Emocjonujący mecz Bayernu i Eintrachtu w Monachium! Gol Lewandowskiego, szalony występ Hintereggera [WIDEO]

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Bayern Monachium pokonał Eintracht Frankfurt 5:2 (2:0) w meczu 27. kolejki Bundesligi. W spotkaniu tym na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski.
Bawarczycy przystąpili do starcia jako najlepszy zespół Bundesligi z jednym punktem przewagi nad drugą w tabeli Borussią Dortmund. Zatem już przed spotkaniem wiadomo było, że jeśli chcą zachować pozycję lidera niezależnie od wyniku wtorkowego "Der Klassikera", to muszą w sobotę wygrać.
Po pierwszej połowie wydawało się, że konsekwentnie realizują swój plan. Najpierw do siatki gości trafił Leon Goretzka, następnie prowadzenie gospodarzy podwyższył Thomas Müller.
Kilka chwil przed przerwą Robert Lewandowski otrzymał mocny cios. Polak został znokautowany przez Martina Hintereggera, który otrzymał zaledwie żółtą kartkę.
Uderzenie to najwidoczniej zmobilizowało napastnika, bowiem tuż po przerwie udało mu się wpisać na listę strzelców. Uderzeniem głową wykończył dośrodkowanie Kingsleya Comana.
Wydawało się, że przewaga Bayernu jest tak duża, że w meczu nie będzie już żadnych większych emocji. Nic podobnego - Hinteregger wyprowadził kolejne ciosy, tym razem "bramkowe". W odstępie trzech minut dwukrotnie pokonał Manuela Neuera i wynik meczu na stadionie w Monachium brzmiał 3:2.
To obudziło gospodarzy z letargu - znów zaatakowali gości. Nastroje w ekipie "Die Roten" uspokoił Alphonso Davies, który trafił na 4:2 dla Bayernu.
Ostatecznie nadzieje gości na odrobienie strat zabił ten, który im je dał - właśnie Hinteregger. Kilkanaście minut przed końcem meczu strzelił bramkę samobójczą.
Co ciekawe, obrońca jest najlepszym strzelcem swojej drużyny w tym sezonie Bundesligi (8 goli).
Ostatecznie Bayern wygrał 5:2 i przed wtorkowym "Der Klassikerem" ma cztery punkty przewagi nad Borussią Dortmund.