Raporty IBS PAN i WSB: STS z najatrakcyjniejszą ofertą dla nowych graczy

Raporty IBS PAN i WSB: STS z najatrakcyjniejszą ofertą dla nowych graczy
STS / Meczyki
autor: Mariusz Dębiec 7 wrz 2020 | 11:22
0
Liczba Głosów: 0
Zagłosuj

Profesjonalne badania z sierpnia 2020 roku przeprowadzone przez fachowców z Instytutu Badań Systemowych PAN oraz wrocławskiej Wyższej Szkoły Bankowej wykazały, że najlepszą ofertę powitalną na legalnym polskim rynku bukmacherskim ma STS. Pakiet bonusów na start u tego bukmachera wynosi łącznie 1260 zł.

Na skróty:

 1. Raport IBS PAN
 2. Raport WSB
 3. STS - Bonusy powitalne

Państwową licencję na oferowanie zakładów wzajemnych w Polsce ma aktualnie kilkunastu bukmacherów. Dwa ośrodki badawcze wzięły pod lupę dziesięciu z nich. Przedmiotem analizy stały się oferty bonusowe na start u następujących operatorów:

 • STS
 • Fortuna
 • Betclic
 • Etoto
 • PZBuk
 • LV Bet
 • Totolotek
 • Totalbet
 • Forbet
 • Ewinner

W badaniu wykorzystano odpowiednie modele matematyczne uwzględniające specyfikę bonusów powitalnych u powyższych bukmacherów. Jasno one wskazały, że to STS - największy polski bukmacher z około 50% udziałów w rynku - może się pochwalić najlepszą ofertą powitalną. W dalszej części artykułu dowiesz się szczegółów dotyczących wykonanych analiz oraz poznasz bonusy na start w STS.

Raport IBS PAN - Instytutu Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk

Specjaliści IBS PAN zamierzali właściwie ocenić bonusy powitalne w STS pod kątem ich atrakcyjności, mierzonej przez wskaźnik zainwestowanych pieniędzy w stosunku do potencjalnej łącznej wygranej. Innymi słowy, im lepszy współczynnik możliwego zysku do wpłaconego depozytu, tym daną ofertę na start można uznać za bardziej interesującą.

Jak przeprowadzono badanie?

Od kwietnia do lipca 2020 r. wykonano po 100 symulacji gier (zawierania zakładów, obrotu bonusami etc.) dla poszczególnych bukmacherów. Uwzględniono rzecz jasna różne warunki uzyskania premii powitalnych, m.in. wysokość kwoty wpłacanej na start przez gracza. Symulacja obejmowala jak najbardziej realne odwzorowanie standardowego zachowania obstawiającego, którego celem jest maksymalne wykorzystanie otrzymanych bonusów i osiągnięcie zysku. 

Rezultaty badania 

Naukowcy zdecydowali się na obliczenie atrakcyjności bonusów powitalnych poprzez zastosowanie poniższego wzoru:

depozyt + bonusy - średnia wartość wygranych

Poniższa tabela to rezultat stu dokonanych symulacji gier z zakładaną marżą w wysokości 5%. Można z niej odczytać, jaka jest średnia wygranych dla siedmiu wartości pierwszej wpłaty - 20, 50, 100, 200, 500, 1000 oraz 1200 zł. W każdym wypadku wyniki dla STS mówią o zysku “na czysto” osiągniętym przez gracza. Przy depozycie w wysokości 200 zł, możliwa wygrana to 248,97 zł (np. Totalbet: 99,81 zł). Przy wpłacie 1200 zł - 1223,10 zł (Forbet: 793,72 zł).

Spójrzmy, jak wygląda tabela chronologiczna zysku u poszczególnych bukmacherów przy założeniu najwyższej badanej wpłaty, czyli 100 zł.

