Argentyna jedzie na MŚ! Ekwador prowadził 1:0, ale wtedy Messi pokazał swój geniusz [VIDEO]

A.RICARDO/Shutterstock
Reprezentacja Argentyny wygrała z Ekwadorem 3:1 w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 18. kolejki eliminacji MŚ 2018 w strefie Ameryki Południowej. Tym samym "Albicelestes" zapewnili sobie wyjazd na MŚ w Rosji.
Na Estadio Oli­mpico Atahualpa w Quito pierwsi prowadzenie objęli gospodarze. Już w pierwszej minucie zespołową akcję wykończył Romario Andres Ibarra Mina. Ten wynik oznaczał, że Argentyna żegna się z marzeniami o mundialu. Wtedy jednak popis koncertowej gry dał Leo Messi. Argentyńczyk wyciągnął swoją drużynę z olbrzymich tarapatów i w pojedynkę przesądził losy spotkania.
Gwiazdor Barcelony wyrównał stan meczu w 12. minucie, gdy wykorzystał idealne zagranie w pole karne Angela Di Marii i pewnym strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza rywali.

Osiem minut później Argentyna była na prowadzeniu, a po raz kolejny Messi pokazał swój geniusz. Indywidualna akcja zakończona atomowym strzałem pod poprzeczkę, bramkarz bez żadnych szans na skuteczną interwencję. To była akcja godna wyjazdu na mundial.

W drugiej połowie podopieczni Jorge Sampaoliego przypieczętowali zwycięstwo nad Ekwadorem i awans na MŚ w Rosji. Trzecią bramkę w spotkaniu zdobył Leo Messi. Argentyńczyk zaskoczył bramkarza gospodarzy efektownym lobem.

Argentyna ostatecznie zajęła trzecie miejsce w tabeli eliminacji do mistrzostw świata. "Albicelestes" do ostatniej kolejki nie byli pewni tego, czy zagrają w Rosji. Korzystnie dla nich ułożyły się rezultaty innych spotkań. Brazylia pokonała Chile 3:0, a Kolumbia zremisowała 1:1 z Peru. Dzięki siódmej wygranej podopieczni Jorge Sampaoliego przesunęli się na trzecie miejsce i wywalczyli bezpośredni awans do mundialu. Stało się tak, bowiem punkty straciły wyżej wcześniej klasyfikowane Peru, Kolumbia i Chile.
Na przyszłorocznym mundialu Amerykę Południową reprezentować będą zespoły Brazylii, Urugwaju, Argentyny i Kolumbii. W barażach powalczy reprezentacja Peru.