Ajax Amsterdam w formie! Pokonał w szlagierze PSV Eindhoven

alphaspirit / shutterstock
Ajax Amsterdam pokonał u siebie PSV Eindhoven 3:1 (1:0) w szlagierowym meczu 27. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na Johan Cruijff Arena gospodarze prowadzili do przerwy po tym, jak Daniel Schwaab niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Niespełna kwadrans po zmianie stron wyrównał Luuk de Jong.
Osiemnaście minut przed końcem podyktowany rzut karny wykorzystał Serb Dusan Tadic i ćwierćfinaliści Ligi Mistrzów odzyskali nieznaczną przewagę, pomimo gry w osłabieniu po czerwone kartce Noussaira Mazraouiego.
21. zwycięstwo w sezonie przypieczętował już w doliczonym czasie gry płaskim strzałem w długi róg Brazylijczyk David Neres. Ajax zmniejszył w ten sposób do dwóch punktów stratę do prowadzącego w tabeli zespołu z Brabancji, który broni tytułu i doznał dopiero drugiej porażki w bieżącym sezonie.
* * * * * *

Wyniki pozostałych niedzielnych spotkań:
NAC Breda - VVV Venlo 1:1 (0:1)

Bramki: Leigh 66 - Mlapa 14.

Czerwona kartka: El Allouchi (80, NAC).
FC Utrecht - Feyenoord Rotterdam 3:2 (1:0)

Bramki: Emanuelson 33, van de Streek 60, Letschert 90+5 - Larsson 64, Van Persie 75.
PEC Zwolle - FC Emmen 3:0 (2:0)

Bramki: Van Crooij 3, Thy 45, 90.
Jakub Kreśliński31 Mar 2019 · 19:15