 1. STS
 2. Ewinner
 3. Totalbet
 4. LV Bet
 5. Totolotek
 6. Etoto
 7. Forbet
 8. Fortuna
 9. Betclic
 10. PZBuk

Opracowany raport wskazuje na to, że badacze IBS PAN wykonali szereg analiz, które różnią się od siebie założeniami w zakresie ważnych czynników gier i ich modeli. W symulacjach wykorzystano dane uwzględniające wagi przypisane konkretnych elementom bukmacherskiej oferty w wybranych miejscach. Aby uzyskać jak najbardziej precyzyjne wyniki badań, fachowcy z IBS PAN postanowili wziąć pod uwagę także “wagi bonusów”, a więc dane niemożliwe do ujęcia wprost w założonym modelu gry. Bonusom powitalnym przypisano parametry utworzone na podstawie wartości następujących zmiennych, niezwykle istotnych przy typowaniu z użyciem pakietu promocji na start.

 • Wymagany kurs minimalny całkowity obrotu
 • Czas na obrót bonusem lub/i depozytem
 • Liczba wymaganej wielokrotności dokonywanego obrotu
 • Maksymalna wartość pakietu powitalnego

Przy ich uwzględnieniu wartość średnich wygranych w STS jest jeszcze wyższa niż u konkurencji. Zastosowano wzór:

depozyt + bonusy ważone - średnia wartość wygranych

Znów policzono potencjalną wygraną dla siedmiu kwot depozytu od 20 do 1200 zł. Przy najwyższej badanej wpłacie, wynik dla STS wynosi 956,68 zł. Drugi w tym zestawieniu bukmacher Etoto ma rezultat w wysokości 763,10 zł.

A jak tym razem prezentuje się kolejność bukmacherów w tej tabelce?

 1. STS
 2. Etoto
 3. Ewinner
 4. Forbet
 5. LV Bet
 6. Betclic
 7. Totolotek
 8. Totalbet
 9. PZBuk
 10. Fortuna

Możemy zatem łatwo zauważyć, że w obu badanych wariantach STS zdecydowanie wyróżnia się ofertą powitalną pośród czołówki legalnego polskiego rynku bukmacherskiego.

Raport WSB - Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu

Pakiety powitalne u bukmacherów były także dokładnie analizowane przez ekspertów z wrocławskiej WSB. Wykonane badanie składało się z dwóch etapów. 

Oszacowano wartość oczekiwaną bonusów od depozytu oraz cashbacków (zakładów bez ryzyka, o których więcej przeczytasz w tym miejscu)
Do założonych modeli matematycznych dodano inne zmienne, świadczące o odpowiedniej konkurencyjności danych bonusów powitalnych, m.in.:
minimalny kurs całkowity kuponu wymagany przez bukmachera
maksymalny możliwy do uzyskania bonus od depozytu
dodatkowe promocje bukmacherskie

Naukowcy wybrali dwie metody porządkowania liniowego - sumy standaryzowane i wzorce rozwoju. Pozwoliło to na uzyskanie zbiorczych wyników, które wskazują na STS jako bukmachera z najlepszą ofertą powitalną na rynku. Powstał ranking przedstawiający atrakcyjność tejże oferty. Im wyższy wskaźnik ma bukmacher, tym jego pakiet startowych bonusów prezentuje się korzystniej dla gracza.

Powyższa tabela jest dowodem na dominację bukmachera STS na rynku. Uwaga: najlepiej oceniana oferta powitalna nie równa się z tym, że ma największą łączną wartość. Co ciekawe, dwóch najwyżej ocenionych przez ekspertów operatorów to jednocześnie dwie największe firmy z najwyższymi udziałami w Polsce. Tuż za STS-em plasuje się Fortuna.

STS bonusy powitalne

Nadszedł czas, aby dokładnie przedstawić bonusy powitalne w STS. Bukmacher przygotował trzy promocje startowe o łącznej wartości 1260 zł. Pakiet składa się z:

 • darmowego zakładu w wysokości 29 zł (freebetu)
 • zakładu bez ryzyka w wysokości 31 zł (cashbacku)
 • bonusu od depozytu w wysokości 1200 zł (bonusu od wpłaty)

W celu uzyskania wszystkich bonusów - co istotne, nie wykluczają się one wzajemnie - należy oczywiście założyć konto u tego legalnego polskiego bukmachera. Można to zrobić za pomocą widocznego w niniejszym artykule baneru. Po przeniesieniu się na stronę internetową STS trzeba także zaznaczyć pole “Chcę otrzymać swój bonus powitalny!”. Bonusy trafią do tych użytkowników, którzy w trakcie rejestracji wykorzystają kod promocyjny MEGABONUS. To warunek konieczny, by skorzystać z opisywanych promocji. Spójrzmy, jak działają bonusy startowe w STS.

