A-League: Dziesiąte zwycięstwo Melbourne City, bramka i asysta Budzińskiego

Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Brisbane Roar przegrał u siebie z Melbourne City 1:2 w niedzielnym meczu 19. kolejki australijskiej A-League.
Na Suncorp Stadium całe zawody w szeregach przyjezdnych zaliczył Marcin Budziński. Polski pomocnik po dziewiętnastu minutach gry zdobył wyrównującego gola, który był dla niego piątym w bieżących rozgrywkach, a po zmianie stron asystował przy zwycięskim trafieniu Stefana Mauka.
Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił Massimo Maccarone. Włoch jedenaście minut przed końcem zmarnował także rzut karny.
Dzięki dziesiątej wygranej w sezonie podopieczni Warrena Joyce'a umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli. Zespół z Queensland doznał natomiast dziesiątej porażki w sezonie i pozostał na siódmej lokacie w klasyfikacji.