Ajax Amsterdam lepszy od PEC Zwolle

Anton_Ivanov / Shutterstock.com
Ajax Amsterdam wygrał przed własną publicznością z PEC Zwolle 2:1 (1:0) w zaległym spotkaniu 24. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na Johan Cruijff Arena prowadzenie gospodarzom zapewnił niespełna kwadrans przed przerwą efektownym strzałem z pierwszej piłki Dusan Tadić. Serbowi znakomicie dośrodkował w pole karne Marokańczyk Zakaria Labyad.
Jedenaście minut przed końcem wyrównał uderzeniem w długi róg wbiegający w pole karne Vito van Crooij. Losy konfrontacji rozstrzygnął sześć minut później strzałem głową z kilku metrów Daley Blind.
Dzięki czwartej z rzędu, a zarazem dwudziestej wygranej w sezonie ćwierćfinaliści bieżącej edycji Ligi Mistrzów umocnili się na drugiej pozycji w tabeli. "Blauwvingers" doznali natomiast trzeciej porażki w czterech ostatnich meczach i pozostali na trzynastej lokacie w klasyfikacji.