Algieria i Senegal w 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki

A.RICARDO/Shutterstock
Algieria wygrała z Tanzanią 3:0 (3:0), a Senegal pokonał Kenię 3:0 (0:0) w meczach 3. kolejki grupy C Pucharu Narodów Afryki. Awans do fazy pucharowej zapewniły sobie reprezentacje Algierii i Senegalu.
Algierczycy wygrali trzecie spotkanie w fazie grupowej. Losy rywalizacji rozstrzygnęli w ostatnich jedenastu minutach pierwszej połowy.
Wynik otworzył Islam Slimani, któremu asystował Adam Ounas. Pomocnik SSC Napoli zdobył później później dwie bramki i w obu akcjach podawał mu Slimani. Za każdym razem obaj zawodnicy potrafili szybkimi podaniami rozmontować obronę Tanzanii.
W innym meczu tej grupy Senegalczycy w pierwszych 45 minutach nie strzelili ani jednego gola, chociaż mieli jedną znakomitą okazję. Po półgodzinie gry rzut karny zmarnował Sadio Mane.
W drugiej połowie "Lwy Terangi" nie miały już problemów z grą w ofensywie. W 63. minucie Ismaila Sarr wykorzystał błąd bramkarza.
W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Mane, który zabrał piłkę obrońcy kenijskiej kadry i wykorzystał sytuację sam na sam. Siedem minut później zrehabilitował się trafiając z rzutu karnego i ustalając rezultat na 3:0.
W tabeli grupy C najlepsi okazali się Algierczycy z kompletem 9 punktów. Drugi Senegal zgromadził 6 punktów. Obie reprezentacje zagrają w 1/8 finału.
Trzecie miejsce zajęła Kenia z dorobkiem 3 punktów, a czwarte Tanzania, która przegrała wszystkie trzy spotkania.