Zakłady na sporty wirtualne w Fortuna - czym są i jak grać?

Zakłady na sporty wirtualne w Fortuna - czym są i jak grać?
efortuna.pl / meczyki.pl
autor: Seweryn Krauze30 kwi 2020 | 11:38

Działająca na internetowym polskim rynku od 2012 roku czeska Fortuna także rozwija ofertę gier wirtualnych, która obecnie obejmuje sześć różnych rozgrywek. Obok znanych, na tego typu stronach, wirtuali Bukmacher ma w zanadrzu kilka ciekawych propozycji, które z pewnością zainteresują użytkowników lubiących obstawianie sportów wirtualnych. 

Bukmacher Fortuna - bonusy i promocje sporty wirtualne

Na skróty:

  1. Sporty wirtualne w Fortunie
  2. Piłka nożna
  3. Tenis ziemny
  4. Wyścigi konne
  5. Wyścigi psów
  6. Żużel
  7. Samochody
  8. Sporty wirtualne u pozostałych bukmacherów
  9. Promocja na sporty wirtualne w Fortunie

Fortuna to drugi najpopularniejszy bukmacher na polskim rynku. Firma działa na polskim rynku od 1996 roku, a w 2012, jako pierwsza na terenie RP, uzyskała licencję na prowadzenie swojej działalności w Internecie. Bukmacher stale rozwija swoją stronę mając na uwadze zapewnienie swoim użytkownikom dodatkowych opcji, widać to także w ofercie sportów wirtualnych. W 2020 roku te rozgrywki trafiły do aplikacji mobilnej Fortuny, dzięki której można korzystać z pełnej oferty tych zakładów w telefonie komórkowym czy też na tablecie.

W tym artykule przyjrzymy się ofercie Fortuny na sporty wirtualne, która zawiera zakłady na aż sześć wirtualnych dyscyplin sportowych, opiszemy pokrótce opcje dostępnych zakładów, a także ocenimy stronę wizualną poszczególnych gier.

Sporty wirtualne w Fortunie - sześć dyscyplin sportowych

Fortuna sporty wirtualne - 6 dyscyplin

Tak jak wspomnieliśmy, na stronie Fortuny dostępne są zakłady wirtualne aż na sześć dyscyplin sportowych. Nie mogło oczywiście zabraknąć najpopularniejszych sportów: piłki nożnej, a także tenisa, które zawsze gromadzą wokół siebie najwięcej zwolenników. Bardzo popularne w sportach wirtualnych są także wyścigi koni i psów. Zdecydowanie rzadziej spotyka się żużel, a Bukmacher dodatkowo proponuje swoim użytkownikom także dostęp do obstawiania wirtualnych wyścigów samochodowych.

Sporty wirtualne w Fortunie - piłka nożna

Fortuna sporty wirtualne - piłka nożna

W przypadku piłki nożnej w sportach wirtualnych firmy bukmacherskie starają się wykreować swego rodzaju wirtualne rozgrywki, by jak najmocniej upodobnić je do prawdziwych turniejów i przez to zapewne związać emocjonalnie użytkownika. Z takim wypadkiem akurat nie mamy do czynienia w przypadku rozgrywek na stronie Fortuny. Tu nie podaje nam się ani tabeli rozgrywek, bo takowych nie ma, ani też wyników pozostałych spotkań. Mało tego, mecze bywają dość mocno przemieszane: bywa tak, że najpierw można obstawiać coś w rodzaju rozgrywek międzyklubowych, a później spotkania reprezentacji. To co mamy do dyspozycji to jedynie kursy: nie znamy formy wirtualnych drużyn, a wyniki możemy sprawdzić tylko i wyłącznie klikając w odpowiednią zakładkę widoczną po lewej stronie.

