Argentyna wygrała z Chile na Copa America Centenario

AGIF/Shutterstock
Argentyna pokonała Chile 2:1 w spotkaniu pierwszej kolejki grupy D turnieju Copa America Centenario, rozgrywanego w Stanach Zjednoczonych.

Na Levi's Stadium w Santa Clara do przerwy kibice nie zobaczyli goli. Na początku drugiej połowy Ever Banega podał do Angela Di Marii, który posłał piłkę do bramki między golkiperem i bliższym słupkiem, dając drużynie Gerardo Martino prowadzenie. Po niecałej godzinie gry było 2:0. Tym razem rolę się odwróciły. Di Maria dograł w pole karne do Banegi, a ten w bardzo podobny sposób pokonał bramkarza rywali.

Chilijczycy w doliczonym czasie gry strzelili honorowego gola. Z rzutu wolnego dośrodkował Fabian Orellana, a Jose Fuenzalida strzałem głową przerzucił futbolówkę nad nieskutecznie interweniującym Sergio Romero.

W drugim meczu tej grupy Panama pokonała Boliwię 2:1 na Camping World Stadium w Orlando. Podopieczni Hernana Gomeza objęli prowadzenie w 11. minucie, kiedy strzałem z powietrza wynik otworzył Blas Perez. Zespół Julio Baldivieso odpowiedział dziewięć minut po przerwie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła pod nogi Juanowi Arce, który mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera rywali.

To jednak "Los Canaleros" sięgnęli po trzy punkty. W 87. minucie Abdiel Arroyo wpadł w pole karne, dograł piłkę do Pereza, a ten pewnym uderzeniem dał swojej drużynie zwycięstwo. W kolejnych meczach tej grupy Argentyna zagra z Panamą, a Chile zmierzy się z Boliwią.