Porażka VfB Stuttgart w Kilonii, grał Marcin Kamiński

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Kieler SV Holstein 1900 pokonał przed własną publicznością VfB Stuttgart 3:2 (1:0) w niedzielnym meczu 27. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Holstein-Stadion całe zawody w szeregach gości zaliczył Marcin Kamiński. Prowadzenie gospodarzom zapewnił po siedmiu minutach gry Emmanuel Iyoha, który celnie przymierzył od słupka w długi róg w sytuacji sam na sam. Niespełna kwadrans po zmianie stron wyrównał po rzucie karnym Argentyńczyk Nicolas Ivan Gonzalez.
Grający całą drugą połowę w osłabieniu goście stracili kolejne dwie bramki w niespełna minutę. Najpierw rezerwowy Jannik Dehm dobił skutecznie z kilku metrów, a następnie piłkę do pustej bramki skierował po błędzie defensywy Lion Lauberbach, również wprowadzony na plac gry po zmianie stron.
Cztery minuty przed końcem kontaktowego gola strzelił w sytuacji sam na sam Kongijczyk Silas Wamangituka, ale na więcej przyjezdnych nie było już stać. Zespół ze Szwabii po trzeciej porażce w czterech ostatnich meczach zajmuje trzecią lokatę w tabeli. Ekipa z północnych Niemiec po dziesiątym zwycięstwie w sezonie awansowała na siódme miejsce w klasyfikacji.