Amiens gorsze do Stasbourga. Kurzawa grał w pierwszym składzie

Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Racing Strasbourg pokonał u siebie Amiens SC 3:1 (0:1) w sobotnim meczu szóstej kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade de la Meinau w podstawowym składzie gości wybiegł na murawę Rafał Kurzawa. Pomocnika reprezentacji Polski osiemnaście minut przed końcem zastąpił Mathieu Bodmer.
Prowadzenie "Jednorożcom" zapewnił płaskim strzałem z bliska w doliczonym czasie pierwszej połowy Szwed Emil Krafth. Trzy minuty po zmianie stron wyrównał kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego Kevin Lala. Osiemnaście minut później przewagę miejscowym dał strzałem głową Benjamin Corgnet. Cztery minuty przed końcem przyjezdnych pogrążyła jeszcze niefortunna interwencja w defensywie Benińczyka Khaleda Adenona.
Dzięki drugiej wygranej w sezonie zespół z Alzacji przesunął się na ósme miejsce w tabeli. Drużyna z Pikardii doznała natomiast czwartej porażki w bieżących rozgrywkach i spadła na osiemnastą lokatę w klasyfikacji.
Kamil Kaczmarek22 Sep 2018 · 22:26