Arsenal FC potrzebował dogrywki w Pucharze Anglii. Młody wychowanek przyczynił się do awansu [WIDEO]

Arsenal potrzebował dogrywki w Pucharze Anglii. Młody wychowanek przyczynił się do awansu [WIDEO]
MDI / Shutterstock.com
W 1/32 finału Pucharu Anglii Arsenal zmierzył się z Newcastle United."Kanonierzy" wygrali ze "Srokami" po dogrywce.

W pierwszej połowie tego meczu dominował Arsenal, ale mimo tej przewagi podopiecznym Artety nie udało się strzelić bramki. Drużyny schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie.
"Srokom" dopiero w drugiej połowie udało się oddać pierwszy celny strzał. Po zmianie stron goście wyglądali już nieco lepiej na tle Arsenalu.
Dziewięćdziesiąt minut nie przyniosło rozstrzygnięcia. Newcastle do końca drugiej połowy utrzymało bezbramkowy remis i o wyniku miała przesądzić dogrywka.
Pierwszy gol w tym spotkaniu wpadł dopiero w 109. minucie. Jego strzelcem był Emile Smith Rowe. 20-letni Anglik pojawił się na murawie w drugiej połowie. Trafił po podaniu Alexandre'a Lacazette'a.
Arsenal dobił rywala na 3 minuty przed końcem dogrywki. Gola na 2:0 strzelił Pierre Emerick Aubameyang, a asystował mu Kieran Tierney.
W następnej kolejce Premier League Arsenal zagra u siebie z Crystal Palace. Newcastle United czeka natomiast wyjazdowe spotkanie z Sheffield United.
Łukasz Karyniewski09 Jan 2021 · 21:01