Argentyna gromi i zapewnia sobie awans. Hattrick Messiego!

AGIF / Shutterstock.com
Argentyna pokonała Panamę 5:0 w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Copa America. Po raz pierwszy w turnieju zagrał Lionel Messi, który zameldował się na boisku w 61 minucie. Wystarczyło mu to do skompletowania hattricka.

Podopieczni Gerardo Martino świetnie rozpoczęli spotkanie. Już w siódmej minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Angela Di Marii gola uderzeniem głową zdobył Nicolas Otamendi. Argentyńczycy zdominowali rywali z Panamy, ale długo nie byli w stanie podwyższyć rezultatu i to pomimo przewagi liczebnej. W 32 minucie drugą żółtą kartką, a w efekcie czerwoną ukarany został bowiem Anibal Godoy.

Wynik zmienił się dopiero po wejściu Leo Messiego, który potrzebował ledwie siedmiu minut żeby podwyższyć wynik na 2:0. To nie był jednak koniec - w 79. minucie Messi strzelił kolejnego gola tym razem skutecznie wykonując rzut wolny. Chwilę później skompletował hat-tricka. W ostatniej minucie spotkania piątą bramkę dla Argentyńczyków dołożył Sergio Aguero.

Argentyńczycy są już pewni gry w ćwierćfinale. Piłkarze z Panamy powalczą o awans w ostatnim meczu grupowym z Chile.

Argentyna - Panama 5:0 (1:0)
Bramki: Otamendi 7, Messi 68, 78, 87, Aguero 90.
Czerwona kartka: Godoy (31, Panama)