Arsenal pokonał Newcastle. O zwycięstwie zdecydowały dwie bramki z woleja [WIDEO]

Arsenal odniósł ważne zwycięstwo w lidze. "Kanonierzy" pokonali Newcastle 2:0.
Wynik spotkania już w 6. minucie otworzył Mohamed Elneny. Całą akcję dobrym podaniem z głębi pola napędził Dani Ceballos. Później wrzutki Hectora Bellerina nie wykorzystał Pierre-Emerick Aubameyang, ale do piłki dopadł Egipcjanin, który efektownym uderzeniem wyprowadził Arsenal na prowadzenie.
W 19. minucie Allan Saint-Maximin mógł doprowadzić do remisu. Francuz wymanewrował rywala na skraju pola karnego, a później zdecydował się na kąśliwy strzał, z którym jednak poradził sobie Matt Ryan.
Tuż po przerwie boisko opuścił David Luiz. Brazylijczyk doznał kontuzji i musiał zostać zmieniony przez Caluma Chambersa. Była to fatalna informacja dla "Kanonierów", którzy za cztery dni zmierzą się z Villarrealem w rewanżowym starciu półfinału Ligi Europy. W pierwszym spotkaniu Hiszpanie wygrali 2:1. Dziś Arsenal zdołał się przełamać.
W 69. minucie "The Gunners" udało się podwyższyć prowadzenie. Wrzutkę Gabriela Martinellego w ekwilibrystyczny sposób wykończył Aubameyang.
W końcówce meczu z boiska wyleciał jeszcze Fabian Schar, który brutalnie sfaulował Martinellego. Wynik już nie uległ zmianie. Arsenal awansował na dziewiąte miejsce w lidze. Newcastle jest siedemnaste.
Adam Kłos02 May 2021 · 16:55