Wirtuale w Fortunie - piłka nożna

Sporty Wirtualne Fortuna - wirtualna piłka nożna

Pewnym novum, w odróżnieniu od innych stron tego typu, jest z pewnością wszystkim polski komentarz podczas skrótów danych spotkań, który stara się wprowadzić użytkownika w nastrój meczowy. Choć w niektórych przypadkach słychać, że w podobnych przypadkach pojawiają się te same zwroty, to jednak komentator wraz z odgłosami trybun rzeczywiście tworzą pewnego rodzaju atmosferę. Animacje poszczególnych meczów też wyglądają dość oryginalnie, ale na tle konkurencji całkiem dobrze i robią niezłe wrażenie. Ewidentnie postawiono na mocno oldschoolową oprawę, która znajdzie zarówno swoich zwolenników, jak i zdecydowanych przeciwników.

Wirtualne mecze są rozgrywane co trzy minuty, w tym czasie można oczywiście zapoznać się z dostępnymi opcjami i postawić na dane spotkanie. Opcji zakładów nie ma jednak wiele: prócz najbardziej standardowych typów na rozstrzygnięcie meczu 1X2, mamy także kursy na poniżej/powyżej 2.5 bramki, dokładną liczbę bramek, a także rezultat spotkania. Niektóre spotkania mają swoich wyraźnych faworytów kursowych, część z nich jest wyrównana. W wirtualnych meczach Fortuny rzadko pada wiele goli, co widać po kursach opcji under/over. Wyższe kursy można złapać oczywiście przy typach na rezultat spotkania i dokładną liczbę bramek.

Podsumowując: oferta piłki nożnej w wirtualnych sportach w Fortunie jest dość specyficzna. Na plus można zaliczyć z pewnością oryginalną oprawę audio-wizualną, a także to, że rozgrywki te nie próbują udawać prawdziwych turniejów piłkarskich. Choć na grafikach spotkań widać informację o Fortuna League w zasadzie nie wiadomo nic o tym co to za turniej, nie przygotowano tabel, żadnych statystyk meczowych, a zatem gracze nie mogą się kierować niczym konkretnym przy typowaniu określonych spotkań. Jedyną informację stanowi w tym wypadku kurs na określoną opcję.

Sporty wirtualne w Fortunie - tenis

Fortuna sporty wirtualne - tenis ziemny

Podejście do tenisa w wirtualnych sportach na poszczególnych stronach bukmacherskich jest bardzo różne. Na jednych, tak jak to zazwyczaj bywa w przypadku piłki nożnej, próbuje się pokazywać tylko skrót spotkania, który jeszcze kilka minut temu był w ofercie do obstawiania i szybko przechodzi się do następnego wydarzenia. Na innych stronach rozgrywany jest pełny mecz, który można obstawiać punkt po punkcie. Znów zupełnie inaczej podeszła do tego zagadnienia firma Fortuna, która znalazła zupełnie inny sposób organizacji wirtualnych rozgrywek.

Sporty wirtualne w Fortunie - tenis

Sporty Wirtualne Fortuna - wirtualny tenis ziemny

Kolejne spotkania tenisowe są rozgrywane co cztery minuty, co zapewnia dużą ilość potencjalnych zdarzeń do obstawiania w ciągu godziny. Mecz sprowadza się w zasadzie do jednego tenisowego gema, który jest pokazywany zaraz po zamknięciu możliwości obstawiania określonego meczu. Skrót trwa kilkadziesiąt sekund, a po nim można przystąpić do typowania kolejnego spotkania. Nie ma tu możliwości grania “na żywo”, wszystkie zakłady są stawiane przed rozpoczęciem spotkania, na 10 sekund przed jego rozpoczęciem obstawianie jest wstrzymane.

Znów należy pochwalić oprawę audio-wizualną, która robi dobre wrażenie. Zawodnicy poruszają się naturalnie, wrażenie oglądania prawdziwego spotkania podtrzymują także odgłosy dobiegające z kortu, które imitują te znane z prawdziwych meczów. Po większości zagrań możemy obejrzeć tę samą akcję w powtórce, na zwolnieniu. Nazwiska wirtualnych zawodników nie kojarzą się z prawdziwymi graczami ATP, mamy tu do czynienia z wykreowanymi na potrzeby gry tenisistami. Podobnie jak w przypadku piłki nożnej w Fortunie możemy usłyszeć polski komentarz, choć w tym wypadku ogranicza się on do wywołania autu, błędu czy też potwierdzenia punktacji w gemie.