Bukmacher STS- bonusy i promocje

STS darmowy zakład 29 zł (Freebet 29 zł)

Freebet to darmowe środki przekazywane przez bukmachera do wykorzystania na zakłady przez gracza. W STS ten bonus ma wartość 29 zł. Do jego uzyskania nie jest potrzebna wpłata własna, a zatem jest to promocja bez depozytu. Bonus podlega następującym warunkom obrotu, które należy spełnić, aby go wypłacić:

 • Trzykrotny obrót, czyli łączna suma stawek promocyjnych zakładów musi wynieść 87 zł (29 zł x 3)
 • Do obrotu kwalifikują się wyłącznie wygrane zakłady
 • Wymagany minimalny kurs całkowity wynosi 1.91

Po skutecznym wykonaniu obrotu pozostałe środki bonusowe automatycznie zostaną przeniesione do głównego depozytu, skąd można je wypłacić lub przeznaczyć do dalszej gry.

STS zakład bez ryzyka 31 zł (Cashback 31 zł)

Drugi bonus startowy w STS to zakład bez ryzyka w wysokości 31 zł, czyli cashback. Cashback dosłownie z języka angielskiego oznacza “zwrot pieniędzy”. W ramach tej promocji bukmacher faktycznie zwraca stawkę zakładu bez ryzyka. Bonus można otrzymać za pierwszy wysłany po rejestracji konta kupon. Należy go zawrzeć za środki własne, stąd w przypadku cashbacku konieczny jest premierowy depozyt na dowolną kwotę. Maksymalny zwrot - i jednocześnie brak ryzyka przy danej kwocie zakładu - wynosi 31 zł.

STS oddaje pieniądze z uwzględnieniem zgodnego z polskim prawem podatku od gier hazardowych w wysokości 12%. Pełny zwrot następuje więc przy stawce kuponu równej 35,23 zł. Po odjęciu podatku pozostała kwota wynosi 31 zł. I tyle właśnie można najwięcej otrzymać z powrotem. Ta promocja nie ma żadnych warunków obrotu. Po realizacji cashbacku środki wracają na konto główne.

STS bonus od depozytu 1200 zł

Promocyjny pakiet bonusów na start u największego polskiego bukmachera zamyka bonus od depozytu o wartości 1200 zł. STS podwaja nowym użytkownikom pierwszą wpłatę do maksymalnie właśnie tej kwoty. Im wyższy będzie pierwszy depozyt gracza, tym większy bonus można uzyskać, jednak nie więcej niż wspomniane 1200 zł. 

Jakie są warunki obrotu tym bonusem powitalnym? Zbliżone do promocji freebet na start, aczkolwiek na innym poziomie finansowym.

Trzykrotny obrót bonusem, co przy otrzymaniu najwyższego bonusu równa się konieczności obrotu na kwotę 3600 zł (1200 zł x 3)

Do obrotu również kwalifikują się wyłącznie wygrane zakłady
Wymagany minimalny kurs całkowity wynosi 1.91
Promocja nie obejmuje kuponów bezpiecznych, systemowych, wypłaconych przed czasem za pomocą funkcji cash-out oraz rozliczonych częściowo lub całościowo jako zwrot stawki

Spełnienie wszystkich powyższych warunków oznacza, że bonusowe środki staną się 

dostępne do wypłaty na rachunek bankowy podany wcześniej przy pełnej rejestracji konta. 

Przypominamy także, że do uzyskania trzech łączących się ze sobą wyżej opisanych bonusów powitalnych niezbędna jest rejestracja z kodem promocyjnym MEGABONUS, możliwa np. dzięki kliknięciu w widoczny wyżej baner bukmachera STS lub w ten LINK.

1500 PLN

TYLKO DO KOŃCA WRZEŚNIA! 1500 PLN we wszystkich bonusach, w tym zakład bez ryzyka 231 PLN!

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

550 PLN

Tydzień bez ryzyka dla nowych graczy w Superbet. Cashback 500 PLN + 50 PLN na start