Agnieszka Radwańska w III rundzie w Doha

Agnieszka Radwańska awansowała do III rundy turnieju WTA w Doha. Polka wygrała z Katariną Bondarenko 6:4, 6:4.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Nawet jeśli jedna z zawodniczek przejmowała inicjatywę, to druga natychmiast odrabiała straty. Końcowa faza seta należała jednak do Radwańskiej, która wygrała trzy gemy z rzędu, czym wypracowała sobie bezpieczną przewagę. Prowadziła 5:3. Bondarenko dzielnie walczyła, urwała Polce kolejnego gema, ale całą partię można było zapisać na konto Radwańskiej.

Drugi set miał podobny przebieg. Początek znów był wyrównany, ale Radwańska szybciej uzyskała przewagę. Po asie serwisowym prowadziła już 4:2. Ukrainka nie składała broni, wygrała jeszcze dwa gemy, ale Polka kontrolowała przebieg gry i pewnie wygrała cały mecz. Znów zakończyła seta efektownie - dzięki asowi serwisowemu.