Adrian Benedyczak znów błyszczy w barwach Parmy! Dublet Polaka w meczu Serie B [WIDEO]

Adrian Benedyczak w ostatnich tygodniach świetnie prezentuje się w barwach Parmy. W niedzielę Polak potwierdził wysoką formę i ustrzelił dublet w domowym spotkaniu z Brescią.
Od początku kwietnia napastnik stał się jednym z najważniejszych zawodników drużyny, która wciąż marzy o powrocie do Serie A. W miniony poniedziałek zaliczył gola i asystę w meczu z Benevento.
W niedzielę Parma mierzyła się na własnym stadionie z Brescią. Benedyczak znów potwierdził, że ostatnio znajduje się w znakomitej formie i bardzo szybko dał swojej drużynie prowadzenie.
Z pierwszego gola Polak cieszył się już w jedenastej minucie. Wówczas gospodarze zaskoczyli rywali szybkim rozegraniem rzutu wolnego. Prostopadłe podanie w pole karne zagrał Adrian Bernabe.
Benedyczak bardzo dobrze zorientował się w zamiarach partnera z zespołu i na wślizgu oddał strzał na bramkę rywali. Instynktowna reakcja przyniosła efekt w postaci gola.
Sześć minut później było już 2:0. Tym razem dobrą szansę na gola miał inny z piłkarzy Parmy, lecz brakło mu nieco precyzji. Piłka odbiła się od poprzeczki.
W "szesnastce" Polak znów był jednak czujny i z kilku metrów umieścił futbolówkę w siatce, dobijając strzał kolegi. Ogółem Benedyczak ma już na koncie osiem goli w tym sezonie Serie B. Wynik meczu Parmy z Brescią nie zmienił się do końcowego gwizdka - gospodarze wygrali 2:0.
Maciej Pietrasik07 May 2023 · 17:06