Arsenal przegrał ze Swansea! Debiut Mchitarjana, fatalny błąd Cecha! [VIDEO]

Kostas Koutsaftikis/Shutterstock
Arsenal Londyn przegrał 1:3 w wyjazdowym meczu ze Swansea. Cały mecz rozegrał Łukasz Fabiański.
Mecz lepiej zaczęli gospodarze, ale nieskuteczny pod bramką "Kanonierów" był Alfie Mawson. W 33. minucie na prowadzenie wyszli piłkarze Arsenalu, gdy do bramki trafił Nacho Monreal. Wówczas wydawało się, że Arsenal będzie miał spotkanie pod kontrolą.
Odpowiedź Swansea była jednak błyskawiczna. W 34. minucie pojedynek sam na sam z Cechem wygrał Sam Clucas.
Po przerwie Kanonierzy stracili kolejne bramki. Koszmarny błąd popełnił w 62. minucie Petr Cech, podając piłkę wprost pod nogi stojącego przed nim Jordana Ayew, a ten umieścił futbolówkę w siatce.

W 86. minucie gry Ayew wyłożył piłkę do Sama Clucasa, który ustalił wynik na 3:1.
"Kanonierzy" nie byli w stanie już odpowiedzieć i doznali siódmej porażki w sezonie, po której pozostali na szóstej lokacie w klasyfikacji.
W barwach Arsenalu zadebiutował Henrich Mchitarjan. Piłkarz pojawił się na boisku w 60. minucie spotkania.
"Łabędzie" natomiast dzięki szóstej wygranej w bieżących rozgrywkach, którą przypieczętował jeszcze cztery minuty przed końcem mocnym uderzeniem z bliska Clucas, opuściły strefę spadkową i przesunęły się na siedemnaste miejsce w tabeli.