Achmat wygrał w Orenburgu, cały mecz Szymańskiego

YouTube
FK Orenburg uległ u siebie Achmatowi Grozny 1:3 (1:1) w ostatnim meczu 22. kolejki rosyjskiej Priemjer Ligi.
Na Gazovik Stadium całe zawody w szeregach gości zaliczył Damian Szymański.
Prowadzenie gospodarzom zapewnił po czterech minutach gry Siergiej Terechow, który popisał się efektownym sytuacyjnym uderzeniem głową. Osiem minut przed przerwą wyrównał Ravanelli.
Brazylijczyk trzy minuty po zmianie stron zaliczył również pierwszą asystę, wystawiając piłkę do Olega Iwanowa, który fantastycznie przymierzył z dystansu. Po kolejnych ośmiu minutach podwyższył jeszcze płaskim strzałem Bekim Balaj. Albańczykowi także podawał Ravanelli, który zanotował drugą asystę.
Dzięki ósmej wygranej w sezonie zespół z Czeczenii awansował na dziewiąte miejsce w tabeli. Podopieczni Władimira Fiedotowa doznali natomiast dziewiątej porażki w bieżących rozgrywkach i spadli na dziesiątą lokatę w klasyfikacji. Obie ekipy dzieli tylko punkt.