Lille OSC wygrywa czwarty mecz z rzędu. Tym razem ofiarą padło OGC Nice

Liondartois, wikipedia
Piłkarze Lille OSC rozbili przed własną publicznością OGC Nice 4:0 (2:0) w meczu otwierającym zmagania 23. kolejki francuskiej Ligue 1.
Na Stade Pierre-Mauroy prowadzenie "Les Dogues" zapewnił po siedmiu minutach gry strzałem z kilku metrów Portugalczyk Rafael Leao.
Osiem minut przed przerwą podwyższył Nicolas Pepe. Iworyjczyk minął na połowie rywala jednego zawodnika i precyzyjnym uderzeniem w długi róg z dystansu nie dał szans golkiperowi gości. Kwadrans przed końcem na listę strzelców wpisał się Jonathan Bamba, wykorzystując sytuację sam na sam po świetnym zagraniu Pepe. Efektowne zwycięstwo przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry Loic Remy.
Dzięki czwartej wygranej z rzędu trzykrotni mistrzowie Francji umocnili się na drugim miejscu w tabeli. "Les Aiglons", którzy kończyli zawody w osłabieniu, doznali natomiast siódmej porażki w sezonie i pozostali na siódmej lokacie w klasyfikacji.
Łukasz Karyniewski01 Feb 2019 · 22:44