A-League: Porażka zespołu Mierzejewskiego, cały mecz Polaka

Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
Sydney FC przegrał na wyjeździe z Newcastle Jets 1:2 w sobotnim meczu na szczycie australijskiej A-League. Adrian Mierzejewski rozegrał całe spotkanie w drużynie gości.
Starcie wicelidera z liderem rozpoczęło się fatalnie dla tej pierwszej drużyny. Już w 14. minucie czerwoną kartkę u gospodarzy otrzymał napastnik Roy O'Donovan. To jednak nie przeszkodziło Jets, aby wyjść na prowadzenie tuż przed przerwą. Gola z rzutu karnego strzelił Dimitrios Petratos.
W 52. minucie do remisu doprowadził Bobo. Newcastle Jets jednak bardzo szybko zdołali odpowiedzieć. Bramkę zdobył Andrew Nabbout i przesądził o wygranej swojego zespołu.
Sydney FC są liderem tabeli, mając osiem punktów przewagi nad Newcastle Jets. W następnej kolejce zagrają u siebie z Brisbane Roar.