6 goli w kapitalnych derbach Mediolanu! Inter wrócił z zaświatów i dobił AC Milan [WIDEO]

Twitter
Inter górą w derbach Mediolanu. "Nerazzurri" odwrócili losy spotkania i pokonali Milan 4:2 (0:2).
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Agresywny, dominujący, ofensywny - taki był AC Milan w pierwszej połowie derbów Mediolanu. "Rossoneri" od początku ruszyli na rywali, próbując stworzyć zagrożenie pod bramką Interu. W 10. minucie Calhanoglu zdecydował się na strzał zza pola karnego i trafił w słupek.
Podopieczni Antonio Conte z kolei mieli swoją szansę w 19. minucie, gdy po główce Godina piłka minimalnie minęła słupek.
Milan z dużą pewnością konstruował kolejne ataki i to w końcu przyniosło efekt. Ibrahimović najwyżej wyskoczył w polu karnym i zgrał futbolówkę do Rebicia, który z bliska dopełnił formalności.
"Rossoneri" kolejny cios zadali jeszcze przed przerwą. Znów w roli głównej wystąpił szwedzki napastnik, który był niepilnowany na trzecim metrze i skutecznie zamknął akcję.
Inter po przerwie błyskawicznie rzucił się w szaleńczą pogoń za Milanem. Najpierw kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Brozović, a po chwili trafił Vecino i w 53. minucie było 2:2.
Niesamowity powrót Interu przypieczętował Stefan de Vrij. Holender wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i doprowadził do ekstazy fanów "Nerazzurrich".
Wynik spotkania mógł jeszcze podwyższyć Christian Eriksen. Duńczyk z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Milan do końca walczył o punkt i w 90. minucie Ibrahimović był o centymetry od szczęścia, ale piłka po jego uderzeniu obiła słupek.
W doliczonym czasie gry ostatni cios zadał jeszcze Romelu Lukaku.
Daniel Makarewicz09 Feb 2020 · 22:43