Arsenal coraz bliżej czwartego miejsca w tabeli! Piękne gole wychowanków "Kanonierów" [WIDEO]

Vlad1988/shutterstock.com
Arsenal pokonał Brentford 2:1 w popołudniowym meczu Premier League. "Kanonierzy" zrewanżowali się tym samym lokalnym rywalom za przegraną z inauguracji sezonu.
Podopieczni Mikela Artety mieli ogromną przewagę już w pierwszej połowie dzisiejszego meczu na Emirates Stadium. Przed przerwą "Kanonierzy" znajdowali się w posiadaniu piłki przez 80% czasu gry i oddali aż 16 strzałów, choć tylko dwukrotnie zmusili do interwencji bramkarza Brentford, Davida Rayę. Ponadto, trafienie Alexandra Lacazette'a zostało anulowane z uwagi na wcześniejszą pozycję spaloną Granita Xhaki, a sędziowie w kilku sytuacjach nie zdecydowali się na podyktowanie pozornie ewidentnych rzutów karnych dla gospodarzy.
Arsenal w końcu wyszedł na prowadzenie krótko po zmianie stron. Świetną, indywidualną akcją popisał się wtedy Emile Smith Rowe.
Dla wychowanka "Kanonierów" było to już dziewiąte ligowe trafienie w tym sezonie.
W końcowej części spotkania przewagę gospodarzy, również w efektownym stylu, podwyższył Bukayo Saka.
Dla reprezentanta Anglii był to siódmy gol w bieżących rozgrywkach angielskiej ekstraklasy.
W doliczonym czasie gry honorową bramkę dla Brentford zdobył w zamieszaniu podbramkowym Christian Norgaard.
Dzięki wygranej Arsenal zrównał się punktami z piątym w tabeli Premier League West Hamem i traci tylko jedno "oczko" do czwartego w klasyfikacji Manchesteru United. Podopieczni Artety rozegrali jednak dotychczas o odpowiednio: trzy i dwa mecze mniej od bezpośrednich rywali w walce o start w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.
Brentford, które przegrało sześć z ostatnich siedmiu ligowych spotkań, pozostaje na 14. lokacie w tabeli.
Wojciech_Falenta 19 Feb 2022 · 17:57