Ajax wydostał się ze strefy spadkowej. Gigant pogrążony w kryzysie w końcu się przełamał [WIDEO]

Screen Twitter
Ajax Amsterdam pokonał FC Volendam 2:0 (0:0). Tym samym słynnej drużynie udało się wyjść ze strefy spadkowej.
Ajax przechodzi przez trudny okres. Aż do czwartkowego spotkania zespół z Amsterdamu miał serię 10 meczów bez żadnego zwycięstwa.
Tak fatalna forma sprawiła, że znany klub wylądował w strefie spadkowej. Co więcej, z posadą pożegnał się Maurice Steijn, którego zastąpił John van ‘t Schip. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.
Powtórny debiut nowego szkoleniowca okazał się udany. Chociaż w pierwszej połowie gospodarze zmarnowali kilka dobrych szans - przede wszystkim za sprawą Briana Brobbeya - to po zmianie stron wskoczyli na odpowiednie tory.
W 57. minucie spotkania z FC Volendam wspomniany napastnik w końcu otworzył wynik spotkania. Nieco później okazje mieli przyjezdni, ale golkiper Ajaksu wykazał się wystarczającym refleksem. W 89. minucie prowadzenie podwyższył zaś ściągnięty latem Chuba Akpom.
Tym samym amsterdamczycy prędko wydostali się ze strefy spadkowej Eredivisie. Przewaga nad 16. Vitesse opiera się na lepszym bilansie bramkowym, ale zawodnicy Van ‘t Schip rozegrali jedno spotkanie mniej.
Hubert Kowalczyk02 Nov 2023 · 22:17