Ajax zapewnił sobie awans do 1/8 finału. Pierwsze zwycięstwo Viktorii Pilzno [WIDEO]

alphaspirit / shutterstock
W pierwszych dwóch meczach 5. kolejki Ligi Mistrzów Ajax Amsterdam wygrał w Atenach 2:0, a Viktoria Pilzno pokonała CSKA Moskwa 2:1. W obu spotkaniach zwyciężyli goście.
Bramki w Atenach zaczęły padać dopiero w 2. połowie. Oba gole dla gości strzelił Dusan Tadić. Serb wpisał się na listę strzelców w 68. minucie dzięki bramce z rzutu karnego. Drugiego gola strzelił 4 minuty później i ustalił tym samym wynik spotkania. Ajax wygrał z AEK 2:0 i zapewnił sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów.
Strzelcem pierwszego gola w Moskwie był zawodnik gospodarzy, Vlasić, który w 10. minucie pewnie wykorzystał rzut karny. Później bramki strzelali już tylko goście. Wyrównującego gola w 56. minucie zdobył Prochazka. Wynik na 1:2 natomiast ustalił w 81. minucie Hejda. Dzięki tej bramce Viktoria Pilzno wywiozła z Rosji 3 punkty i odniosła pierwsze zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów.
Kacper Dąderewicz27 Nov 2018 · 21:00