2. Bundesliga: Kolejne zwycięstwo FC St. Pauli, grał Sobota

fcstpauli.com/
FC St. Pauli pokonał u siebie VfL Bochum 2:1 (1:0) w jedynym poniedziałkowym meczu 18. kolejki rozgrywek niemieckiej 2. Bundesligi.
Na Millerntor-Stadion w Hamburgu całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Waldemar Sobota.
Prowadzenie miejscowym zapewnił jedenaście minut przed przerwą Lasse Sobiech, który celnie przymierzył z narożnika pola karnego. Cztery minuty po zmianie stron podwyższył płaskim strzałem w długi róg w sytuacji sam na sam Jan-Marc Schneider.
Kwadrans przed końcem kontaktową bramkę zdobył z bliska Austriak Lukas Hinterseer, ale na więcej przyjezdnych nie było już stać.
Zespół z portowego miasta po szóstym zwycięstwie w sezonie awansował na dziesiąte miejsce w tabeli. Drużyna z Nadrenii, która kończyła zawody w osłabieniu doznała siódmej porażki w bieżących rozgrywkach i spadła na dwunastą lokatę w klasyfikacji.