Ajax Amsterdam rozbił w szlagierze PSV Eindhoven

charnstir/Shutterstock
Ajax Amsterdam rozbił przed własną publicznością PSV Eindhoven 3:0 (0:0) w szlagierowym meczu 15. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na Johan Cruijff Arena prowadzenie gospodarzom zapewnił po godzinie gry płaskim uderzeniem z dystansu Brazylijczyk David Neres.
Zaledwie trzy minuty później podwyższył kapitalnym strzałem zza linii pola karnego Duńczyk Lasse Schoene. Po kolejnych siedmiu minutach Donny van de Beek sprytnie przymierzył z kilku metrów w krótki róg i było już 3:0.
Czterokrotni triumfatorzy Klubowego Pucharu Europy po dziesiątym zwycięstwie w sezonie umocnili się na trzecim miejscu w tabeli.
Zespół z Brabancji natomiast doznał drugiej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał liderem. Obie drużyny dzieli w klasyfikacji siedem punktów.