotowane przez gracza rynkowa wysokość zysku. Przykładowo: zdarzenie typowane na kurs 5.00, może być obstawione jedno „oczko” wyżej (6.00), to marża będzie wysoka.

Void (Zakład unieważniony → zwrot)

Unieważnienie zakładu, po którym następuje zwrot stawki graczowi, czyli postawione pieniądze wracają na nasze konto. Powody mogą być różne, np. błąd lub niedopatrzenie bukmachera. W piłce nożnej zdarzają się sytuacje, że pada gol, a bukmacher nie odnotowuje tego faktu i dalej można postawić na to, że padnie bramka, która już... padła. Gdy wyłapiemy taki błąd i zdążymy zagrać, musimy liczyć się z tym, że nie wygramy pieniędzy, a stawiana suma do nas wróci, bo zakład zostanie anulowany.

Yield

Stosunek kwoty zainwestowanej do łącznej wygranej. Najistotniejszy wskaźnik bukmacherskich wyników. pełny artykuł znajduje się tutaj

Zakład bez remisu (DNB, draw no bet)

DNB skrót od draw no bet, czyli w dowolnym tłumaczeniu z ang.: remis, nie ma zakładu.
Zakład dnb bukmacher wystawia w dużej większości zdarzeń trzy-drogowych, w których możliwy jest brak rozstrzygnięcia, np. remis w meczu piłki nożnej. Gdy zdecydujemy się zagrać typ 1 DNB, stawiamy na zwycięstwo gospodarza, ale podpieramy się wariantem remisu, w razie którego zakład zostanie rozliczony po kursie 1.00, czyli tak, jakbyśmy go wcale nie grali. Choć brzmi to może zawile, jest proste i przejrzyste, więc po wgłębieniu się w proponowane przez nas rozbudowane tłumaczenie, nie musicie już wpisywać w wyszukiwarce frazy „DNB bukmacher co oznacza” :)

Zakład na fragment meczu (period betting)

Typujemy tylko część spotkania. W przypadku koszykówki są to kwarty, w piłce nożnej połowy, w hokeju na lodzie tercje itp. Takie zakłady cieszą się popularnością graczy, ze względu na to, że kurs na czyjeś prowadzenie lub ilość goli w jakimś etapie zdarzenia, jest większy niż ten obejmujący całość pojedynku.

Zakład na przyszłość (future betting)

Termin stosowany za oceanem odnoszący się do zakładów pre-sezonowych na rozstrzygnięcia w profesjonalnych ligach koszykówki, hokeja na lodzie, futbolu amerykańskiego czy baseballa. Future betting jest rozsądny, gdy mamy jakieś przewidywania, co do tego jak będą sobie radzić poszczególne drużyny w nadchodzących rozgrywkach.

Nota prawna

Firma STS, czyli: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 21.02.2012 roku, numer: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BETFAN Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BETFAN to legalny polski bukmacher. Hazard wiąże się z ryzykiem. Gra u nielicencjonowanych podmiotów jest niezgodna z prawem.

Firma PZBUK działa na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet wydanego przez Ministra Finansów w dniu 28 czerwca 2018 roku na okres 6 lat o numerze PS4.6831.26.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma TOTOLOTEK S.A. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 20.06.2013 roku, numer: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD 61485. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma LVBET posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Zezwolenie wydane dnia 13 maja 2016 r. numer PS4.6831.9.2016.EQK. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

E-TOTO zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych, nr zezwolenia: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne.

Superbet posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów - Superbet - zezwolenie nr PS4.6831.4.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

600 PLN

Bonus powitalny 600 PLN. Superbet podwaja trzy pierwsze wpłaty nowych graczy