Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Inter Mediolan i Ajax Amsterdam nie dały rady. Wielkie firmy żegnają się z Ligą Mistrzów! [WIDEO]

Lautaro Martinez
Źródło zdjęcia: cristiano barni / Shutterstock.com

Poznaliśmy część rozstrzygnięć fazy grupowej Ligi Mistrzów. Z elitarnymi rozgrywkami pożegnały się m.in. Inter Mediolan i Ajax Amsterdam.

Relacja na żywo z wtorkowych meczów Ligi Mistrzów

Grupa F

Inter Mediolan przegrał z Barceloną 1:2. Mecz lepiej zaczął się dla grających w rezerwowym składzie gości, którzy objęli prowadzenie w 23. minucie. Do bramki Interu trafił wówczas Carles Perez.

Gospodarze wyrównali po dwudziestu minutach. Celnym strzałem z dystansu popisał się Romelu Lukaku.

W dalszej fazie gry Belg miał jeszcze kilka okazji do zdobycia gola, ale nie potrafił wykorzystać żadnej z nich. Piłka co prawda jeszcze dwa razy wpadła do bramki Barcelony, ale Lautaro Martinez i Lukaku byli na spalonym.

Wynik meczu ustalił Ansu Fati, który precyzyjnie strzelił z dystansu.

Barcelona już wcześniej zapewniła sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Inter wiosną zagra jedynie w Lidze Europy.

W Lidze Mistrzów utrzymała się za to Borussia Dortmund, która nie bez problemów wygrała ze Slavią Praga 2:1. Gospodarze objęli prowadzenie już w 10. minucie, gdy bramkę zdobył Jadon Sancho.

Slavia się nie poddawała - tuż przed przerwą wyrównał Tomas Soucek. W drugiej połowie gola na wagę zwycięstwa BVB strzelił Julian Brandt.

Grupa G

Olympique Lyon zremisował na własnym stadionie z RB Lipsk 2:2. Francuzi tym samym rzutem na taśmę wyszarpali drugie miejsce w grupie. Kolejne występy w Lidze Mistrzów czekają za to RB Lipsk.

Goście oba gole strzelili z rzutów karnych. W 9. minucie trafił Emil Forsberg, a w 33. minucie bramkę w ten sposób zdobył Timo Werner. Piłkarze Olympique ruszyli do roboty w drugiej połowie. W 50. minucie gola strzelił Houssem Aouar. W 82. minucie na wagę awansu do 1/8 finału trafił Memphis Depay.

Benfica wygrała u siebie z Zenitem 3:0. Lizbończycy zagrają wiosną w Lidze Europy. Zespół z Sankt Petersburga żegna się z pucharami.

Oba gole padły w drugiej połowie. w 47. minucie do siatki trafił Franco Cervi. Jedenaście minut później rzut karny wykorzystał Pizzi. W 79. minucie samobója wbił Azmoun.

47'
as Pizzi
58'
79'

Grupa H

Ajax w bezpośredniej walce o wyjście z grupy przegrał z Valencią 0:1. Ten wynik oznacza, że zespół z Amsterdamu, który w zeszłym sezonie był rewelacją Ligi Mistrzów, wiosną przyszłego roku zagra jedynie w Lidze Europy. Valencia za to wygrała grupę.

O wszystkim zadecydował tylko jeden gol. W 24. minucie do bramki trafił Rodrigo Moreno.

Chelsea wygrała z Lille 2:1. Gospodarze obie bramki uzyskali jeszcze w pierwszej połowie.W 19. minucie do siatki trafił Tammy Abraham. Kwadrans później wynik podwyższył Cesar Azpilicueta.

Lille było stać tylko na jednego gola. W 78. minucie strzelił go Loic Remy, który w przeszłości był piłkarzem Chelsea.

"The Blues" wiosną zagrają w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Lille żegna się z europejskimi pucharami.

Grupa E

Liverpool zapewnił sobie pierwsze miejsce dzięki zwycięstwo 2:0 z RB Salzburg. Mistrzowie Austrii wiosną zagrają w Lidze Europy. Więcej o meczu.

Kolejne mecze w Lidze Mistrzów czekają za to Napoli, które rozbiło Genk 4:0. Bohaterem meczu był Arkadiusz Milik. Polak strzelił trzy gole. Tutaj więcej o tym spotkaniu.

Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

32
11 gru 2019 | 08:18
+3
Ajax trochę zaskok, że tylko LE... Parę sprzedaży i już zespół sporo słabszy... Szkoda.
11 gru 2019 | 07:52
ajax jest wielkim klubem? 30 lat temu owszem
0
ajax i inter wielkimi klubami? inter 10 lat temu owszem a ajax to chyba z 30
11 gru 2019 | 06:39
+7
Niemożliwe, Barcelona wygrała wyjazdowy mecz w LM, grając bez Messiego. Nie mogę w to uwierzyć. Ansu Fati, jesteś fenomenalny.
11 gru 2019 | 05:39