Arsenal FC zwyciężył na Old Trafford! Pierre-Emerick Aubameyang zapewnił "Kanonierom" wygraną [WIDEO]

Arsenal zwyciężył na Old Trafford! Pierre-Emerick Aubameyang zapewnił "Kanonierom" wygraną [WIDEO]
Screen z TV
Piłkarze Arsenalu zgarnęli komplet punktów w hicie 6. kolejki Premier League. Londyńczycy pokonali 1:0 Manchester United. Jedyną bramkę zdobył z rzutu karnego Pierre-Emerick Aubameyang.
Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera znakomicie zaprezentowali się w tym tygodniu w Lidze Mistrzów, gdy rozbili niedawnego półfinalistę, ekipę RB Lipsk, aż 5:0. Tym razem na Old Trafford nie było jednak śladu po drużynie, która dopiero co grała tak przyjemny dla oka futbol.
Dobrze ustawiony Arsenal od samego początku neutralizował ataki rywali. W 14. minucie "Kanonierzy" mieli pierwszą dobrą okazję na gola, lecz Pierre-Emerick Aubameyang nie zdołał wykończyć centry Hectora Bellerina. Gospodarze odpowiedzieli za sprawą uderzenia Masona Greenwooda, ale na posterunku był Bernd Leno.
W 38. minucie bliski szczęścia był Willian. Brazylijczyk oddał ładne, techniczne uderzenie i do szczęścia brakło mu centymetrów. Rezultat bezbramkowy utrzymał się do przerwy.
W drugiej połowie działo się nieco więcej. Z ostrego kąta mógł trafić Harry Maguire, lecz stoper "Czerwonych Diabłów" pomylił się o włos. Po chwili pod własną bramką źle zachował się Fred, ale z prezentu i dogrania Lacazette'a nie skorzystał Aubameyang.
Ostatnią bramkę w Premier League Gabończyk zdobył w połowie września, w pierwszej kolejce rozgrywek. To właśnie on był jednak autorem trafienia na wagę trzech punktów. Snajper pewnie wykorzystał rzut karny po faulu Paula Pogby na Bellerinie.
"Czerwone Diabły" starały się doprowadzić do wyrównania, ale gospodarze byli nieskuteczni. Niecelnie uderzali Maguire oraz Rashford. W 84. minucie do własnej bramki omal nie trafił Mohamed Elneny. Piłka odbiła się od głowy Leno i wylądowała na słupku.
Ostatecznie Arsenal zwyciężył na Old Trafford 1:0 i awansował na ósme miejsce w tabeli z dorobkiem dwunastu punktów. Manchester United ma tylko siedem "oczek" i zajmuje 15. pozycję.
Maciej Pietrasik01 Nov 2020 · 19:23