Ajax Amsterdam zmiażdżył rywala w Eredivisie. Strzelił mu trzynaście goli! [WIDEO]

Ajax zmiażdżył rywala w Eredivisie. Strzelił mu trzynaście goli! [WIDEO]
Aż 13:0 rozgromili piłkarze Ajaxu Amsterdam ekipę VVV Venlo. To rekord zarówno samej drużyny, jak i całej ligi.
No to po kolei. Na pierwszego gola trzeba było czekać dość długo, bo do 13. minuty. Wtedy po raz pierwszy bramkarza pokonał Jurgen Ekkelenkamp. Potem już poszło jak z płatka. Do przerwy mistrzowie Holandii strzelili jeszcze trzy bramki, a ich autorami byli Lassina Traore (dwie) i Dusan Tadić.
Prawdziwa kanonada zaczęła się dopiero w drugiej odsłonie. Traore do dwóch goli dorzucił jeszcze trzy, Ekkelenkamp dołożył jedną, a pozostałymi strzelcami byli Klaas-Jan Huntelaar (dwie), Daley Blind, Lisandro Martinez oraz Antony. 13:0, absolutna deklasacja.
Co ciekawe, do tej pory również Ajax dzierżył rekord najwyższej wygranej w Eredivisie. W sezonie 1971/1972 pokonał wówczas Vitesse Arnhem 12:1. Dużo później, bo w 2010 roku PSV Eindhoven rozgromił 10:0 Feyenoord. Wynik 13:0 wymazuje wszystkie te osiągnięcia.