6:1! Borussia Dortmund rozbiła autsajdera Bundesligi. Hat-trick Jadona Sancho

SC Paderborn 07 uległ u siebie Borussii Dortmund 1:6 (0:0) w drugim niedzielnym meczu 29. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na murawie Benteler-Arena całe zawody w szeregach gości zaliczył Łukasz Piszczek.
Prowadzenie przyjezdnym zapewnił z bliska dziewięć minut po zmianie stron Thorgan Hazard. Chwilę później Julian Brandt wyłożył idealnie piłkę do Jadona Sancho i Anglik dopełnił formalności.
Po kwadransie kontaktowe trafienie uzyskał z rzutu karnego Uwe Huenemeier.
To jednak tylko podrażniło "Die Schwarzgelben", bowiem po chwili mocnym strzałem w długi róg popisał się Jadon Sancho. Pięć minut przed końcem golkipera gospodarzy zaskoczył Achraf Hakimi. W 89. minucie na listę strzelców wpisał się z bliska Marcel Schmelzer, a okazały sukces przypieczętował jeszcze Jadon Sancho, kompletując hat-tricka po uderzeniu w krótki róg.
Ekipa z Zagłębia Ruhry po osiemnastym zwycięstwie w sezonie umocniła się na drugim miejscu w tabeli. Zespół z Hesji doznał natomiast osiemnastej porażki w bieżących rozgrywkach i zamyka klasyfikację.
Daniel Makarewicz31 May 2020 · 20:00
Źródło: asinfo