Do wyboru jest kilka opcji zakładów. Podstawowym jest oczywiście to kto wygra dany mecz. Tak samo jak w prawdziwym tenisie, w większości przypadków jeden z graczy ma dużą przewagę nad drugim co odbija się w kursach na dany mecz. Sytuacja, gdy ocena szans na wygraną dwóch graczy była podobna zdarzają się rzadko. Wyższe kursy pojawiają się przy dokładnym wyniku danego gema lub ilości punktów w gemie. Tu mamy aż pięć opcji do wyboru: 4, 6, 8, 10 i 12. Z uwagi na brak jakichkolwiek statystyk wirtualnych meczów (oprócz wyników w zakładce “Wyniki”) kursy są znów jedyną informacją na temat obstawianego spotkania.

Sporty wirtualne w Fortunie - wyścigi konne

Fortuna sporty wirtualne - wyścigi konne

Na stronie bukmachera nie mogło oczywiście zabraknąć wyścigów konnych, które są bardzo popularnym sportem wirtualnym, dostępnym w ofercie większości bukmacherów. Kolejne wyścigi startują co trzy minuty, w trakcie godziny mamy zatem do czynienia z dwudziestoma zawodami, które można obstawiać. Animacje wyścigów konnych utrzymane są w estetyce znanej z poprzednich sportów wirtualnych na stronie Fortuny, czyli piłki nożnej i tenisa. W zależności od toru mamy do czynienia z wyścigami na prostej lub okrążeniu, w których uczestniczy różna liczba koni, od ośmiu do piętnastu. Także tu podczas animacji można usłyszeć polski komentarz do wyścigu.

Wirtuale w Fortunie - wyścigi konne

Sporty Wirtualne Fortuna - wirtualne wyścigi konne

W opcjach zakładów są najpopularniejsze typy na zwycięzcę danej gonitwy. Także i tu mamy do czynienia z faworytami i zdecydowanymi undedgami, liczba zawodników sprawia jednak, że kursy na najlepszego konia są bardzo wysokie, jest to zresztą specyfika tego sportu, nawet w odniesieniu do prawdziwych gonitw. Dodatkowymi opcjami zakładów są te na miejsca 1-2 i 1-3, które występują także na innych stronach bukmacherskich. Użytkownicy mają możliwość zawarcia zakładów akumulowanych na rezultat jednej gonitwy. Nie można tylko zawierać zakładów na opcje wspierające się np. zwycięzcę danego wyścigu i jego miejsce 1-2 itp.

Sporty wirtualne w Fortunie - wyścigi psów

Fortuna sporty wirtualne - wyścigi psów

Szeroko rozpowszechnione w sportach wirtualnych są także wyścigi psów, które w rzeczywistości są rozgrywane dużo rzadziej niż gonitwy koni. W każdym wyścigu uczestniczy sześć lub osiem psów, w większości przypadków mamy do czynienia ze zdecydowanymi faworytami kursowymi i psami, za których wygraną, czy też miejsce w trójce płaci się najwięcej. Gonitwy są urządzane co trzy minuty, zakończenie zakładów na kolejny wyścig następuje na dziesięć sekund przed jego startem. Na animacji można zobaczyć cały wyścig odbywający się na dystansie jednego okrążenia. Podobnie jak w przypadku gonitw koni można usłyszeć polski komentarz.

Wirtuale w Fortunie - wyścigi psów

Sporty Wirtualne Fortuna - wirtualne wyścigi psów

Standardową opcją w tego typu zakładach jest oczywiście typ na zwycięzcę danego wyścigu. Kursy zależą od ilości psów, a także od tego jak mocno wyrównana jest stawka. Częściej mamy do czynienia z gonitwami, w których mamy zdecydowanego faworyta kursowego, a czasem kursy na zwycięzcę są wyrównane. Obok tego użytkownik może także skorzystać z bezpieczniejszych opcji: miejsca 1-2 i 1-3 danego psa. W przypadku faworyta kursy na te opcje są niskie. Także w tym wypadku gracz ma możliwość zawierania zakładów akumulowanych na określony wyścig.

