5:0! Manchester United rozbił Club Brugge w Lidze Europy

MDI / shutterstock.com
Manchester United rozbił Club Brugge 5:0 (3:0) i awansował do kolejnej fazy Ligi Europy.
W pierwszym spotkaniu padł remis 1:1, jednak w rewanżu "Czerwone Diabły" nie pozostawiły wątpliwości, kto zasługuje na awans do kolejnej rundy rozgrywek.
W 22. minucie spotkania doszło do zdarzenia, które zaważyło na końcowym rozstrzygnięciu. Simon Deli ręką zatrzymał piłkę lecącą prosto do bramki gości. Arbiter wyrzucił defensora z boiska i wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Bruno Fernandes.
Osłabieni Belgowie nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z Manchesterem United. Przed przerwą dla gospodarzy trafili jeszcze Odion Ighalo i Scott McTominay.
Czwartą bramkę dla "Czerwonych Diabłów" zdobył w 82. minucie Fred. Brazylijczyk ustalił wynik spotkania w doliczonym czasie gry.
Wyniki rewanżowych meczów 1/16 finału Ligi Europy (godz. 21:00):

Benfica Lizbona - Szachtar Donieck 3:3 (2:1)

Bramki: Pizzi 9, Dias 36, Silva 47 - Dias 12-samobójcza, Stepanenko 49, Alan Patrick 71.

Pierwszy mecz: 1:2. Awans: Szachtar Donieck.
Celtic FC - FC Kopenhaga 1:3 (0:0)

Bramki: Edouard 82-karny - Santos 51, Biel 85, N'Doye 88.

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: FC Kopenhaga.
Inter Mediolan - Łudogorec Razgrad 2:1 (2:1)

Bramki: Biraghi 32, Lukaku 45+4 - Oliveira-Souza 26.

Pierwszy mecz: 2:0. Awans: Inter Mediolan.
Sevilla FC - CFR Cluj 0:0

Czerwona kartka: Bordeianu (90+1, Cluj).