Agnieszka Radwańska w trzeciej rundzie Australian Open

Jimmie48 Photography / shutterstock.com
Agnieszka Radwańska po dramatycznym pojedynku, w trzech setach - 2:6, 7:5, 6:3  - pokonała Ukrainkę Łesię Curenko i awansowała do trzeciej rundy Australian Open.
Polka nie najlepiej zaczęła starcie z Ukrainką. Już przy pierwszym rozdaniu dała się przełamać. Kolejne gemy również nie były dobre w wykonaniu naszej zawodniczki. Rywalka przełamała Radwańską po raz drugi i całego seta wygrała gładko 6:2.
Druga odsłona miała już zupełnie inny przebieg. To przeciwniczka popełniała więcej błędów, a polska tenisistka prowadziła już 4:1. Niestety Curenko była lepsza w czterech kolejnych rozdaniach i była już bardzo blisko zwycięstwa. Na szczęście Ukrainka grała bardzo nerwowo, co wykorzystała Radwańska, ostatecznie wygrywając 7:5.
Trzecia partia to słaba gra Polki na początku, która oddała dwa pierwsze gemy. Potem jednak wróciła w dobrym stylu, pokonując rywalkę w trzech kolejnych wymianach. Nasza zawodniczka do końca już nie oddała prowadzenia i ostatecznie zwyciężyła 6:3.
W następnej rundzie Agnieszka Radwańska zmierzy się z Hsieh Su-wei.