Sporty wirtualne w Fortunie - żużel

Fortuna sporty wirtualne - żużel

Wyścigi żużlowe to jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce. Wiąże się to z długą tradycją tego sportu w naszym kraju, wielkimi sukcesami zawodników, a także jedną z najmocniejszych lig w Europie, jaką niewątpliwie jest PGE Ekstraliga. O ile jednak w normalnych wyścigach żużlowych mamy do czynienia z trzema okrążeniami, na animacjach Fortuny widzimy tylko dwa. Oczywiście również w tym przypadku mamy do czynienia z polskim komentarzem do kolejnych przejazdów. Tak jak w przypadku realnego żużla, wyścigi są niezwykle dynamiczne i często dochodzi w nich do zmian prowadzenia, nawet na krótszym, ledwie podwójnym okrążeniu.

Sporty wirtualne w Fortunie - żużel

Sporty Wirtualne Fortuna - wirtualny żużel

Także w przypadku wyścigów żużlowych gracz ma do dyspozycji kursy na zwycięstwo jednego z czterech zawodników. Co prawda zdarza się, że jeden z zawodników jest faworytem kursowym, ale nie aż tak wielkim, jak w przypadku realnych wyścigów żużlowych, w których kursy na zwycięstwo żużlowców w konkretnym przejeździe są ustawione bardzo nisko. Z takimi przypadkami mamy do czynienia przy drugiej opcji do obstawiania żużlowych wirtuali, czyli miejsca 1-2. W tym wypadku potencjalna wygrana po zagraniu faworyta jest już mała..

Sporty wirtualne w Fortunie - samochody

Fortuna sporty wirtualne - wyścigi samochodów

Ostatnią opcją zakładów na wirtuale w Fortunie są wyścigi samochodowe. Laikowi przywodzą one na myśl zapewne wyścigi Formuły 1 choć jak wiadomo mamy co najmniej kilka różnych wyścigów bolidów, jak Formuła E czy też Formuła 3. Powiedzmy zatem tylko tyle, że w tych bierze udział 12 samochodów, a kolejne są rozgrywane co trzy minuty. Każda z rozgrywek toczy się na dystansie dwóch okrążeń. Całość zamyka się zatem w ciągu około minuty. W tym przypadku również mamy do czynienia z polskim komentarzem do wyścigu. Są one oczywiście dynamiczne, a dobre wrażenie robią także odgłosy silników, które zbliżają rozgrywkę do realnych zawodów samochodowych.

Sporty wirtualne w Fortunie - samochody

Sporty Wirtualne Fortuna - wirtualne samochody

W kolejnych wyścigach startuje dwunastu wirtualnych graczy, których imiona i nazwiska widnieją przy opcjach zakładów. Podstawowym jest rzecz jasna zwycięzca określonego wyścigu. Znów widzimy spore rozróżnienie kursowe na wygraną, ale przy tak dużej liczbie kierowców kursy na wygraną faworytów nadal są całkiem wysokie. Dodatkową opcją są typy na miejsca 1-2 i 1-3. Również tutaj gracz ma możliwość skonstruowania kuponu AKO z kilku opcji dostępnych na dany wyścig, ale nie tych wspierających się wzajemnie, jak wygrana pierwszego kierowcy i jego miejsce w pierwszej dwójce itd.

Sporty wirtualne u pozostałych bukmacherów:

Bonus powitalny o łącznej wartości 1145 PLN w Fortunie

Nowi gracze w Fortunie mogą liczyć na pokaźną ofertą bonusową. Użytkownik, który zakłada konto może otrzymać darmowy zakład o wartości 125 PLN (Cashback 125 PLN). By go otrzymać należy zarejestrować się na stronie bukmachera, używając linka dostępnego na naszej stronie, [ np. TUTAJ ], a podczas rejestracji wpisać kod “meczyki”. Po dokończeniu rejestracji gracz ma możliwość zwrotu kwoty pierwszego zakładu, do 125 PLN. W tym momencie warto pamiętać o tym, że kwota stanowiąca podstawę do wyliczenia wysokości zwrotu jest pomniejszana o 12%-owy podatek. By skorzystać z niej w pełni należy zagrać pierwszy zakład za 142.05 PLN, wtedy zwrot wynosi dokładnie 125 PLN. Niestety z promocji są wyłączone zakłady na sporty wirtualne.

