Arsenal gra dalej w Pucharze Anglii. Dani Ceballos w 91. minucie uratował "Kanonierów" [WIDEO]

Arsenal pokonał na wyjeździe Sheffield United 2:1 (1:0) w ćwierćfinale Pucharu Anglii. Wygraną "Kanonierom" dał w doliczonym czasie gry Dani Ceballos.
Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia ze strony gospodarzy. W 8. minucie piłkę do siatki Arsenalu wpakował John Lundstram. Sędzia w tej sytuacji wskazał jednak pozycję spaloną.
W 25. minucie na prowadzenie wyszli "Kanonierzy". Wówczas jedenastkę pewnie wykorzystał Nicolas Pepe. W kolejnych minutach Arsenal starał się utrzymać korzystny wynik.
Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Piłkarze Sheffield szukali wyrównującego trafienia, ale nie mieli pomysłu na sforsowanie zasieków ustawionych przez "Kanonierów". Gospodarze wreszcie dopięli swego w 87. minucie. David McGoldrick wykorzystał nieporadność defensywny przyjezdnych i pokonał Martineza.
Gdy wydawało się, że dojdzie do dogrywki, Arsenal zadał nokautujący cios. W 91. minucie Dani Ceballos uderzył z ostrego kąta i piłka wpadła do siatki.
"Kanonierzy" ostatecznie wygrali 2:1 i zagrają w półfinale Pucharu Anglii.
Daniel Makarewicz28 Jun 2020 · 16:20