5:0! Wysoka wygrana Manchesteru United w Lidze Europy [WIDEO]

Manchester United pokonał na wyjeździe austriacki zespół LASK Linz 5:0 (1:0) w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy.
Na Raiffeisen Arena goście objęli prowadzenie w 28. minucie. Wówczas Odion Ighalo wykorzystał podanie Bruno Fernandesa i trafił w lewy górny róg bramki.
W 58. minucie prowadzenie "Czerwonych Diabłów" powiększył Daniel James, który pewnym strzałem pokonał Alexandera Schlagera. Ostatni kwadrans meczu zdecydowanie należał do gości, którzy zdołali zdobyć aż trzy bramki.
Najpierw w 82. minucie na listę strzelców wpisał się Juan Mata, a w doliczonym czasie gry do siatki rywali trafili odpowiednio Mason Greenwood oraz Andreas Pereira.
Rewanż zaplanowano na 19 marca i ma zostać rozegrany na Old Trafford. Z uwagi na koronawirusa nie wiadomo, czy spotkanie odbędzie się w terminie.
Równolegle rozegrano także dwa inne starcia w ramach 1/8 finału Ligi Europy - Eintracht Frankfurt przegrał na wyjeździe z FC Basel 0:3, z kolei Istanbul Basaksehir pokonał u siebie FC Kopenhaga 1:0.