Kolejnym bonusem, na jaki można liczyć po pierwszej rejestracji, jest freebet 20 PLN. To klasyczny bonus bez depozytu, który otrzymuje się po zarejestrowaniu się na stronie Bukmachera z naszego linku. Po zakończeniu rejestracji, Fortuna zasila konto gracza 2800 punktami FKP, które można zamienić na zakłady za 20 PLN. Co istotne kwoty tej nie trzeba wykorzystywać na jeden zakład, można ją podzielić na kilka. W przypadku wygranej kuponu, który postawiono za pieniądze z freebeta, pieniądze można wypłacić na swoje konto, nie obowiązują tu żadne wymogi obrotu tą kwotą. Nie można ich jednak przeznaczyć na grę w sporty wirtualne.

Bukmacher Fortuna - bonusy i promocje sporty wirtualne

Wszystkim nowym graczom Fortuna oferuje bonus 100% od pierwszej wpłaty o łącznej maksymalnej wartości 1000 zł. Aby go odebrać, trzeba spełnić kilka wymogów. Warunki promocji opisujemy poniżej.

Nie później niż 3 dni po założeniu konta trzeba zaakceptować bonus poprzez kliknięcie w odpowiednie miejsce w sekcji "Moje Bonusy" w panelu gracza. W ciągu kolejnych 3 dni należy zawrzeć pierwszy depozyt, który chcemy podwoić. Następne 4 dni to czas na zawarcie pierwszego zakładu. Opisanych zasad trzeba koniecznie przestrzegać - zaniedbanie terminów może skutkować unieważnieniem bonusu.

Obrócić bonusem należy czterokrotnie w trakcie 30 dni. Każdy kupon liczący się do obrotu musi mieć 3 zdarzenia lub więcej oraz całkowity kurs 1.60 bądź wyższy. Po dokonaniu obrotu, bonus zostanie odblokowany. Pozostaje już tylko zawrzeć zakład o kursie 1.14, a wygrane środki trafią do depozytu. 

To już wszystko. Po spełnieniu wszystkich warunków gracz będzie mógł zdecydować, czy wygrane dzięki bonusowi 100% od pierwszego depozytu na Fortuna wypłacić na konto bankowe, czy też przeznaczyć na dalszą grę.

- np.: TUTAJ

Po dokonaniu tego obrotu bonus trafia na konto gracza. Wymóg wypłaty go na konto bankowe jest już bardzo prosty: wystarczy obrócić jego kwotę jednokrotnie, nawet po minimalnym możliwym kursie, wynoszącym 1.14. W takim wypadku, stawka bonusu pomniejszona o obowiązkowy podatek 12%, ale pomnożona przez przez wysokość wspomnianego wyżej kursu i trafi na konto gracza.  Obrotu nie można jednak dokonać w zakładach na sporty wirtualne.

Nota prawna

Firma STS, czyli: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 21.02.2012 roku, numer: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BETFAN Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BETFAN to legalny polski bukmacher. Hazard wiąże się z ryzykiem. Gra u nielicencjonowanych podmiotów jest niezgodna z prawem.

Firma PZBUK działa na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet wydanego przez Ministra Finansów w dniu 28 czerwca 2018 roku na okres 6 lat o numerze PS4.6831.26.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma TOTOLOTEK S.A. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 20.06.2013 roku, numer: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD 61485. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma LVBET posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Zezwolenie wydane dnia 13 maja 2016 r. numer PS4.6831.9.2016.EQK. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

E-TOTO zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych, nr zezwolenia: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne.

1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

1145 PLN

Zakład bez ryzyka 100 125 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 1000 PLN

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550